Krystian-1711

Metal-Fach nierówno łapie siatkę.

Polecane posty

Witam!

Posiadam prasę Metal-Fach z562 RN. Wiążąc siatką, łapie ją po skosie co później widać na balotach tracąc przy tym na ilości i jakości owinięcia. Co to może być za przyczyna?

Prasuje na siatce Farma siatka jest naciągnięta po brzegi, ale nie równo zaczyna ja nawijać na kuli.

Edytowano przez Krystian-1711

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sprawdz czy wałki ciągnące siatkę są równe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też tak miałem ale w pipmie farmie 2 , przy podniesionej klapie puść siatki na chwilę wtedy ładnie złapie lub spójrz na noż czy równo ucina siatkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    44

Te bele wyglądają, jakby miały za mały zgniot i to może być przyczyną, że bela łapie siatkę stroną bardziej zbitą. Czy zbierając, jeździsz raz jednym bokiem, a potem drugim bokiem pokosu. ? Chciałbym się dowiedzieć, czy używasz noży i jak się sprawują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te bele wyglądają, jakby miały za mały zgniot i to może być przyczyną, że bela łapie siatkę stroną bardziej zbitą. Czy zbierając, jeździsz raz jednym bokiem, a potem drugim bokiem pokosu. ? Chciałbym się dowiedzieć, czy używasz noży i jak się sprawują?

 

Siano prasuję na 3 otworze, na przemian pokosu jeżdżę, a noży używam przy pierwszym pokosie traw, jest bardzo dobrze pocięty materiał, ale do użycia noży potrzebna jest zgrabiarka do siana, a nie siódemka gwiazdowa. Jeśli masz taką prasę, to możesz wysłać zdjęcie z owiniętego balotu siatką?

 

 

Nuż nieówno siatke ucina zobacz czy przeciw nuz sie z jednej strony nie poluzował

Nie sprawdziłem przeciwnoża, ale siatka wisi ucięta równo. Dzięki za odpowiedź, proszę o dalsze odpowiedzi, w szczególności użytkowników owej prasy.

Edytowano przez Krystian-1711

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    44

Siano prasuję na 3 otworze, na przemian pokosu jeżdżę, a noży używam przy pierwszym pokosie traw, jest bardzo dobrze pocięty materiał, ale do użycia noży potrzebna jest zgrabiarka do siana, a nie siódemka gwiazdowa. Jeśli masz taką prasę, to możesz wysłać zdjęcie z owiniętego balotu siatką?

 

 

 

Nie sprawdziłem przeciwnoża, ale siatka wisi ucięta równo. Dzięki za odpowiedź, proszę o dalsze odpowiedzi, w szczególności użytkowników owej prasy.

Z Twojej wypowiedzi wynika że, jeśli nóż ucina siatkę równo, to nie tu należy szukać przyczyny jednobocznego łapania siatki. Spróbój zwiększyć zgniot beli na piąty otwór.; Ja z nożami mam problem. Po załączeniu ich, prasa pracuje bardzo głośno, noże zaczepiają o łopaty rotora, sianokiszonkę tną bardzo słabo, tak jakby odchylały się. Może masz jakiś pomysł? I czy Ty tniesz sianokiszonkę, czy tylko siano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zgrabiasz sianokiszonkę zgrabiarką siedmio gwiazdową. Ona robi warkocz i dlatego prasa głośno chodzi. U mnie też tak jest. Najlepsza jest zgrabiarka karuzelowa. Sprawdź czy masz ostre noże, u mnie pierwszy pokos jest pocięty idealnie, a o drugiego i trzeciego nie używam bo jest trawa za krótka i nie ma sensu ich załączać. Jeżeli zwiększę zgniot do siana do 5 otworu to wyjdą mi "pustaki". Myślę, ze radzisz w dobrym kierunku. Jak u Ciebie wiąże siatkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    44

U mnie siatkę łapie równo, ale zgniot nastawiam większy. Luzuję tylko przy zbiorze krótkiej i suchej słomy. ; Co do noży : sianokiszonkę zgrabiam zgrabiarką karuzelową. Zastanawiające u mnie jest to, dlaczego noże odchylają się na boki i zaczepiają o łopaty rotora, przez co się tępią. W okresie gwarancji wymieniono mi, rotor z gładkimi łopatami na rotor z uzębionymi łopatami, oraz wymieniono noże. Problem, słabego ciecia sianokiszonki nie ustąpił. Mam takie przypuszczenie, że po załączeniu noże tak jakby za mało się wysuwały. Wg mnie powinny dochodzić do samego rotora i końcówki noży powinny chować się w rowkach między łopatami. U mnie końcówki noży od powierzchni walcowej rotora oddalone są 2-3 cm, i być może dlatego odchylają się na bok. Ciekaw jestem jak jest u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wujek 110, na jakim otworze prasujesz siano i słomę? U mnie noże nie oddchylają się na boki wchodzą między łopaty rotora w całości. Pierwszy pokos traw tnie idealnie, a grechoczą ponieważ są na sprężynach, trawę grabię zgrabiarką 7-ką i wychodzą mi warkoczę. Sianokiszonkę prasuję na 4 otworze, owijam siadką i też nie równo chwyta siadkę, nie mam już pomysłu na nią, puszczają mi nerwy ;[. Czy wszystkim metal-fachy owijają siadkę idealnie? Straciłem cierpliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    44

"Krystian 1711" sprawdź szczelinę, przez którą siatka podawana jest do beli, czy z obu stron jest jednakowa, czy z tej strony, co owija się później, nie zaczepia się o coś. Najlepiej, z pomocą drugiej osoby, przy zachowaniu środków ostrożności, podejrzyj z góry jak siatka dostaje się do beli w momencie uruchamiania jej. Czy o coś się nie zaczepia? Zgniot można regulować jeszcze,nakrętką na lince która, poprzez płaskownik połączona jest z otworami regulującymi siłę ubicia beli. Ja na piątym otworze zbieram sianokiszonkę. Mam tak wyregulowane,aby ciągnik Kubota 8540 o mocy 85 KM przy dobijaniu pracował z pewnym zapasem mocy. Siano i słomę zbieram na 3 otworze. A nożom w swojej prasie muszę się przyjrzeć, co blokuje, że nie wysuwają się do końca.

Edytowano przez wujekk110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wujek 110 oglondalem ta szczeline tam gdzie siatka zsuwa sie na walec do komory i natej blasze od jednego boku do srodka komory byly skropliny farby okture mogla sie zaczepiac siatka po 10.09 bede robil sanokiszonke to ci odpisze czy sie cos poprawilo dzieki za wskazowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Kolgo sprawdź czy siatkę masz przełożoną odpowiednio. U mnie miałem tak gdy siatka była przełożona nie pod tym prętem co trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolgo sprawdź czy siatkę masz przełożoną odpowiednio. U mnie miałem tak gdy siatka była przełożona nie pod tym prętem co trzeba.

Siatkę mam przełożoną "książkowo". Tez masz takie problemy? Zwijasz siatką w dzień czy tylko w nocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Zwijam kiedy chce.Nie zależnie od pory dnia. Czasami też się tak robiło. Generalnie ja siano owijam 2,5 raza a sianokiszonkę tylko 1,5 żeby mniej szlo. Nie mam jak teraz sprawdzić ale wydaje mi się , że ja mam inaczej teraz założoną siatkę niż książkowo. Ja testowałem kilka siatek i doszedłem do jednego wniosku. najlepiej owijać siatką z tzw sciągaczami po bokach.

U mnie serwis zalecił też wykręcenie takiej blachy z gumą w środku komory. Ona czasami zatrzymywała siatkę bo tam się zbiera brud. Ta balach do niczego nie jest potrzebna. Odkręciłem i jest ok. Może to Ci pomoże.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    44

Ja też wymontowałem tę blachę o której wspomina "marian20". Siatki używam tylko ze ściągaczami na bokach. Bele są owijane ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

może poprostu nie podajesz siatki z materiałem prasowanym ? Wtedy skoro podajnik prowadzi ją równo to materiał powinien też ją rowno chwycic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwijam kiedy chce.Nie zależnie od pory dnia. Czasami też się tak robiło. Generalnie ja siano owijam 2,5 raza a sianokiszonkę tylko 1,5 żeby mniej szlo. Nie mam jak teraz sprawdzić ale wydaje mi się , że ja mam inaczej teraz założoną siatkę niż książkowo. Ja testowałem kilka siatek i doszedłem do jednego wniosku. najlepiej owijać siatką z tzw sciągaczami po bokach.

U mnie serwis zalecił też wykręcenie takiej blachy z gumą w środku komory. Ona czasami zatrzymywała siatkę bo tam się zbiera brud. Ta balach do niczego nie jest potrzebna. Odkręciłem i jest ok. Może to Ci pomoże.

Podeślij fotki zwiniętej kuli. ;)

Co do owijania w trakcie pobierania materiału- nie pomaga.

Edytowano przez Krystian-1711

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tommekpol
      Prasa sprzedana może bedziemy mieli w dobrym stanie Sipma Z-279/1. Wiązanie sznurkiem i siatką. Po przeglądzie. Rok 2009. W czwartek będę wiedział.
    • Przez Dalas3345
      Witam wszytskich
      Czy ktoś z użytkowników tej prasy ma problem z zapychająćą sie masą pod blachą przy gładkim walcu?
      Cały mankament leży w gumie i płaskowniku na 6 śrób jest on widoczny po otwarciu klapy w środku tuż pod gładkim walcem. zobaczyłem że jest tam duża szczelina dosunołem gume do samego walca i suchej słomy juz mało o wciąga pod tą blache. ale sianokiszonka wiadomo wilgotniejsza jest tto wciśnie sie tam tyle masy ze pozniej z godzine trzeba to wyciągac nozem i haczykiem  czy ktoś temu jakos zaradził? co zrobić zeby nie wciągało tam masy?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuję zakup lawety do bel, wybrałem trzy i proszę o pomoc z której będę na pewno zadowolony, każda ma swoje plusy i minusy, więc proszę najlepiej z własnego doświadczenia.
      A lawety to PRONAR T022, URSUS T-665, Metal-Fach T014.
      Jeżeli już taki temat był to przepraszam, ale przeszukałem forum i nie znalazłem.
      Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
      Pozdrawiam
    • Przez Piters182
      Witam, rozglądam się na nową przyczepą 6 tonową, taką z tańszych firm, więc mam na oku 2 producentów, więc którą byście wybrali  z tych 2 producentów, Metal-fach czy Pronar. Modele to Metal-fach T710/1 i Pronar 653/2. Wiadomo, cena tych przyczep jest do siebie zbliżona. 
    • Przez PatrykAd
      witam. Jak w temacie, sipma nie ucina całej siatki tylko po środku noża na ok 30cm tak więc kręci się nom stop i muszę nozem ręcznie odcinac możliwe że nóż się skrzywil? proszę o pomoc z góry dziękuję 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj