jd3

Problem z chłodzeniem w ursusie 3512.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jd3    0

Witam

Mam pytanie: ile miesci sie płynu w układzie chłodzenia w 3512??? Bo mi w instrukcji obsługi nie pisze :D


Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd3    0

Ale skad moge wiedziec ile kupic????


Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Czytaj instrukcje lepiej. 10,2


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd3    0

Dzieki kolegom. Nie musze spuszczac zeby wiedziec ile sie miesci :)


Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus-5314    74

Witam. Mam pewien problem, woda ucieka nadmiarem z chłodnicy, traktor się grzeje, a ciepła woda nie idzie przez termostat do chłodnicy, a termostat nowy i sprawny. Czy to może być uszczelka pod głowicą? Czy może coś innego. Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Kolego wywal termostat jak dalej bedzie to samo to dopiero szukaj dalej, może być uszczelka. Stało się to nagle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus-5314    74

przepraszam, że tak długo, ale miałem dużo pracy. Tak jak mówiłem, termostat nowy, wczoraj wymieniłem uszczelkę pod głowicą, fakt że przestało uciekać z chłodnicy ale traktor łapie bardzo wys. temp. która przedtem nie była w nim spotykana. traktor pracuje przy turze więc nie ma ciężko. nie mam pojęcia co może być przyczyną grzania się silnika? nie wiem co teraz robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Może nowy termostat ma na większą temperaturę zrobiony. Ja mam orginalny i wstawiłem zegar od mtz z podziałką temperatury to przeważnie trzyma 55*C, trzeba dobrze w talerzówce na 2H dawać by miał 80*C na zegarze. Może nowy ma na 80st otwarcie jak w autach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Wykręć z bloku cały kranik by syf wyleciał i zdejmij gumę dolną z chłodnicy. Przepłakuj wężem z kranu chłodnice i blok. Może masz syf w bloku albo chłodnicy jak na wodzie śmigasz. I sprawdź termostat inny bo majątku nie kosztuje. Wiem, ze są dwa typy termostatu. I sprawdź pompę wodną może stoi albo łopatki zdarły się i do końca wody ci nie wygania w obieg. I stan paska klinowego i naciąg. I jak kolega wyżej wywal termostat i jak złapie temperaturę właściwą lub większą w orce np. a nie powinien złapać, czy koszeniu trawy to szukaj winy w bloku zatkanym albo pompie wpierw. MF 255 nie tak hop wgonić na przegrzanie jak wszystko działa i nie jest przeciążany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus-5314    74

ja w chłodnicy mam płyn ale fakt że czasami dolewałem wody pasek klinowy naciągnąłem, pompa raczej sprawna. Dzięki za odpowiedź, jutro z rana spróbuje wyczyścić chłodnice, a jak to nie pomoże to wywale ten termostat. naprawde wielkie dzięki za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez swcswcswc
      Witam.
      Mam do sprzedania ciągnik Ursus 3512, ciągnik jest prawie nieuzywany, od nowości przegieb 1552mh, jestem pierwszy właścicielem od nowości, posiadam wszystkie papiery, kabina typu "sokółka". Ciągnik idealny do lekkich prac, ma niskie spalanie i dobry skręt, chwalony przez posiadaczy. Rok produkcji 1994. Ostatnio wymieniony akumulator i pompa zasilająca wszystko na gwarancji. Stan idealny. Odpala bez problemu od "strzału". 
      Zainteresowanych zapraszam do kontaktu przez forum lub pod numerem telefonu 533013103. Lokalizacja: Krasnopol (woj. podlaskie, 19km od Suwałk). Pozdrawiam
      Link OLX:
      https://www.olx.pl/oferta/ursus-3512-CID757-IDrgbZj.html
    • Przez pawelc330c360
      Cześć mam pytanie czy da się  w ursusie 1234 skrzynię 4 biegową przerobić na skrzynię szybką 40 km/h  i czy do ursusa 1634 da się włożyć skrzynię z 1224 i przerobić ją na szybką mam dylemat który ciągnik wybrać i przerobić 
      Dziękuje i pozdrawiam
    • Przez Wojtek026
      Koledzy pomóżcie, jak wymienić ten wałek co wychodzi ze skrzyni i jest na nim osadzona tarcza sprzęgłowa od napędu, muszę go wymienić bo jest wyrobiony frez a jak go wymienić, czy to duzo roboty co rozkręcać, podobno powinien wyjść do przodu ale czy ktoś to rozbierał?
       
    • Przez przemek262001
      Ursus 3512 podczepiony był do paszowozu i odpalony nagle po 5 minutach zgasł. Teraz nie chce odpalić tylko kręci. Paliwo jest.
    • Przez Karol_rolnik
      Witam mam taki problem iewiem gdzie  znaleść bezpieczniki w ursusie 7514 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj