Skocz do zawartości

Fendt 714 Vario SCR

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 07:17

Fendt 714 Vario SCR co do testów to jak jest konkretny klient który w niedalekiej przyszłości max do roku czasu) chce kupić ciągnik czy inna maszynę to na testy raczej dostanie, a jak przychodzi i mówi że chce kupić na przyszły PROW który tak naprawdę nie wiadomo kiedy ruszy, a już napewno nie wiadomo czy klient sie załapie i dostanie jakies dofinansowanie na dany ciągnik, to dla dealera nie bardzo sie usmiecha dawać maszynę za pół milona niech sobie pojeździ i może za 2 albo 3 lata kupi, jak modele wyjdą nowe i ponownie będzie chcial na testy ale juz nowy model

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 714 Vario SCR Dzisiaj, 13:00
  •  

#22 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 20:06

Fendt 714 Vario SCR

Pierdu pierdu ... mam oba ciągniki Fendta i Johna i oba ciężko tyrają +- 700 mtg/rok, ale jak na razie Fendt sprawuje się o wiele lepiej nawet pod względem awaryjności. W johnie cały czas mam problem z przednim mostem(chodzi z ładowaczem) i z pompą paliwową. W zwolnicach muszę wymieniać jakieś części praktycznie co roku, a gdy miał 1500 mtg padła pompa, którą niestety musiałem wymienić na nową(a koszt takiej to 5800 zł. Fendt chodzi jak marzenie a przy tym jest bardzo ekonomiczny. Wszystko gra tylko te dzisiejsze ceny ... Johna prawie całkowicie wyposażonego kupisz o 100 tyś taniej.

Aż sobie pozwoliłem tu wpaść i poprosić Cię abyś napisał jak to naprawdę było z tymi zwolnicami :D

#23 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 08 sierpień 2014 - 21:50

Fendt 714 Vario SCR Tak naprawdę w tym Johnie cały przedni most jest za słaby, jeżeli ciągnik pracuje z ładowaczem dzień w dzień tak jak u mnie. Gdy ciągnik przybył do gospodarstwa od razu nie miał lekko. Dużo pracy i słabo utwardzony teren, który często zamieniał się w bagna(silos dojazd do stert słomy i sianokiszonki) nie dały mu odetchnąć. Z czasem poszły uszczelniacze, o których dowiedzieliśmy się po jakimś czasie a za nimi lewa zwolnica. Serwisant praktycznie naciągnął nas na koszty, bo uszkodzone były tylko satelitki i igiełki nic więcej, ale że nie mógł sobie poradzić biedaczysko z rozkręceniem to siłowo rozwiązał sprawę przez co do satelitek i igiełek doszły: 2 łożyska, półośka i obudowa. Po roku znowu spotkało nas to samo tym razem chiński seger nie wytrzymał, igiełki wyleciały i zaczęło mielić, rozkręciliśmy, wypakowaliśmy satelitki i do czasu przyjścia części robiliśmy bez napędu. Ostatnio odezwała się do nas zwolnica z prawej strony, do wymiany łożyska.

Było jeszcze parę pierdół takich jak pęknięta podkładka pod segerem ale tego już nie pisałem, bo z tym takiego problemu nie było, tylko że czas zabrało i zestresowało.

Edytowany przez andrzej2257, 08 sierpień 2014 - 21:53.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#24 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 07:53

Fendt 714 Vario SCR Ogólnie rzecz biorą to każdy most jest za słaby na jazdę bez oleju... :) .Ja założyłem Quicka teraz na niego więc się zobaczy...

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 sierpień 2014 - 19:00

Fendt 714 Vario SCR Tylko ciągnik który nie ma ramy to moim zdaniem nie jest dobra opcja do ładowacza ale to tylko mojed zdanie.

#26 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 20:03

Fendt 714 Vario SCR @jaro ja wiem co piszę... Może na początku tego tak szybko nie zobaczyłem, ale później regularnie było to doglądane. Poza tym za każdym razem gdy zmieniam olej na korku obudowy zbiera się masa opiłków. Prócz problemów z mostem ciągnik nie jest tak super stabilny. Przy troszkę większym obciążeniu zwodzi na każdej nierówności tył. A na ogół to jakbym kupował jakiś ciągnik w przyszłości to będzie to i tak JD. Raz, że nie pojebało ich tak z cenami jak Fendta dwa, że takie ciągniki jak NH czy mccormick czy inne tego typu nie mają prawa przy nim stać. NH wołałby u mnie o pomstę do nieba, taka prawda. Co do tego mostu, być może byłby w idealnym stanie, ale gdyby robił przy 40 ha i hodowli bydła 80 sztuk. U mnie byłoby dobrze gdyby ten most był mocniejszy albo wziąłbym serię 60x0.

Edit. I jak się Quick spisuję, sporo zapłaciłeś ? Z osprzętem pewnie z 50 tyś wyszło ;p Te ładowacze to najwyższa półka podobno.

Edytowany przez andrzej2257, 09 sierpień 2014 - 20:11.

#27 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 02:15

Fendt 714 Vario SCR No dzisiaj po raz drugi usłyszałem że powinienem brać ładowacz JD :) -ludziom jakoś się kojarzy że JD to coś lepszego :D a Quicke to jakaś tam manufaktura...zapłaciłem około 30tys brutto (bez osprzętu)

#28 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 08:08

Fendt 714 Vario SCR Akurat mam ładowacz JD przy swoim 5720 i wcale rewelacyjny nie jest, mój już ma straszne luzy. JD nie wszędzie jest bogiem w ładowaczach raczej Quick czy MX. JD jest bardzo dobry w ciągnikach,kombajnach i prasach. Reszta odpada, bo jest sprzęt o wiele lepszy.

#29 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1619 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 09:00

Fendt 714 Vario SCR Nie wiem ile kosztuje tur jd ale ja w 2011r za Quicke Q55 zapłaciłem 22,5 netto z trzecią funkcją hydrauliczna oraz z łyżko-krokodylem i paleciakiem warfamy, wszystko zależy od modelu i wyposażenia za q98 i inne bajery typu, 4 funkcja, joystickiem elektro-hydraulicznym, szybkim zapinaniem węzy, hydrauliczną zapinką osprzętu itp. to w 60 tys. byś się nie zmieścił bez osprzętu oczywiście

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 sierpień 2014 - 09:13

Fendt 714 Vario SCR Koledzy tur od JD kosztuuje ok 30 tyś netto ;) bez osprzętu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 09:52

Fendt 714 Vario SCR

Nie wiem ile kosztuje tur jd ale ja w 2011r za Quicke Q55 zapłaciłem 22,5 netto z trzecią funkcją hydrauliczna oraz z łyżko-krokodylem i paleciakiem warfamy, wszystko zależy od modelu i wyposażenia za q98 i inne bajery typu, 4 funkcja, joystickiem elektro-hydraulicznym, szybkim zapinaniem węzy, hydrauliczną zapinką osprzętu itp. to w 60 tys. byś się nie zmieścił bez osprzętu oczywiście

No to faktycznie super cena o jakiej teraz można tylko pomarzyć-u mnie ma amortyzację i szybkie zapinanie (szybkosprzęg z zintegrowanym złączem elektrycznym)

#32 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1619 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 09:55

Fendt 714 Vario SCR Amortyzacja to chyba standart, przynajmniej ja to mam

#33 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 10:59

Fendt 714 Vario SCR Tak-to standard -po prostu napisałem co ma...

#34 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 12:49

Fendt 714 Vario SCR @jaro słyszałem, że zmieniałeś moc w swoim 5720, dużo cię to kosztowało? Ile miał mocy na początku? Zauważyłeś znaczną różnicę?

#35 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 18:36

Fendt 714 Vario SCR 1500 zł-różnica jest naprawdę spora

#36 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 21:51

Fendt 714 Vario SCR john 6620 zadajesz pytania to ci ludzie odpowiadaja i niecwaniakuj tylko to uszanuj ze ktos ma chec ci cokolwiek napisac, a jak ci fendt niepasuje bo jest drogi to kup se mtz z turem i bedziesz smigal

a jeszcze jedno nikt z kolegow ci nie ublirzal typu zasrani wiec zanim cos napiszesz to sie zastanow 2 albo 3 razy BO takimi tekstami to mozesz a kolegami w szkole

#37 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2014 - 22:44

Fendt 714 Vario SCR Zenek Po 1 nie wiem gdzie zauważyłeś, że cwaniakuje ;). Po 2 W fendzie nie pasuje mi wiele rzeczy oprócz ceny. Bo za 400 mogę mieć świetnego jelenia 150km ze skrzynią mechaniczną na full opcji. Jeśli ciągnik to tylko John Deere. I nie wiem dlaczego wyskoczyłeś z tym MTZ. I widzę, że słabo prześledziłeś temat skoro sądzisz, że ja pierwszy zacząłem z ubliżaniem.:)

#38 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 23:14

Fendt 714 Vario SCR jezeli z gory jestes przekonany do jd to po co ta cala dyskusja z opiniami innych ciagnikow

#39 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 08:06

Fendt 714 Vario SCR Nie widzisz, że on się po prostu nudzi. Wakacje są. Teraz pisze, że tylko john deere. A założył temat z prośbą o opinie na temat fendta. Jak ktoś napisze coś to się bulwersuje. Moja rada daj se spokój z takimi dyskusjami bo nie ma z kim i o czym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 00:55