Skocz do zawartości

Zdjęcie

John deere 2014 strasznie sie grzeje

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ahten

ahten

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 21:31

John deere 2014 strasznie sie grzeje Mam jd 2140 z 1985 roku i mam problem z nim, gdyz strasznie sie grzeje. Dzisiaj po dużym deszczu głęboszując 1 ha pola musiałem rozłozyć to na 3 razy gduż kontrolka dochodziła do czerwonego miejsca. Jeździłem na 5 biegu z napędem. Przy 4 biegu z napędem troche wolniej się grzało, ale też. Przepłupiwałem dzisiaj chłodnice kilka razy czystą wodą, pozniej ja zalałem i znowu to samo. Czym to może byc spowodowane>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John deere 2014 strasznie sie grzeje Dzisiaj, 17:37
  •  

#2 Share Konrad2112

Konrad2112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 21:53

John deere 2014 strasznie sie grzeje Termostat sprawny?, chłodnice wymyć porządnie karcherem

#3 Share ahten

ahten

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 21:55

John deere 2014 strasznie sie grzeje A jak sprawdzić sprawnośc termostatu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 21:59

John deere 2014 strasznie sie grzeje a chłodnicę przedmuchiwałeś powietrzem pod ciśnieniem, bo może masz zalepione żeberka chłodnicy i nie ma przepływu powietrza.
Sprawdź czy działa ci sprzęgło wiskotyczne w wentylatorze, najłatwiej sprawdzisz to gdy ciągnik się już zagrzeje, wystarczy zgasić silnik i spróbować obrócić ręką wiatrakiem, jeśli nie będzie się dało obrócić to znak że masz je sprawne(na zimnym powinno dać się obracać wiatrakiem a pompa wody powinna stać)
Sprawdź czy masz sprawny termostat, najprościej jest go wyjąć i wrzucić do garnka z gotującą się wodą (wody nalej tyle aby cały termostat zakryło) i włuż termometr i obserwuj kiedy się otworzy, w jakiej temp i czy się otwiera do końca.
KPK Kumurun Team

#5 Share ryki

ryki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 02 sierpień 2014 - 07:29

John deere 2014 strasznie sie grzeje Miałem tak samo, chłodnica niby była czysta (z zewnątrz) a okazało się że kiedyś kapał olej z chłodniczki oleju i wodna zaklejona cała syfem z oleju i kurzu. Ja założyłem nową chłodnicę, ale wyjęcie odtłuszczenie i porządne mycie też by pomogło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share ahten

ahten

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 02 sierpień 2014 - 13:56

John deere 2014 strasznie sie grzeje Dzięki za rady:) przeczyściłem i przedmuchałem chłodnice i już nic sie nie grzeje:)