Arturo1610

Sipma z 279/1 farma II a z 569/1 farma II która lepsza ?

Polecane posty

aresss    6

Kolego , masz pojęcie co niemiecka gospodarka robi z naszą ? przywożone zostaje tirami mięso wieprzowe z Niemiec z rezerw z 15 lat , a my je produkujemy za darmo, tak Niemcy od nas zabierają wołowinę za pół darmo i idzie dalej za inną cenę.

znajomy robi w kurnikach w Niemczech , przywożone zostaje to co na utylizację do nas do produkcji drobiu (nawet w mojej okolicy) i jesz smacznego kurczaka z marketu..

trzoda chlewna ? sprzedaje po 3 zł /kg , żeby nie przywozili tego świństwa z Niemiec to nasza produkcja wystarcza na 80% naszego kraju.

a my w zamian za ich dobroczynne zabieranie naszego dobrego mięsa dostajemy to z ich rezerw, zabieramy maszyny które u nich pewnie idą na utylizację (jak ta trzoda i drób) albo dostajemy kasę z Unii i kupujemy nowe ,niemieckie, co za tym idzie wspieramy ich rozwój maszyn, i gospodarki. A nasze upada do końca,co za tym idzie jest coraz gorsza jakość naszych produktów

I to jest to współgranie z Polską ? Z samymi korzyściami dla nich ? Gdzie oni kierują naszą gospodarką ? która kieruje się ku upadkowi

Ciśnienie na Niemcy opisałem wyżej , i nie chodzi tu o samych Niemców...

I tak kupujecie niemieckie a ciekawe jak nasza gospodarka będzie wyglądać, markety (nie Polskie) i produkcja rolnicza, którą kierowac będą Niemcy  tak to będzie wyglądać. 

Zobacz se również Polskie maszyny na pokazach jakichkolwiek.. Jak są pokazane, zawsze z najgorszej strony, a proponowane same zachodnie.Będziesz na jakiś to zauważ jak to wygląda.

Dlaczego Zetora? Bo URSUS to nie jest Polski ciągnik tylko poskładany cały świat i się Go obawiałem, gdyby Ursus , tak jak zetor się rozwinął(po 90latch Zetor modernizował się  i się ulepszył a Ursus wiadomo) to na pewno byłby kupiony Ursus 

A zetor także był kupiony krajowy , więc Handel w kraju powinien się odbywać,

a reszta maszyn które kupiłem i kupowałem są Polskie, I dopóki będzie taka  możliwość będą kupowane raczej Polskie(chyba że budżet nie pozwoli )

 

Więc jak kolego chcesz być tanią siłą roboczą dla Niemców, i jeść ich mięso , to proszę bardzo , to jest twoje zdanie, JA mam odmienne zdanie na ten temat i czekam w końcu no jakąś zmianę w naszej gospodarce.

 

 

A co do prasy aj mam z 569/1 (2008r) komora łańcuchowa walcowa , zamki na komorze , i robię słomę , sianokiszonkę , gorczycę , łubiny ,cuda nią prasuję i słoma wiadomo, nie była by zbita to nic się nie stanie,Ale kiszonki? nie miałem nigdy problemów z nimi, nigdy nic się nie popsuło z winy braku z bicia bela, więc aj pracuje nią od 2013 roku i nie narzekam, jedynym mankamentem jest owijanie Sznurkiem ( co trwa dosyć długo ) Ja jako użytkownik i operator polecam :)

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manius2707    0

http://olx.pl/oferta/prasa-rolujaca-john-deere-575-CID757-IDdkqif.html#facc497ce5

 

 

http://olx.pl/oferta/prasa-rolujaca-sipma-z590-1-power-cut-CID757-IDdgJYb.html#b645d9fcf8

 

Dodaje tu dwa linki do pras podobna kasa lecz marki różne... rocznie w sumie około 500 bali z tego 250-300 kiszonka.

 

Moje pytanie brzmi którą wybrać co będzie dla mnie lepsze przy takiej ilości??? mniej awaryjne tańsze w utrzymaniu itd....???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Co do sipmy gdzieś był temat o niej , generalny remont jej kręci się ok, 6 tyś zł , lecz nie wiem jak jest z dostępnością części , bo model z590 jest mało spotykany, więc tego nie wiadomo jak jest  , bynajmniej u ciebie , Tańsza w utrzymaniu na pewno będzie sipma , aczkolwiek jak wyżej pisałem, nie wiem jak z dostępnością części,

Co do John deere się nie wypowiadam, bo nie mam styczności z zachodnimi prasami. ;)

 

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Ma ktoś pomysł jak dorobić dodatkowy napinacz łańcucha tego z lewej strony sipma 569/1 napędzającego 3 walce + łańcuchy? chciałbym to zrobić w miejscu gdzie na tarczy zegara jest 11. chciałbym dodać taki plastikowy ślizg aby te koło zębate zachaczało większą ilością ząbków za łańcuch, w tym przypadku nawet 1 ząbek to jest bardzo dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ursus-23
      Prasa z 1990 roku, pracowała na małym gospodarstwie. W ciągłym użytku, gotowa do pracy bez wkładu finansowego. Małe zapotrzebowanie na moc. Bele 60-150x150, automatyczne owijanie sznurkiem. Prasa posiada sterownik dzięki któremu można mieć podgląd na podstawowe parametry pracy, oraz umożliwia sterowanie obwiazywaniem bez użycia linek prowadzonych do kabiny. Wałek WOM ze sprzeglem w komplecie. Cena do negocjacji.
       
      https://www.olx.pl/oferta/prasa-sipma-z263-CID757-IDvodxH.html
    • Przez radekFT675DT
      Witam.
      Czy ma może ktoś instrukcję obsługi do sterownika sipma z590/1 lub podobnej, albo może chociaż jakieś zdjęci lub skan z instrukcji.
    • Przez adamek1942
      Witam zakładam nowy temat  ponieważ nic nie znalazłem na temat tych kosiarek, co sądzicie o tych kosiarkach z tego co zauważyłem to mocowania mają lepsze od uni alki,
      zakładałem inny temat na temat kosiarek ale tamto jest już nieaktualne
    • Przez daniel20v
      Witam. Z racji iż zmieniłem swoją prase Gallignani RB21 na Carraro (swoją drogą bardzo polecam tamtą prase-jedyna wada to wąski podbieracz) to teraz zastanawiam się nad zmianą sposobu podawania sznurka. W Gallignani wszystko było automatyczne (Welger system) - tzn. jadę, gdy prasa zatrąbi to znak by się zatrzymuje bo rozpoczął się proces wiązania, następnie drugie zatrąbienie oznacza że można balota wyrzucić, ponieważ jest gotowy - wgl. nie ingeruje  się w proces wiązania.
      Teraz po zmianie prasy na Carraro Prower M120 jest mi trochę nie wygodnie ponieważ system podawania sznurka jest taki jak w sipmie- trzeba pociągnąć sznurek, przez chwile przytrzymać - dopiero wtedy rusza proces wiązania. 
      Czytając podobne posty, pomyślałem by zmienić to na hydrauliczne. Wymysliłem by dźwignię którą ciągnie się ręcznie (za pomocą sznurka z kabiny) załączać hydraulicznie. Myślę że taki siłownik by się nadał : https://allegro.pl/silownik-hamulcowy-hydrauliczny-skok-73-sprezyna-i7485269049.html  
      Coś na wzór kolegi który podobnie zrobił w sipmie: 
       
      Co o tym sądzicie? Czy to "zagra" ? Dobry siłownik? Proszę o opinie.
      Dodam że prase ciągnę John Deerem 2130 (też takie pytanko czy aby ciśnienie na wyjściu hydraulicznym będzie odpowiednie do ww. siłownika ? ?
    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj