Zaloguj się, aby obserwować  
celmer5

Tur od władimirca t25 przeróbka do ursusa c360 3p

Polecane posty

celmer5    10

Witam posiadam mam problem miałem t25 kupiliśmy do niego tura pracował z nim moze 3-4 lata ( wtedy nikt nie myślał że będzie drugi ciagnik ) kupiliśmy 3p a sprzedaliśmy władka ( bez tura ) tur został i chcielibyśmy go przerobić tak żeby pasował do 3p. Pytaliśmy na wystawach rolniczych to można dokupić same mocowanie tura ( te nowe mocowane przez skrzynię ) koszt ok 1000 zł . Pytam was czy może ktoś robił takie coś ??? bo kupno nowego tura teraz oczywiście 3 sekcje z euroramką ( ten co mam jest 2 sekcyjny ) wiąże się z sporymi kosztami. I wolelibyśmy zrobic przeróbkę :) Liczę na odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Ja w tej chwili robie takie coś :D bo okazyjnie kupiłem ładowacz bez adaptacji 1 sekcyjny, jeśli masz spawarkę mocną, trochę grubej stali to śmiało mozesz się za to brać, zresztą to masz wieżyczki itp czyli zostaje Ci tylko je zamocować a to nie jest problem, ja robię to w ten sposób że daję mocowanie pod zwolnicami tak aby nie obnizyć prześwitu, a co do ramki to może nie euro a trójkąt myslałeś nad tym? ja mam zamiar robic trójkąt jest prosty w wykonaniu i w eksploatacji i w sumię z łatwością można dorobic przejścówkę na euro w razie potrzeb. Powodzenia i przede wszystkim wytrwałości w pracy :P


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celmer5    10

@Landfarmer hmmm ty będziesz dawał te sanki/płozy ?? dobrze mowie?? one będą szły od samego przodu do zwolnic??? a ta wieżyczka??? to będzie cos na podobe jak euroramka ???? bo ja mam takie haki/uszy do zapinania osprzętu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Sanki tak mozna to nazwać,one będą szły od przodu do kabiny przy samym silniku, a z tylnych mocowań takie 3 otwory w korpusie mostu pójdę nieco cieńszym ceownikiem na przód łącząc się jakos z tymi mocowaniami z przodu przed kabiną, wieżyczką nazywam ten słupek na którym osadzony jest TUR i zamocowany siłownik, trójkat działa w ten sposób że zamontowany jest na przodzie TURa poruszany jest jednym siłownikiem i na samym czubku ma taki zatrzask, dalej osprzęt przy trójkącie(chwytak, łyżka) jest wyposażony w dwie ceówki tak że podjeżdżając turem trójkąt wsuwa się w te ceówki i zabezpiecza zatrzaskiem mam fotki więc jak cos podaj maila na pw to wyślę Ci żebyś wiedział o co mi chodzi bo w ten sposób musisz kupić mniej siłowników


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seraphim    0

proponuję opierać się na mocowaniach i rozwiązaniach które są pod 60-kę robione. W przypadku braku wiedzy z podstaw mechaniki i wytrzymałości materiałów takie kombinowanie może skończyć się wydatkiem większym niż 1000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez eddi87
      Panowie do 3-4 tys jakiej dwójki obrotowej szukać co by dokupił do niej jeszcze odkladnie, piersi, lemiesze.
    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MarcinZt
      Witam. Mam pytanie odnośnie Massey Ferguson 3085. Czy jest mi ktos wskazac co trzeba zamienić w koszu polbiegu by ciagnik jechał 40km/h . Skrzynia 16x16 z jednym polbiegiem bez AB. Ciagnik mam rozjechany i mechanik mówił ze jest mozliwosc odwrócić o 180stopni taka "choinke". Jest ktos w stanie pomoc lub pokazac schemat .
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj