Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spawanie wału podtrzymujacego wytrząszace

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share spolazewsi

spolazewsi

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 21:31

Spawanie wału podtrzymujacego wytrząszace Czy pospawany wał wytrzyma czy uleci przy pierwszej próbie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spawanie wału podtrzymujacego wytrząszace Dzisiaj, 23:18
  •  

#2 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2430 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 01 sierpień 2014 - 21:49

Spawanie wału podtrzymujacego wytrząszace Teoretycznie profesjonalnie wykonany spaw powinien wytrzymać... Tylko, że spawanie wału jakoś mi się nie widzi, a przynajmniej u nas w okolicy się z tym nie spotkałem.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#3 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 22:19

Spawanie wału podtrzymujacego wytrząszace Witam,uważam że próżna robota, po spawaniu nastąpi skrzywienie i będą bicia, co spowoduje rzucanie całym wałem i może dopiero narobić szkód ,a co za tym idzie dodatkowych kosztów, lepiej nawet poszukać używki tylko zwrócić uwagę na numery wybite na końcówce wału aby była zgodność numeryczna ,albowiem symbol ten oznacza stopień wykorbień wału i drugi z innymi symbolami będzie powodował prężenia na wał współpracujący z nim i któryś z nich niestety w krótkim czasie pęknie :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowany przez wieslaw16, 01 sierpień 2014 - 22:20.

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 23:27

Spawanie wału podtrzymujacego wytrząszace Z 10 minut może wytrzyma.Kolega w Classie napawał pod łożysko i 30 minut kosił.

#5 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 02 sierpień 2014 - 07:00

Spawanie wału podtrzymujacego wytrząszace Jeden rolnik z okolicy to pospawał i kombajn tak chodził ładne parę lat do puki go nie sprzedał ;) Więc możesz spróbować,ale ja bym jednak kupił jakąś używkę ;)
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 02 sierpień 2014 - 08:12

Spawanie wału podtrzymujacego wytrząszace pawanie wału przerabiałem kilka lat temu a skutek był taki że potem musiałem kupić oba wały i jeszcze dwa wytrząsacze . Dodam że na tym pospawanym przepracowałem ok 30 godzin . Spawanie wykonał profesjonalny ślusarz montując go w tokarce

Edytowany przez bizon1, 02 sierpień 2014 - 08:17.

#7 Share spolazewsi

spolazewsi

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 02 sierpień 2014 - 12:30

Spawanie wału podtrzymujacego wytrząszace Ja myslałem zeby go splanować troche na tokarce , srodek delikatnie nawiertać i wstawić srut od łozyska i dokładnie pospawać . Przy wczesniejszym kombajnie miałem pospawaną os wraz z kołem pędnym od wytrzaszacy , kosiłem tak 5 lat i nic sie nie działo . Więc nie wiem czy spawać

Edytowany przez spolazewsi, 02 sierpień 2014 - 21:52.

#8 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1758 postów

Napisany 02 sierpień 2014 - 14:16

Spawanie wału podtrzymujacego wytrząszace Dobrze pospawany wał powinien chodzić, ale wymaga to znajomości materiału, z jakiego jest wykonany, aby wiedzieć, czym spawać.
Wał wykonany z materiału sprężonego (kuty na gorąco) i hartowany powierzchniowo - słabo to widzę. Byc może są wały wykonane z mniej obciążonego materiału i nie utwardzane , które wytrzymują spawanie. Taniej niż profesjonalne spawanie wyjdzie kupić używkę.

#9 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1618 postów

Napisany 02 sierpień 2014 - 18:42

Spawanie wału podtrzymujacego wytrząszace U mnie w renault 155.54 była urwana końcówka wału wychodząca z przedniego mostu do napędu, wystawało może z 2 cm, pewien Pan dorobił mi to za 600 zł, niestety nie udało mi się wyciągnąć z niego jak on to zrobił, nawet nie ma śladu że był ukręcony, na razie chodzi 2 lata i nawet ani śladu nie ma, tyle że u mnie był wybór pomiędzy kupieniem nowego razem z atakiem i trybami za 11 tys, bo musiał być komplet, nie można wymienić części więc opłacało mi się spróbować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 15:52

Spawanie wału podtrzymujacego wytrząszace

Czy pospawany wał wytrzyma czy uleci przy pierwszej próbie ?

Odpuść sobie, bo daremna bedzie twoja robota.

Mi sie swego czasu w wale wytarły te podkładki utrzymujące w żądanej pozycji drewniane panewki.
Wiec dużo nie mysląc postanowiłem podospawywać nowe. I to nie zebym jakoś mocno nagrzewał. Ot leciutko przyheftałem, żeby aby było.
I nawet po takim czymś wał wytrzymał godzine i pękł.

Wiec spawania całego wału nie jestem w stanie sobie nawet wyobrazić, zęby to miało coś trzymać.