Diesel_15

Fahr m88 '70r. - nie czyści dobrze zboża

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Diesel_15    0

jeśli zły temat proszę o przeniesienie

Jestem nowym użytkownikiem fotum skierowanym tutaj przez administracje FanPaga AgroFoto z FB :)

posiadam kombajn zbozowy fahr m88 '70r.. Problem polega na drobnej slomie 10-15cm w zbiorniku z ziarnem. Jak ustawic by ladnie czyscil zyto owies przenzyto i przenice? W klosach nic nie ma z tylu oraz níe gubi ziarna. Prosze o pilna odp bo kombajnem robimy 2 sezon. W pierwszym wszystko musielismy wiac. Oczka w sicie mają 7mm

Ps.1 Jakim biegiem nalezy kosic ? Kosimy na 1 ale na przyspieszaczu jest max

2. Posiadam taką sieczkarnie z tymi bocznymi ,,płetwami" tak na obrazku z Goole: https://www.google.p...-m88%2F;960;720

jak ją się demontuje montuje na krótko z pól do pól np. na zarobku ? Aktualnie jest zdjeta w garazu. Jest ona zamocowana na 4 bolcach: 2 przykrecane 2 wkładane na łancuszkach

Edytowano przez Diesel_15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

masz już 2 sezon i jeszcze nie doszedłeś jak go ustawić :huh: ????

marnie widze twoją przyszłość :ph34r: :blink:

jesli jest słoma to pewnie za mały wiatr lub sito żaluzjowe za wysoko podniesione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diesel_15    0

masz już 2 sezon i jeszcze nie doszedłeś jak go ustawić :huh: ????

marnie widze twoją przyszłość :ph34r: :blink:

Szukalismy ale nadal jest cos nie tak dlatego tu pisze

powiem tak :to pierwszy kombajn we wsi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikt25    1

ustaw większy wiatr a jak nie to sito opuść do dołu u mnie też tak było dałem większy wiatr i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diesel_15    0

cz jak dam wiekszy wiatr nie bedzie mi wywiewal ziarna ? Jak opuscic sito ? Ktore? Oczkowa ramka jest na stałe wsunieta Co z opuszczaniem i zalanczaniem sieczkarni? Jakim biegiem nalezy kosic jakie zboze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam kombajn pierwszy rok i pierw ustawiam wiatry według naklejek a po przejechaniu z 20 metrów ustawiam wiatry optymalnie tak żeby na ziemi nie było ziarna i w zbiorniku było bez plew i słomy ale mam sito 10 mm i trochę się trafia niedomłóconych czubków ale muszę skombinować sito 8 mm to będzie już czyste ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

sito żaluzjowe jest u góry nad sitem oczkowym ... i reguluje się je korbka z boku kombajnu (po lewej stronie patrząc od tyłu ) podnosi sie żaluzje albo opuszcza , na przejazdach wiekszych odległosciach lepiej miec sieczkarnie zapietą ale jak masz niedaleko to może spokojnie sobie wisieć do tyłu

ja mam co prawda fahr m66 ale nie ma wielkiej róznicy ... mam jedno pytanie czy jak młócisz to rączka "gazu" ;) ustawiona jest na maxa ????

postaram się przed wieczorem porobic parę zdjęć to wstawię żebyś wiedział o co dokładnie chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diesel_15    0

tak gaz mam do oporu, a co z tą regulowana blachą wsunietą za sitami na ile opuscic? Ale jak jade do kogos z zapieta sieczkarnia a on chce slome to jak ją spuscic i jezdzic z nia a na drugim polu skozystac z sieczkarni? Za kazdym razem klasc na ziemie? Bo jak sie wysunie bolce te pierwrze na lancuszkach one są to bedzie sie majtac na srubach i sloma bedzie sie zapychala, a jak puszcze ja na srubach a na bolcach z lancuszkami bedzie wiciec to pletwy oslony beda trzec o opony i bedzie walic o uklad kierowniczy. Jak to rozwiazac? Uciac te oslony? One są na stale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

Zmniejsz wiatr i otwoz sito zaluzjowe na 7-8mm, jesli zboze spadnie zanim dojdzie do konca sita to tak zostaw, moze trzeba bedzie troche zwiekszyc otwarcie w wypadku duzej ilosci zboza. Wiatr ustawiaj tak aby po zlapaniu zgonin w rece nie bylo pelnego ziarna, ale moga sie czasem trafiac jakies drobne zasuszone pojedyncze sztuki. Musisz nabrac troche praktyki zanim wyjedziesz na uslugi. Najgorsze co moze byc to pojechac do kogos bez doswiadczenia w koszeniu. Powodzenia

Edytowano przez pokorny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diesel_15    0

tak jest wszystko ok ale by zbiornik byl czysty i sieczkarnie jeszcze jakos zalatwic bo juz pytaja czy im nie wykosimy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

sieczkarnia może zwisac na sróbach z tyłu i opuszczać ją nie na koła a dotyłu ... nic sie nie stanie ... a ta blacha może byc trochę wyżej jak sita lub na równi z sitem żaluzjowy

jak juz napisałem zrobię zdjęcia to wszystko zobaczysz ... a najlepiej to jakbyś miał kogoś kto jeździł kombajnem i cie trochę podszkolił zanim pojedziesz na zarobek bo możesz bardzo sobie zaszkodzić ...

 

napisz mi swojego maila to ci zdjecia wyślę bo tutaj nie moge wkleić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

poszło :) a film z pracy bedzie po niedzieli bo narazie u mnie leje i nie wyjadę a będe młócił owies i pszenzyto jare ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diesel_15    0

juz widze roznice : http://zapodaj.net/a...13cc9b.jpg.html

blacha jest w goze i pazurki sit zaluziowych sa do gory popodginane

a z tą sieczkarnią odpiętą tak jeżdzisz ? ona lata przod tyl walnąc mozna w drzewo lub w plot i sloma na to leci ;/

Bartekm66 a u cb czyściutko w zbiorniuku jest ? Cos przestawiasz na rozne zboza? bo dzwonilem do jakiegos kolesia co sprzedaje fahra m88 zapytac sie to on nic nie przestawia, blacha 2,5cm podniesiona i zaluzje zamknięte a wiatr to tak jak pisaliscie :/

podbij na gg tez ;p

Edytowano przez Diesel_15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

po polu jak nie tnę to tak kosze i jest oki a na drogę to zapinam jak na pierwszym

a tą blachę możesz opuścić tak by była na równi z pazurkami jak masz popodginane do góry

a oczywiście że mam czyściutko ... aż ludzie sie dziwią że kombajn może tak dobrze czyścic B)

a wszystkie zboża prucz owsa to mam sito zaluzjowe prawie całkowicie przymnkięte i wiatr taki trochę mocniejszy

a do owsa otwieram zaluzje tak jak pisał kolega wczesniej 7-8 mm i zmniejszam wiatr ...

wiatr reguluje bezposrednio na polu po przejechaniu paru metrów i sprawdzeniu czy nie ma ziarna na sciernisku i czy śmieci do zbiornika nie lecą ...

a predzkośc jazdy zależy od zboża ja żyto młócę przeważnie 1 a resztę 2 ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diesel_15    0

a tą blachę możesz opuścić tak by była na równi z pazurkami jak masz popodginane do góry

to tak mam wlasnie a nawet nizej, czyli muszę podgiąć w dol te pazorki i blache prawie schowac tak jak u cb a jakie masz sito dolne tzn oczkowe ile mm ? oczka mają 7-8mm

Odpisz na gg niepisałem do cb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

sorki ale nr gg jest juz hyba nieaktualny bo daawno nie uzywałem a poza tym hasła nie bardzo pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diesel_15    0

to zakladaj nowy nr bo masz na profilu podany ten nr mam wiecej pytan ale to juz na pw poposzmy gg:36108822

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diesel_15    0

Witam ponowinie,

Sprawa wygląda następująco: Sito dolne po ostatnim koszeniu w tamtym roku calkowicie sie polamalo ze kawalkami wysypalo sie na przyczepe :/ Szukam w moich okolicach gotowego sita lub na zamówienie niestety nigdzie nie mają/nie chce się zamówić/zrobić. Pytanie do was: Górne sito zaluzjowe z regulacją jest niby ok... dolne - jakie wstawić(moze ktos ma?) chodzi o to by znow nie pisac ze dobrze nie czysci i kawalki slomy na przyczepie itp... Słyszałem o dolnym sicie również żaluzjowym ? Jak to by działało tzn. wstawienie tego i przestawianie w zaleznosci od zboża ? Czy szukać siatki z otworami i oprawiać w ramę ? Obecne, które się posypało ze starości miało otwory 10mm i słoma się zdażała ale myślę ze to przez otwory ktore sie porobiły.

Ps. By nie otwierać nowego tematu, chodzi o sieczkarnię http://pics.tinypic.pl/i/00677/3d3un4y4m8yy.png tak jak puszczę to majta się przod tył (najgorzej przy cofaniu ;/) Czy może odczepić odwrotnie tyle że pojdzie wtedy pod wytrzasacze i płetwy sieczkarni pójdą na skręcające koła ;/ Bo nie sposób odkręcać jej i znów na polu przykręcac.

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamilc360pL
      Snapchat-1391671675.mp4 Witam mam problem mianowicie zatrzymałem się ciagnikiem wrzuciłem luz wyszedłem z kabiny po ponownym wejściu wbiciu biegu ciągnik nie reaguje. Wszystko inne jest sprawne. Po przelaczeniu rewers na położenie jazdy w tył nic się nie dzieje w przod też. Półbieg został w jednej pozycji i nie przełącza się. Proszę o pomoc i z góry dziękuję 
    • Przez kumix
      Witam
      Chciałem się zapytać czy ktoś posiada taki ciągnik na śląsku w promieniu do 200 km od Częstochowy ? 
      Chciał bym się z kimś spotkać pogadać na temat tego ciągnika.
      Pozdrawiam 
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
    • Przez MarcinWoos
      Witam, problem jest taki że jak ciągnik (df agrolux)  jest zimny to odpala lecz jak się rozgrzeje to nie chce zapalić jak go zgasze. Przekrecam kluczyk, kontrolki się zapalają i dalej nic odczekam z godz aż ostygnie i pali normalnie. Może ktoś mi podpowiedzieć gdzie szukać przyczyny? 
    • Przez Kris946
      szukam posiadaczy tych ciagnikow, ogolnie serii DX chlodzonych powietrzem. Mam kilka pytań. Pomóżcie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj