Skocz do zawartości

Fendt 714 Vario SCR

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 sierpień 2014 - 13:44

Fendt 714 Vario SCR

Witam. Aktualnie myślę nad zakupem ciągnika 150 km. Cały czas myślałem, że tym ciągnikiem będzie maszyna z stajni John Deere a mianowicie 6150r.
Aktualnie przeżywam małe rozdarcie ponieważ od jakiegoś czasu coraz bardziej podoba mi się ciągnik firmy Fendt a mianowicie 714scr.
I tu kieruje do was pytania odnośnie który ciągnik jest lepszy i w czym, o różnicach w cenie.
Prosiłbym was także jeśli macie jakieś pojęcie na temat tej maszyny to piszcie tu swoje komentarze.
Pozdrawiam :)

Ile może kosztować fendt 714 scr vario i z jakim wyposażeniem :) ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 714 Vario SCR Dzisiaj, 12:23
  •  

#2 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 02 sierpień 2014 - 10:35

Fendt 714 Vario SCR Jakies 123 tys euro w wersji profi , chyba ze juz korban cene podniosl. Od tej ceny oczywiscie wynegocjuj upust

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 sierpień 2014 - 14:14

Fendt 714 Vario SCR A co wchodzi w skład tego wyposażenia ?

#4 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 06:16

Fendt 714 Vario SCR Czytam twoje posty i wątpię abyś kupił co kolwiek o czym piszesz. Prawdopodobne takie decyzje podejmuje ktoś starszy w twoim domu. A jeśli już chcecie kopic ciągnik za ponad 400 tys. Warto poświęcić kilka litrów paliwa i podjechać do dealera. Który pokaże ciągnik jeśli ma na placu poinformuje szczegółowo o wyposażeniu i cenach. Info na temat dostępnego wyposażenia można znaleźć też w necie w katalogach producentów. Podsumowując jeśli nie są to tylko marzenia znudzonego nastolatka. Bo tak te posty wyglądają. Trzeba jechać do dealera i wszystko w temacie.

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 sierpień 2014 - 07:30

Fendt 714 Vario SCR No widzę kolega najmądrzejszy :). Otóż gdy będziemy kupować ciągnik to będziemy go brali na prow, i to raczej Ja będę jego głównym kierowcą więc będzie on zakupowany pod moją osobę hubercie.
Po 2 aktualnie nie mam po co jechać do dealera ponieważ nie ma jeszcze środków z dofinansowania. Po 3 może i jestem 16-latkiem ale to nie oznacza, że jestem głupim dzieciakiem który nic nie robi, gra ciągle na komputerze.
Jeśli także piszesz coś w tym temacie aby mnie poniżyć to lepiej nie pisz nic. Te forum jest do pomocy a nie do kopania się po nogach...

Jeśli uważacie że moja wypowiedz była dobra/mądra to prosiłbym o zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje ale motywuje :)

#6 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 07:36

Fendt 714 Vario SCR nie zawracaj głowy fendtem bo nie zarobisz na jego utrzymanie ciągnik awaryjny a serwis bardzo drogi a ci co kupili nie chcą przyznć że popełnili błąd

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 sierpień 2014 - 08:29

Fendt 714 Vario SCR Dlaczego tak awaryjny wszędzie są najlepsze opinie może są one trochę nagięte :P ale czy jest on tak zły?

#8 Share marrio685

marrio685

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 09:04

Fendt 714 Vario SCR Każdy ciągnik dobry który się nie zepsuje. Oba mają soje zalety i wady. Fendt napewno bardziej skomplikowany Johnego rozszyfrowałem na placu po 20 min. natomiast Fendta czytam instrukcje obsługi bo niby wszystko jasne ale jest tyle możliwych wariantów ustawienia. Dla osoby która lubi prostą intuicyjną obsługe Fendt nie jest dla niego choć gdy się przeczyta kilka razy to wszystko wydaje się przemyślane i dobrze poukładane nawet przeprowadzenie kabli do kabiny od komputerka do prasy żeby się nie zabrudziło.

#9 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 03 sierpień 2014 - 19:17

Fendt 714 Vario SCR Pierdu pierdu ... mam oba ciągniki Fendta i Johna i oba ciężko tyrają +- 700 mtg/rok, ale jak na razie Fendt sprawuje się o wiele lepiej nawet pod względem awaryjności. W johnie cały czas mam problem z przednim mostem(chodzi z ładowaczem) i z pompą paliwową. W zwolnicach muszę wymieniać jakieś części praktycznie co roku, a gdy miał 1500 mtg padła pompa, którą niestety musiałem wymienić na nową(a koszt takiej to 5800 zł. Fendt chodzi jak marzenie a przy tym jest bardzo ekonomiczny. Wszystko gra tylko te dzisiejsze ceny ... Johna prawie całkowicie wyposażonego kupisz o 100 tyś taniej.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 sierpień 2014 - 21:29

Fendt 714 Vario SCR Koleżko ale 700 mtg/rok to nie tak dużo ;). Co do twoich ciągników to masz pewnie jakieś dziady bez obrazy ale te starsze wersje i john deere z ładowaczem no właśnie... Gdybyś brał Fendt'a do ładowacza to na bank on by miał więcej usterek bo przy turze się bardzo wyrabia ciągnik. W ciągnikach marki fendt w przedziale 10 lat to te ciągniki są niebo a ziemia bo w starych jest mało elektroniki a w nowych to wszędzie jest tego dużo. Tak samo w jeleniu ale chyba troszke mniej jest naszprycowany :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 21:29

Fendt 714 Vario SCR Co pierdzielisz farmazony nie widzisz w sygnaturze jakie mam ciągniki ?? Według ciebie 700 mth/rok to niedużo? Mój znajomy New hollandem T 6050 zrobił przez 2 lata 180 mth :lol:. A u ciebie ile robią te ciągniki ? To że ciągnik z ładowaczem jest mocno obciążony to nie nowość i wiem to od dawna, ale to wcale nie usprawiedliwia awarii, które występują.

Edit. Możesz mi powiedzieć dlaczego zakładasz kilka tematów z dylematem w wyborze ciągnika ?

Edytowany przez andrzej2257, 04 sierpień 2014 - 21:42.

#12 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 22:15

Fendt 714 Vario SCR Daj se z nim spokój. Zakłada głupie tematy, pyta ludzi nie wiadomo o co . A jak ktoś napisze nie po jego myśli to się ciska. Tutaj wielu ludzi zadaje głupie pytanie. Oczekuje takiej odpowiedzi jaka im pasuje. A jak czyta coś innego to jest pretensja. W zasadzie rzadko kiedy w części forum dotyczącej ciągników można poważnie porozmawiać.

#13 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 06:42

Fendt 714 Vario SCR Masz rację niema sensu prowadzić z nim dyskusji. Szkoda tylko, że takich ludzi jest coraz więcej na AF(większość).

#14 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 07:03

Fendt 714 Vario SCR kup dwa i se przetestuj i bedziesz wszystko dokladnie wiedzial z detalami

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 sierpień 2014 - 07:48

Fendt 714 Vario SCR

Daj se z nim spokój. Zakłada głupie tematy, pyta ludzi nie wiadomo o co . A jak ktoś napisze nie po jego myśli to się ciska. Tutaj wielu ludzi zadaje głupie pytanie. Oczekuje takiej odpowiedzi jaka im pasuje. A jak czyta coś innego to jest pretensja. W zasadzie rzadko kiedy w części forum dotyczącej ciągników można poważnie porozmawiać.

Po 1 kolego czemu sądzisz, że zadaję głupie pytania? Zadaje takie na które oczekuje odpowiedzi i które mnie interesują. Jeśli nie chcesz odpowiadać na nie to po prostu nie pisz a nie wypisujecie głupoty z andrzejem i zenkiem i w ostatecznym świetle to ja jestem przedstawiony przez was jako osoba głupia?

I na Agro Foto jeszcze podobnego tematu nie widziałem z Fendt 714scr i pomocą przy wyborze tej maszyny. Sądzę po twoich wpisach, że chcesz znaleźć głupszego od siebie...
Wasza trójka to prawdziwa "elita" na tym forum... inżynierowie zasrani ;)

#16 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 18:30

Fendt 714 Vario SCR Prosiłeś o opinie, człowiek ci napisał. Ty go objechałeś, że nie po twojej myśli bo jd jest najlepszy. Więc go sobie kup i nie zawracaj ludziom głowy.

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 sierpień 2014 - 18:39

Fendt 714 Vario SCR Nie mówie, że jest najlepszy i to ty mnie pierwszy zaatakowałeś kolego to teraz nie masz chyba pretensji ;). I od ciebie to już nie chcę żadnej pieprzonej opinii bo ty zamiast tych upragnionych opinii to piszesz farmazony na mnie ;) rolniku ty...

#18 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 19:57

Fendt 714 Vario SCR Człowieku, pojedź z ojcem do dealera JD u którego brałeś 6620 i spytaj o testy. Czy to jest naprawdę takie trudne ??? A tak poza tym skąd wiesz, że mój Fendt 412 Vario miałby więcej usterek w ładowaczu niż bez? Jesteś wróżką czy kim?

Edytowany przez andrzej2257, 05 sierpień 2014 - 20:25.

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 sierpień 2014 - 21:11

Fendt 714 Vario SCR Po 1 kolego już pytałem gości z Contractusa i tych co od 6620 se i obiecywali testy dziś dzwonie a tu że niestety nie będzie.
Tak samo z Fendt;em dziś dzwoniłem miały być jutro a tu taki suprise i może w następnym tygodniu.
Testy moim zdaniem to pic na wodę i fotomontaż bo nikt nie daje tych ciągników za chętnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 06:37

Fendt 714 Vario SCR To co to za pacan, od którego brałeś Johna i możliwe, że inny sprzęt nie chcę ci dać ciągnika na testy i zachęcić klienta ???
Ja wiosną miałem na teście 3 prasy, a miesiąc temu ładowarkę teleskopową wszystko bez problemu. Testy pic na wodę ? To jest najlepsze wyjście w wypróbowaniu jakiejś maszyny. Wiele dealerów udostępnia sprzęt na testy więc przestań bredzić. Popytaj u innych, a jeżeli to nie wypali wypróbuj u jakichś rolników, posłuchaj opinii itd.

Edytowany przez andrzej2257, 06 sierpień 2014 - 06:42.