Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fahr m88 '70r. - nie czyści dobrze zboża

38 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bartekm66

bartekm66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 13:20

Fahr m88 '70r. - nie czyści dobrze zboża ja mam oczka 10 mm i jest dobrze ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fahr m88 '70r. - nie czyści dobrze zboża Dzisiaj, 21:41
  •  

#22 Share Diesel_15

Diesel_15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 13:23

Fahr m88 '70r. - nie czyści dobrze zboża możliwe ze mam za małe ? Bartek ile mam kampic na tym gie gie ,.,.. :P ruszaj sie :)

#23 Share bartekm66

bartekm66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 13:38

Fahr m88 '70r. - nie czyści dobrze zboża zara zara bo muszę nowe konto załozyć ;)

pisz na 51275734

spadam jak cos to bede po 21

#24 Share Diesel_15

Diesel_15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 13:22

Fahr m88 '70r. - nie czyści dobrze zboża nie zadowalający efekt na zamknietych zaluzjach i wietrze w polowie mocy ;/ blacha zaslaniająca sita rowno z pazorkami zaluzji :)
http://zapodaj.net/e...04b7b7.jpg.html

Edytowany przez Diesel_15, 03 sierpień 2014 - 13:29.

#25 Share Diesel_15

Diesel_15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 12:12

Witam ponowinie,

Sprawa wygląda następująco: Sito dolne po ostatnim koszeniu w tamtym roku calkowicie sie polamalo ze kawalkami wysypalo sie na przyczepe :/ Szukam w moich okolicach gotowego sita lub na zamówienie niestety nigdzie nie mają/nie chce się zamówić/zrobić. Pytanie do was: Górne sito zaluzjowe z regulacją jest niby ok... dolne - jakie wstawić(moze ktos ma?) chodzi o to by znow nie pisac ze dobrze nie czysci i kawalki slomy na przyczepie itp... Słyszałem o dolnym sicie również żaluzjowym ? Jak to by działało tzn. wstawienie tego i przestawianie w zaleznosci od zboża ? Czy szukać siatki z otworami i oprawiać w ramę ? Obecne, które się posypało ze starości miało otwory 10mm i słoma się zdażała ale myślę ze to przez otwory ktore sie porobiły.

Ps. By nie otwierać nowego tematu, chodzi o sieczkarnię http://pics.tinypic....d3un4y4m8yy.png tak jak puszczę to majta się przod tył (najgorzej przy cofaniu ;/) Czy może odczepić odwrotnie tyle że pojdzie wtedy pod wytrzasacze i płetwy sieczkarni pójdą na skręcające koła ;/ Bo nie sposób odkręcać jej i znów na polu przykręcac.

Dzięki za odpowiedzi.

#26 Share Diesel_15

Diesel_15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 07:15

?

#27 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1215 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 10:21

Widzę że nikt nie ma ochoty Ci pomóc to ja Ci odpowiem. Sito dolne najlepsze do zboża to 8mm, najlepiej jak byś dostał gdzieś to sito. Spróbuj poszukać na necie może ktoś ma taki kombajn do rozbiórki i mógłby Ci wysłać jeśli nie dzwoń do Modliborzyc tam mają na 100% jak nie to Nowy Dwór też jest bo kilka lat temu też szukałem i wiem że tam mieli ale za dużo chcieli i postanowiłem kupić siatkę i wspawać w starą ramkę koszt ok.100zł + 30zł dla dobrego spawacza żeby to wspawał. 
Co do sieczkarni powinieneś mieć taki drut który łączy się zabezpieczeniami w tych otworach (sieczkarnia - tył kombajnu tutaj gdzie są te dziury jak spinasz sieczkarnię) ja miałem oryginalny zapinało się na zawleczki i już sieczkarnia nie latała ale jak nie masz oryginalnego to po prostu sobie takie coś dorób. Bo odwrócenie sieczkarni to problem przy skrętach a jak nie będzie przymocowana tylko tak luźno jak jest teraz to i tak będzie bujać.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#28 Share Diesel_15

Diesel_15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 11:36

ok, problem z sieczarnią rozwiązany, został problem z czyszczeniem zboza. Kupiłem sito 8mm, niby ok chwala ze dobrze ono czysci tylko teraz kwestia prawidlowego ustawienia. Mógłby ktoś napisac jak prawidlowo ustawic gorna zaluzje oraz wiatr do zyta, owsa, przenicy i pszezyta ? Górne sito zaluzjowe ma regulowane blaszki za pomaca wajchy z boku.

Ps. Czy wplyw na czystosc zboza ma bieg ktorym sie kosi ? Koszę 1 na spowalniaczu bo sie zapycha i trzeba cofac co raz :/

Edytowany przez Diesel_15, 30 czerwiec 2015 - 11:37.

#29 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1215 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 12:00

Tego Ci nikt nie powie jak ustawić dokładnie musisz sam ustawiać. Tak musisz ustawić żeby z tyłu zboże nie wylatywało a i było czyste. Teraz jak masz 8mm to górne sito nastawne możesz bardziej otworzyć i dać lekko większy wiatr i powinno być dobrze. Co do biegu jakim kosisz też ma wpływ ale czym szybciej tym więcej możesz zgubić ale jak kosisz na 1 biegu to powinno być dobrze tylko prawidłowo ustaw sito górne i wiatry. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#30 Share Diesel_15

Diesel_15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 12:35

ok dzięki za odpowiedz. Dam znać tutaj co i jak w trakcie zniw. Postaram sie cyknac fotke jak to wyglada w tym roku

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share darekchmiel1991

darekchmiel1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 05 lipiec 2015 - 10:37

witam, mam zapytanie, a jak ustawiacie przód młocarni? ja aktualnie mam ustawione na 15 wg. oznaczenia na kombajnie ale zastanawiam się czy nie zmienić na 9 bo czasem mi zapycha mlocarnie czy tocosda? Pewnie będzie mniejszy przerób młocarni.

I drugie pytanie gdzie idzie takie gumowe sprzęgło http://www.agro-serw...50d88ed19cc.jpg ? Bo ja nawet nie wiem gdzie to mam u siebie a może pasowało by sprawdzić jego stan.

A posiada ktoś katalog do fahr m600 bo ja taki mam a tu na forum to bardzo nic nie ma aby m66?

Edytowany przez darekchmiel1991, 05 lipiec 2015 - 10:39.

#32 Share Diesel_15

Diesel_15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 12:07

@

darekchmiel1991

Załóż stosowny temat do twojego problemu :)

#33 Share darekchmiel1991

darekchmiel1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 12:45

przecież to są takie same ustawienia młocarniw  tych modelach no ale nic nie ważne, a może powiesz mi gdzie u ciebie znajduje się rewers hedera?

#34 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1215 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 12:57

Gumowe sprzęgło znajduje się przy silniki, a dokładniej to w silniku odkręcasz przednią część silnika tutaj gdzie jest napęd na koła i masz to gumowe sprzęgło. Dość często lubi siadać jak nie jest już oryginalne tylko zmieniane. 
Co do rewersu to raczej te modele nie posiadały ale pewności nie mam. 

#35 Share darekchmiel1991

darekchmiel1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 13:35

no wg. instrukcji posiada mechaniczny rewers ale gdzie to jest to ja nie wiem cały kombajn przeszukałem i aby po prawej znalazłem dźwignie od hydrauliki to raczej bedzie do zamykania jak heder się odpina, może jakieś oddzielne koło się zakłada nie wiem..

#36 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1215 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 13:44

Wrzuć zdjęcie tej dźwigni po prawej i załączania hedera to może coś pomogę bo tak w ciemno to wróżenie z fusów. 

#37 Share darekchmiel1991

darekchmiel1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 13:46

dobra zaraz wróce z roboty do porobie zdjęcia

#38 Share Diesel_15

Diesel_15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 08 wrzesień 2015 - 14:27

Dam znać tutaj co i jak w trakcie zniw. Postaram sie cyknac fotke jak to wyglada w tym roku

Foto bedzie niedlugo a mam pytanie o to : http://iv.pl/images/...83089046501.jpg jak powinna byc ta dzwignia ustawiona i od czego ona jest bo w moim jest na samym dole a nie jak tu na foto na goze ... ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#39 Share darekchmiel1991

darekchmiel1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 09 wrzesień 2015 - 06:14

ta dźwignia jest od ustawienia klepiska z tyłu . Możesz sobie otworzyć tą klape pod siedzeniem i będziesz widział jak zmienia się jej położenie, do góry to klepisko zbliża się do cepów młocarni a do dołu oddala, np. jęczmień ozimy kosi się u samej góry tym dźwignią i jeszcze z boku masz taką małą korbe to się tym ustawia przód klepiska . Te dźwignie ustawia się wg zboża, gdy np. nie domłaca kłosów to tą górną dźwignie dajesz np o jeden otwór w góre i sprawdzasz czy domłaca itd.