Diesel_15

Fahr m88 '70r. - nie czyści dobrze zboża

Polecane posty

Renault85-15TX    190

Widzę że nikt nie ma ochoty Ci pomóc to ja Ci odpowiem. Sito dolne najlepsze do zboża to 8mm, najlepiej jak byś dostał gdzieś to sito. Spróbuj poszukać na necie może ktoś ma taki kombajn do rozbiórki i mógłby Ci wysłać jeśli nie dzwoń do Modliborzyc tam mają na 100% jak nie to Nowy Dwór też jest bo kilka lat temu też szukałem i wiem że tam mieli ale za dużo chcieli i postanowiłem kupić siatkę i wspawać w starą ramkę koszt ok.100zł + 30zł dla dobrego spawacza żeby to wspawał. 
Co do sieczkarni powinieneś mieć taki drut który łączy się zabezpieczeniami w tych otworach (sieczkarnia - tył kombajnu tutaj gdzie są te dziury jak spinasz sieczkarnię) ja miałem oryginalny zapinało się na zawleczki i już sieczkarnia nie latała ale jak nie masz oryginalnego to po prostu sobie takie coś dorób. Bo odwrócenie sieczkarni to problem przy skrętach a jak nie będzie przymocowana tylko tak luźno jak jest teraz to i tak będzie bujać.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diesel_15    0

ok, problem z sieczarnią rozwiązany, został problem z czyszczeniem zboza. Kupiłem sito 8mm, niby ok chwala ze dobrze ono czysci tylko teraz kwestia prawidlowego ustawienia. Mógłby ktoś napisac jak prawidlowo ustawic gorna zaluzje oraz wiatr do zyta, owsa, przenicy i pszezyta ? Górne sito zaluzjowe ma regulowane blaszki za pomaca wajchy z boku.

Ps. Czy wplyw na czystosc zboza ma bieg ktorym sie kosi ? Koszę 1 na spowalniaczu bo sie zapycha i trzeba cofac co raz :/

Edytowano przez Diesel_15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Tego Ci nikt nie powie jak ustawić dokładnie musisz sam ustawiać. Tak musisz ustawić żeby z tyłu zboże nie wylatywało a i było czyste. Teraz jak masz 8mm to górne sito nastawne możesz bardziej otworzyć i dać lekko większy wiatr i powinno być dobrze. Co do biegu jakim kosisz też ma wpływ ale czym szybciej tym więcej możesz zgubić ale jak kosisz na 1 biegu to powinno być dobrze tylko prawidłowo ustaw sito górne i wiatry. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diesel_15    0

ok dzięki za odpowiedz. Dam znać tutaj co i jak w trakcie zniw. Postaram sie cyknac fotke jak to wyglada w tym roku

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, mam zapytanie, a jak ustawiacie przód młocarni? ja aktualnie mam ustawione na 15 wg. oznaczenia na kombajnie ale zastanawiam się czy nie zmienić na 9 bo czasem mi zapycha mlocarnie czy tocosda? Pewnie będzie mniejszy przerób młocarni.

I drugie pytanie gdzie idzie takie gumowe sprzęgło http://www.agro-serwis24.pl/environment/cache/images/300_300_productGfx_664dd0dcdd8626fc26bae50d88ed19cc.jpg ? Bo ja nawet nie wiem gdzie to mam u siebie a może pasowało by sprawdzić jego stan.

A posiada ktoś katalog do fahr m600 bo ja taki mam a tu na forum to bardzo nic nie ma aby m66?

Edytowano przez darekchmiel1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przecież to są takie same ustawienia młocarniw  tych modelach no ale nic nie ważne, a może powiesz mi gdzie u ciebie znajduje się rewers hedera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Gumowe sprzęgło znajduje się przy silniki, a dokładniej to w silniku odkręcasz przednią część silnika tutaj gdzie jest napęd na koła i masz to gumowe sprzęgło. Dość często lubi siadać jak nie jest już oryginalne tylko zmieniane. 
Co do rewersu to raczej te modele nie posiadały ale pewności nie mam. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wg. instrukcji posiada mechaniczny rewers ale gdzie to jest to ja nie wiem cały kombajn przeszukałem i aby po prawej znalazłem dźwignie od hydrauliki to raczej bedzie do zamykania jak heder się odpina, może jakieś oddzielne koło się zakłada nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Wrzuć zdjęcie tej dźwigni po prawej i załączania hedera to może coś pomogę bo tak w ciemno to wróżenie z fusów. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta dźwignia jest od ustawienia klepiska z tyłu . Możesz sobie otworzyć tą klape pod siedzeniem i będziesz widział jak zmienia się jej położenie, do góry to klepisko zbliża się do cepów młocarni a do dołu oddala, np. jęczmień ozimy kosi się u samej góry tym dźwignią i jeszcze z boku masz taką małą korbe to się tym ustawia przód klepiska . Te dźwignie ustawia się wg zboża, gdy np. nie domłaca kłosów to tą górną dźwignie dajesz np o jeden otwór w góre i sprawdzasz czy domłaca itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamilc360pL
      Snapchat-1391671675.mp4 Witam mam problem mianowicie zatrzymałem się ciagnikiem wrzuciłem luz wyszedłem z kabiny po ponownym wejściu wbiciu biegu ciągnik nie reaguje. Wszystko inne jest sprawne. Po przelaczeniu rewers na położenie jazdy w tył nic się nie dzieje w przod też. Półbieg został w jednej pozycji i nie przełącza się. Proszę o pomoc i z góry dziękuję 
    • Przez kumix
      Witam
      Chciałem się zapytać czy ktoś posiada taki ciągnik na śląsku w promieniu do 200 km od Częstochowy ? 
      Chciał bym się z kimś spotkać pogadać na temat tego ciągnika.
      Pozdrawiam 
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
    • Przez MarcinWoos
      Witam, problem jest taki że jak ciągnik (df agrolux)  jest zimny to odpala lecz jak się rozgrzeje to nie chce zapalić jak go zgasze. Przekrecam kluczyk, kontrolki się zapalają i dalej nic odczekam z godz aż ostygnie i pali normalnie. Może ktoś mi podpowiedzieć gdzie szukać przyczyny? 
    • Przez Kris946
      szukam posiadaczy tych ciagnikow, ogolnie serii DX chlodzonych powietrzem. Mam kilka pytań. Pomóżcie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj