Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metal-Fach nierówno łapie siatkę.

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Krystian-1711

Krystian-1711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 11:00

Metal-Fach nierówno łapie siatkę. Witam!
Posiadam prasę Metal-Fach z562 RN. Wiążąc siatką, łapie ją po skosie co później widać na balotach tracąc przy tym na ilości i jakości owinięcia. Co to może być za przyczyna?
Prasuje na siatce Farma siatka jest naciągnięta po brzegi, ale nie równo zaczyna ja nawijać na kuli.

Edytowany przez Krystian-1711, 01 sierpień 2014 - 11:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Metal-Fach nierówno łapie siatkę. Dzisiaj, 06:06
  •  

#2 Share Robert97

Robert97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 11:30

Metal-Fach nierówno łapie siatkę. sprawdz czy wałki ciągnące siatkę są równe

#3 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 13:22

Metal-Fach nierówno łapie siatkę. też tak miałem ale w pipmie farmie 2 , przy podniesionej klapie puść siatki na chwilę wtedy ładnie złapie lub spójrz na noż czy równo ucina siatkę

#4 Share Krystian-1711

Krystian-1711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 16:02

Metal-Fach nierówno łapie siatkę. Mój problem z siatką wygląda tak jak na zdjęciu. Widać, że nierówno zaczyna owijać, aparat podaje ją równo.

Załączone miniaturki

• DSC_0817.JPG

#5 Share wujekk110

wujekk110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja , hodowla bydła

Napisany 31 sierpień 2014 - 21:24

Metal-Fach nierówno łapie siatkę. Te bele wyglądają, jakby miały za mały zgniot i to może być przyczyną, że bela łapie siatkę stroną bardziej zbitą. Czy zbierając, jeździsz raz jednym bokiem, a potem drugim bokiem pokosu. ? Chciałbym się dowiedzieć, czy używasz noży i jak się sprawują?

#6 Share MarcinPawowski

MarcinPawowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 21:25

Metal-Fach nierówno łapie siatkę. Nuż nieówno siatke ucina zobacz czy przeciw nuz sie z jednej strony nie poluzował

#7 Share Krystian-1711

Krystian-1711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 19:39

Te bele wyglądają, jakby miały za mały zgniot i to może być przyczyną, że bela łapie siatkę stroną bardziej zbitą. Czy zbierając, jeździsz raz jednym bokiem, a potem drugim bokiem pokosu. ? Chciałbym się dowiedzieć, czy używasz noży i jak się sprawują?

Siano prasuję na 3 otworze, na przemian pokosu jeżdżę, a noży używam przy pierwszym pokosie traw, jest bardzo dobrze pocięty materiał, ale do użycia noży potrzebna jest zgrabiarka do siana, a nie siódemka gwiazdowa. Jeśli masz taką prasę, to możesz wysłać zdjęcie z owiniętego balotu siatką?

Nuż nieówno siatke ucina zobacz czy przeciw nuz sie z jednej strony nie poluzował

Nie sprawdziłem przeciwnoża, ale siatka wisi ucięta równo. Dzięki za odpowiedź, proszę o dalsze odpowiedzi, w szczególności użytkowników owej prasy.

Edytowany przez Krystian-1711, 01 wrzesień 2014 - 19:42.

#8 Share wujekk110

wujekk110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 20:46

Siano prasuję na 3 otworze, na przemian pokosu jeżdżę, a noży używam przy pierwszym pokosie traw, jest bardzo dobrze pocięty materiał, ale do użycia noży potrzebna jest zgrabiarka do siana, a nie siódemka gwiazdowa. Jeśli masz taką prasę, to możesz wysłać zdjęcie z owiniętego balotu siatką?

Nie sprawdziłem przeciwnoża, ale siatka wisi ucięta równo. Dzięki za odpowiedź, proszę o dalsze odpowiedzi, w szczególności użytkowników owej prasy.

Z Twojej wypowiedzi wynika że, jeśli nóż ucina siatkę równo, to nie tu należy szukać przyczyny jednobocznego łapania siatki. Spróbój zwiększyć zgniot beli na piąty otwór.; Ja z nożami mam problem. Po załączeniu ich, prasa pracuje bardzo głośno, noże zaczepiają o łopaty rotora, sianokiszonkę tną bardzo słabo, tak jakby odchylały się. Może masz jakiś pomysł? I czy Ty tniesz sianokiszonkę, czy tylko siano?

#9 Share Krystian-1711

Krystian-1711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 20:51

Metal-Fach nierówno łapie siatkę. Pewnie zgrabiasz sianokiszonkę zgrabiarką siedmio gwiazdową. Ona robi warkocz i dlatego prasa głośno chodzi. U mnie też tak jest. Najlepsza jest zgrabiarka karuzelowa. Sprawdź czy masz ostre noże, u mnie pierwszy pokos jest pocięty idealnie, a o drugiego i trzeciego nie używam bo jest trawa za krótka i nie ma sensu ich załączać. Jeżeli zwiększę zgniot do siana do 5 otworu to wyjdą mi "pustaki". Myślę, ze radzisz w dobrym kierunku. Jak u Ciebie wiąże siatkę?

#10 Share wujekk110

wujekk110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 10:12

Metal-Fach nierówno łapie siatkę. U mnie siatkę łapie równo, ale zgniot nastawiam większy. Luzuję tylko przy zbiorze krótkiej i suchej słomy. ; Co do noży : sianokiszonkę zgrabiam zgrabiarką karuzelową. Zastanawiające u mnie jest to, dlaczego noże odchylają się na boki i zaczepiają o łopaty rotora, przez co się tępią. W okresie gwarancji wymieniono mi, rotor z gładkimi łopatami na rotor z uzębionymi łopatami, oraz wymieniono noże. Problem, słabego ciecia sianokiszonki nie ustąpił. Mam takie przypuszczenie, że po załączeniu noże tak jakby za mało się wysuwały. Wg mnie powinny dochodzić do samego rotora i końcówki noży powinny chować się w rowkach między łopatami. U mnie końcówki noży od powierzchni walcowej rotora oddalone są 2-3 cm, i być może dlatego odchylają się na bok. Ciekaw jestem jak jest u Ciebie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Krystian-1711

Krystian-1711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 20:19

Metal-Fach nierówno łapie siatkę. Wujek 110, na jakim otworze prasujesz siano i słomę? U mnie noże nie oddchylają się na boki wchodzą między łopaty rotora w całości. Pierwszy pokos traw tnie idealnie, a grechoczą ponieważ są na sprężynach, trawę grabię zgrabiarką 7-ką i wychodzą mi warkoczę. Sianokiszonkę prasuję na 4 otworze, owijam siadką i też nie równo chwyta siadkę, nie mam już pomysłu na nią, puszczają mi nerwy ;[. Czy wszystkim metal-fachy owijają siadkę idealnie? Straciłem cierpliwość.

#12 Share wujekk110

wujekk110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 22:35

Metal-Fach nierówno łapie siatkę. "Krystian 1711" sprawdź szczelinę, przez którą siatka podawana jest do beli, czy z obu stron jest jednakowa, czy z tej strony, co owija się później, nie zaczepia się o coś. Najlepiej, z pomocą drugiej osoby, przy zachowaniu środków ostrożności, podejrzyj z góry jak siatka dostaje się do beli w momencie uruchamiania jej. Czy o coś się nie zaczepia? Zgniot można regulować jeszcze,nakrętką na lince która, poprzez płaskownik połączona jest z otworami regulującymi siłę ubicia beli. Ja na piątym otworze zbieram sianokiszonkę. Mam tak wyregulowane,aby ciągnik Kubota 8540 o mocy 85 KM przy dobijaniu pracował z pewnym zapasem mocy. Siano i słomę zbieram na 3 otworze. A nożom w swojej prasie muszę się przyjrzeć, co blokuje, że nie wysuwają się do końca.

Edytowany przez wujekk110, 04 wrzesień 2014 - 10:00.

#13 Share Krystian-1711

Krystian-1711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 12:08

Metal-Fach nierówno łapie siatkę. wujek 110 oglondalem ta szczeline tam gdzie siatka zsuwa sie na walec do komory i natej blasze od jednego boku do srodka komory byly skropliny farby okture mogla sie zaczepiac siatka po 10.09 bede robil sanokiszonke to ci odpisze czy sie cos poprawilo dzieki za wskazowki

#14 Share Krystian-1711

Krystian-1711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 12:59

Metal-Fach nierówno łapie siatkę. wujek 110 masz zabrudzone noze ziemia ikurzem umnie tak bylo po oczyszczeniu wuchodza na calosc ja prasuje forterra 115 jest git

#15 Share marian20

marian20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 20:30

Kolgo sprawdź czy siatkę masz przełożoną odpowiednio. U mnie miałem tak gdy siatka była przełożona nie pod tym prętem co trzeba.

#16 Share Krystian-1711

Krystian-1711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 11:45

Kolgo sprawdź czy siatkę masz przełożoną odpowiednio. U mnie miałem tak gdy siatka była przełożona nie pod tym prętem co trzeba.

Siatkę mam przełożoną "książkowo". Tez masz takie problemy? Zwijasz siatką w dzień czy tylko w nocy?

#17 Share marian20

marian20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 20:43

Zwijam kiedy chce.Nie zależnie od pory dnia. Czasami też się tak robiło. Generalnie ja siano owijam 2,5 raza a sianokiszonkę tylko 1,5 żeby mniej szlo. Nie mam jak teraz sprawdzić ale wydaje mi się , że ja mam inaczej teraz założoną siatkę niż książkowo. Ja testowałem kilka siatek i doszedłem do jednego wniosku. najlepiej owijać siatką z tzw sciągaczami po bokach.

U mnie serwis zalecił też wykręcenie takiej blachy z gumą w środku komory. Ona czasami zatrzymywała siatkę bo tam się zbiera brud. Ta balach do niczego nie jest potrzebna. Odkręciłem i jest ok. Może to Ci pomoże.

#18 Share wujekk110

wujekk110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 21:24

Ja też wymontowałem tę blachę o której wspomina "marian20". Siatki używam tylko ze ściągaczami na bokach. Bele są owijane ładnie.

#19 Share ZYLA

ZYLA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 21:20

Metal-Fach nierówno łapie siatkę. może poprostu nie podajesz siatki z materiałem prasowanym ? Wtedy skoro podajnik prowadzi ją równo to materiał powinien też ją rowno chwycic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Krystian-1711

Krystian-1711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 22:32

Zwijam kiedy chce.Nie zależnie od pory dnia. Czasami też się tak robiło. Generalnie ja siano owijam 2,5 raza a sianokiszonkę tylko 1,5 żeby mniej szlo. Nie mam jak teraz sprawdzić ale wydaje mi się , że ja mam inaczej teraz założoną siatkę niż książkowo. Ja testowałem kilka siatek i doszedłem do jednego wniosku. najlepiej owijać siatką z tzw sciągaczami po bokach.

U mnie serwis zalecił też wykręcenie takiej blachy z gumą w środku komory. Ona czasami zatrzymywała siatkę bo tam się zbiera brud. Ta balach do niczego nie jest potrzebna. Odkręciłem i jest ok. Może to Ci pomoże.

Podeślij fotki zwiniętej kuli. ;)

Co do owijania w trakcie pobierania materiału- nie pomaga.

Edytowany przez Krystian-1711, 26 listopad 2014 - 22:34.