Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fahr m88 '70r. - nie czyści dobrze zboża

38 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Diesel_15

Diesel_15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 07:49

Fahr m88 '70r. - nie czyści dobrze zboża jeśli zły temat proszę o przeniesienie
Jestem nowym użytkownikiem fotum skierowanym tutaj przez administracje FanPaga AgroFoto z FB :)
posiadam kombajn zbozowy fahr m88 '70r.. Problem polega na drobnej slomie 10-15cm w zbiorniku z ziarnem. Jak ustawic by ladnie czyscil zyto owies przenzyto i przenice? W klosach nic nie ma z tylu oraz níe gubi ziarna. Prosze o pilna odp bo kombajnem robimy 2 sezon. W pierwszym wszystko musielismy wiac. Oczka w sicie mają 7mm
Ps.1 Jakim biegiem nalezy kosic ? Kosimy na 1 ale na przyspieszaczu jest max
2. Posiadam taką sieczkarnie z tymi bocznymi ,,płetwami" tak na obrazku z Goole: https://www.google.p...-m88%2F;960;720
jak ją się demontuje montuje na krótko z pól do pól np. na zarobku ? Aktualnie jest zdjeta w garazu. Jest ona zamocowana na 4 bolcach: 2 przykrecane 2 wkładane na łancuszkach

Edytowany przez Diesel_15, 01 sierpień 2014 - 07:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fahr m88 '70r. - nie czyści dobrze zboża Dzisiaj, 23:44
  •  

#2 Share bartekm66

bartekm66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 08:10

Fahr m88 '70r. - nie czyści dobrze zboża masz już 2 sezon i jeszcze nie doszedłeś jak go ustawić :huh: ????
marnie widze twoją przyszłość :ph34r: :blink:
jesli jest słoma to pewnie za mały wiatr lub sito żaluzjowe za wysoko podniesione

#3 Share Diesel_15

Diesel_15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 08:17

masz już 2 sezon i jeszcze nie doszedłeś jak go ustawić :huh: ????
marnie widze twoją przyszłość :ph34r: :blink:

Szukalismy ale nadal jest cos nie tak dlatego tu pisze
powiem tak :to pierwszy kombajn we wsi :)

#4 Share Rolnikt25

Rolnikt25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 08:57

Fahr m88 '70r. - nie czyści dobrze zboża ustaw większy wiatr a jak nie to sito opuść do dołu u mnie też tak było dałem większy wiatr i jest ok

#5 Share Diesel_15

Diesel_15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 09:22

Fahr m88 '70r. - nie czyści dobrze zboża cz jak dam wiekszy wiatr nie bedzie mi wywiewal ziarna ? Jak opuscic sito ? Ktore? Oczkowa ramka jest na stałe wsunieta Co z opuszczaniem i zalanczaniem sieczkarni? Jakim biegiem nalezy kosic jakie zboze

#6 Share przybyslawice5211

przybyslawice5211

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,Wędkarstwo,"zetor team"

Napisany 01 sierpień 2014 - 09:47

Fahr m88 '70r. - nie czyści dobrze zboża Kolego ja mam kombajn pierwszy rok i pierw ustawiam wiatry według naklejek a po przejechaniu z 20 metrów ustawiam wiatry optymalnie tak żeby na ziemi nie było ziarna i w zbiorniku było bez plew i słomy ale mam sito 10 mm i trochę się trafia niedomłóconych czubków ale muszę skombinować sito 8 mm to będzie już czyste ziarno
ZETOR TEAM

#7 Share bartekm66

bartekm66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 10:21

Fahr m88 '70r. - nie czyści dobrze zboża sito żaluzjowe jest u góry nad sitem oczkowym ... i reguluje się je korbka z boku kombajnu (po lewej stronie patrząc od tyłu ) podnosi sie żaluzje albo opuszcza , na przejazdach wiekszych odległosciach lepiej miec sieczkarnie zapietą ale jak masz niedaleko to może spokojnie sobie wisieć do tyłu
ja mam co prawda fahr m66 ale nie ma wielkiej róznicy ... mam jedno pytanie czy jak młócisz to rączka "gazu" ;) ustawiona jest na maxa ????
postaram się przed wieczorem porobic parę zdjęć to wstawię żebyś wiedział o co dokładnie chodzi

#8 Share Diesel_15

Diesel_15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 11:04

Fahr m88 '70r. - nie czyści dobrze zboża tak gaz mam do oporu, a co z tą regulowana blachą wsunietą za sitami na ile opuscic? Ale jak jade do kogos z zapieta sieczkarnia a on chce slome to jak ją spuscic i jezdzic z nia a na drugim polu skozystac z sieczkarni? Za kazdym razem klasc na ziemie? Bo jak sie wysunie bolce te pierwrze na lancuszkach one są to bedzie sie majtac na srubach i sloma bedzie sie zapychala, a jak puszcze ja na srubach a na bolcach z lancuszkami bedzie wiciec to pletwy oslony beda trzec o opony i bedzie walic o uklad kierowniczy. Jak to rozwiazac? Uciac te oslony? One są na stale.

#9 Share pokorny

pokorny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 11:35

Fahr m88 '70r. - nie czyści dobrze zboża Zmniejsz wiatr i otwoz sito zaluzjowe na 7-8mm, jesli zboze spadnie zanim dojdzie do konca sita to tak zostaw, moze trzeba bedzie troche zwiekszyc otwarcie w wypadku duzej ilosci zboza. Wiatr ustawiaj tak aby po zlapaniu zgonin w rece nie bylo pelnego ziarna, ale moga sie czasem trafiac jakies drobne zasuszone pojedyncze sztuki. Musisz nabrac troche praktyki zanim wyjedziesz na uslugi. Najgorsze co moze byc to pojechac do kogos bez doswiadczenia w koszeniu. Powodzenia

Edytowany przez pokorny, 01 sierpień 2014 - 11:38.

#10 Share Diesel_15

Diesel_15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 11:48

Fahr m88 '70r. - nie czyści dobrze zboża tak jest wszystko ok ale by zbiornik byl czysty i sieczkarnie jeszcze jakos zalatwic bo juz pytaja czy im nie wykosimy hehe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share bartekm66

bartekm66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 12:18

Fahr m88 '70r. - nie czyści dobrze zboża sieczkarnia może zwisac na sróbach z tyłu i opuszczać ją nie na koła a dotyłu ... nic sie nie stanie ... a ta blacha może byc trochę wyżej jak sita lub na równi z sitem żaluzjowy
jak juz napisałem zrobię zdjęcia to wszystko zobaczysz ... a najlepiej to jakbyś miał kogoś kto jeździł kombajnem i cie trochę podszkolił zanim pojedziesz na zarobek bo możesz bardzo sobie zaszkodzić ...

napisz mi swojego maila to ci zdjecia wyślę bo tutaj nie moge wkleić

#12 Share Diesel_15

Diesel_15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 12:25

o2.pl
z góry dzieki :D

Edytowany przez Diesel_15, 22 luty 2016 - 13:03.

#13 Share bartekm66

bartekm66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 12:43

Fahr m88 '70r. - nie czyści dobrze zboża poszło :) a film z pracy bedzie po niedzieli bo narazie u mnie leje i nie wyjadę a będe młócił owies i pszenzyto jare ....

#14 Share Diesel_15

Diesel_15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 12:50

Fahr m88 '70r. - nie czyści dobrze zboża juz widze roznice : http://zapodaj.net/a...13cc9b.jpg.html
blacha jest w goze i pazurki sit zaluziowych sa do gory popodginane
a z tą sieczkarnią odpiętą tak jeżdzisz ? ona lata przod tyl walnąc mozna w drzewo lub w plot i sloma na to leci ;/
Bartekm66 a u cb czyściutko w zbiorniuku jest ? Cos przestawiasz na rozne zboza? bo dzwonilem do jakiegos kolesia co sprzedaje fahra m88 zapytac sie to on nic nie przestawia, blacha 2,5cm podniesiona i zaluzje zamknięte a wiatr to tak jak pisaliscie :/
podbij na gg tez ;p

Edytowany przez Diesel_15, 01 sierpień 2014 - 12:57.

#15 Share bartekm66

bartekm66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 13:05

Fahr m88 '70r. - nie czyści dobrze zboża po polu jak nie tnę to tak kosze i jest oki a na drogę to zapinam jak na pierwszym
a tą blachę możesz opuścić tak by była na równi z pazurkami jak masz popodginane do góry
a oczywiście że mam czyściutko ... aż ludzie sie dziwią że kombajn może tak dobrze czyścic B)
a wszystkie zboża prucz owsa to mam sito zaluzjowe prawie całkowicie przymnkięte i wiatr taki trochę mocniejszy
a do owsa otwieram zaluzje tak jak pisał kolega wczesniej 7-8 mm i zmniejszam wiatr ...
wiatr reguluje bezposrednio na polu po przejechaniu paru metrów i sprawdzeniu czy nie ma ziarna na sciernisku i czy śmieci do zbiornika nie lecą ...
a predzkośc jazdy zależy od zboża ja żyto młócę przeważnie 1 a resztę 2 ... ;)

#16 Share Diesel_15

Diesel_15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 13:10

a tą blachę możesz opuścić tak by była na równi z pazurkami jak masz popodginane do góry

to tak mam wlasnie a nawet nizej, czyli muszę podgiąć w dol te pazorki i blache prawie schowac tak jak u cb a jakie masz sito dolne tzn oczkowe ile mm ? oczka mają 7-8mm
Odpisz na gg niepisałem do cb :)

#17 Share bartekm66

bartekm66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 13:14

Fahr m88 '70r. - nie czyści dobrze zboża sorki ale nr gg jest juz hyba nieaktualny bo daawno nie uzywałem a poza tym hasła nie bardzo pamietam

#18 Share Diesel_15

Diesel_15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 13:17

Fahr m88 '70r. - nie czyści dobrze zboża to zakladaj nowy nr bo masz na profilu podany ten nr mam wiecej pytan ale to juz na pw poposzmy gg:36108822

#19 Share krzychu23

krzychu23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 13:19

Fahr m88 '70r. - nie czyści dobrze zboża jakie masz obroty bebna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Diesel_15

Diesel_15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 13:20

Fahr m88 '70r. - nie czyści dobrze zboża jakiego bębna krzychu ? jak to sprawdzic ?