Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dronningborg słabnący silnik

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rege

rege

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 08:13

Dronningborg słabnący silnik witam. Ja mam valmeta 411dsl i u mnie był taki przypadek. silnik palił bez zadnych problemów i normalnie chodził, nie dymił,nie grzał sie . cisnienie oleju bylo ok 4at. tak ze wszystko wygladało OK a jednak po 2-3 godzinach pracy rozrusznik nie miał siły obrócić wałem a po podpięciu dodatkowego akumulatora palił . Za czołem szukać przyczyny w prądach ale wszystko było wporządku { rozrusznik jest taki sam jak w c330 c360 zetor} . Dodam ze krecac wałem korbowym nie było wyczuwalnego oporu miedzy ciepłym a zimnym silnikiem. po kilku dniach pracy silnik jak sie zagrzał zaczoł tracic na mocy .po wielu próbach opisanych wczesniej nic nie przynosiło efektu. polewanie woda pąpy wtryskowej dotyczy tylko pąpy rotacyjnej a nie rzedowej do to nic nie daje. jedyna rzecz która była wyczuwalna to zapalając zimny silnik można było wyczuc delikatną roznice ze dół silnika jakby sie troche szybciej nagrzewał niz okolice tłoków . Po wyjeciu i rozebraniu okazało sie ze silnik zacierał sie na wale . ale cisnienie bylo ok. a powinno go nie byc . silnik działał nie dymił ,nie grzał sie.
opisz co było u ciebie .bo ja pierwszy sezon i taka niespodzianka od norwegów . czesci do silnika valmeta tel. 505 539 903

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dronningborg słabnący silnik Dzisiaj, 08:13
  •  

#22 Share dawid2009

dawid2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 18:57

Dronningborg słabnący silnik Witam, ogólnie nie rozwiązałem jeszcze problemu ponieważ skończyłem żniwa pod presja czasu, zapowiadali deszcze to kosiłem jak szło. A teraz niestety już nie mam jak sprawdzic czegokolwiek ponieważ na pusto wszystko bedzie w porządku, musi pójść w zboże. Wszystko jest podobnie tak jak opisujesz z tym że mój pali od strzała czy to na zimnym czy na gorącym. Dodam że wszystko jest ok gdy nie ma słońca, kosi wie dobrze a jak tylko wyjdzie zza chmury, robi sie z niego muł.

#23 Share dawid2009

dawid2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 04 sierpień 2015 - 05:55

Dronningborg słabnący silnik Niestety dalej mam problem z silnikiem:-/ Na wiosnę ustawione zostały zawory, niestety nic nie pomogło. Sytuacja się powtarza, na rzepaku przy temperaturze 29 stopni wszystko ok, w pszenicy przy 33 stopniach nie da się kosic bo słabnie... ręce już opadają...

#24 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 04 sierpień 2015 - 06:25

chłodnica ma być czysta filtr oleju też 2 sprawa to pompa paliwa kup 2 pompę bo jak tej nie mogą zrobić to szkoda czasu i pieniędzy bo znajomy ma mf to mu na obroty nie wchodzi woził  z 5 razy każdy mówił że coś tam zrobił skasowali go 2 tys a ciągnik nie chodził kupił 2 pompę alegancko śmiga aż miło takich mamy fachowców od pieniędzy nie mówię że wszystkich ale jest dużo ludzi co się nie zna lub nie chce się znać sprawdź czy masz dziurkę w korku paliwa i czy jest drożna  przewody muszą być dobre i mocno ściśnięte od baku do pompki ręcznej

#25 Share dawid2009

dawid2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 04 sierpień 2015 - 10:35

Dronningborg słabnący silnik Wszystko to o czym piszesz było sprawdzane po kilka razy, wszystko jest ok a kombajn dalej nie chce kosic. Jedyna nadzieja w kimś kto juz miał taki problem i go rozwiązał...

#26 Share RolnikMarian6226

RolnikMarian6226

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 04 sierpień 2015 - 12:18

Może załóż temat w dziale "tematy ogólne", być może trafi on do większej ilości osób i ktoś miał podobny problem w jakimkolwiek silniku i Ci pomoże

#27 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 04 sierpień 2015 - 21:49

kolego mam taką pompę i widzę że jesteś z mojch stron

#28 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 04 sierpień 2015 - 22:17

Olej w pompie wtryskowej był wymieniany?

Wiem, że to nie naprawi usterki, ale można by zainstalować dodatkową chłodnicę, żeby silnik przy wysokiej temp. otoczenia mógł utrzymać niższą temp., czyli poniżej 80 st.

Żeby wyeliminować całkowicie układ niskiego ciśnienia paliwa powinno się użyć bańki jako baku z paliwem. Bańkę (np. 10 l) podłączyć prosto do pompki paliwowej (powrót też) i przejechać się z rozgrzanym silnikiem. I np. gdyby pompka paliwowa była by słaba, to z bańki i tak by pociągła.

#29 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 04 sierpień 2015 - 22:23

jak kolega pisze wyżej tak można sprawdzić bardzo dobra metoda , i jesli jest to ten silnik co myślę to ma centralne smarowanie pompya teraz kolego ten silnik raczej ma dodatkową chłodnicę przy bloku. pomagam dopuki nie ma cwaniaczków.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share dawid2009

dawid2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 05 sierpień 2015 - 14:38

z bańką próbowaliśmy i problem był dalej a paliwo nawet gdy słabł, wracało przelewem tak że pompka raczej jest ok, To tak jakby pompa po rozgrzaniu nie dostarczała odpowiedniej ilości paliwa. Kolego a masz tą pompę sprawną? i na sprzedaż? 

#31 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 05 sierpień 2015 - 18:15

gdzie jest gaszak z tyłu pompy czy u góry po lewej

#32 Share dawid2009

dawid2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 05 sierpień 2015 - 18:18

Dronningborg słabnący silnik Gaszak jest z tyłu, gaz z przodu

#33 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 05 sierpień 2015 - 18:32

wyciąg cewkę lub tylko rdzeń zgasisz j ak trzeba ręcznie cewka może tracić właściwości i nie trzyma dobrze rdzenia.  i masz na pół zgaszonym  i brak dawkowania jeśli nie to to albo paliwo gorące robi się rzadsze i sekcie nie tłocza to można sprawdzić na stole probierczym tylko nie wszyscy to robią stół posiada grzałkę sopecjalnie do podgrzewania paliwa inna możliwość sekcje brudne po naszym paliwie i regulator nie może skręcać tłoczkami w sekcjach poprostu się zaciera lub sam regulator sie zaciera .

#34 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 05 sierpień 2015 - 19:13

piszę raz za razem nie doczytałem najpierw popróbuj tak jak ci pisze pompe mam jstnieje możliwość  zamontowania gdyby cos nie tak jest możliwość zwrotu tel 514 360 419

#35 Share claas26

claas26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 05 sierpień 2015 - 20:44

Miałem a raczej mam ten sam problem z perkinsem 4/270 Pomogła regeneracja pompy ale tylko na chwile.Po ok 15 godzinach koszenia silnik dalej wrócił do poprzednich objawów.Tak że stawiałbym na pompe wtryskową

#36 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 05 sierpień 2015 - 21:41

W Perkinsie jest pompa rotacyjna i tu gra rolę głównie temp. paliwa, a to może mieć ok. 50 st. W przypadku Valmeta to temperatura silnika ma znaczenie, a ta sięga 80 st. Różnica jest znacząca, a i pompy są inne. To może być pompa, ale nie musi. podmiana pompy dałaby odpowiedź.

dawid2009 - jest przy tym silniku intercooler?

claas26 - może chłodnica paliwa by coś dała? Jest to doraźna pomoc, ale może pozwoli na normalne użytkowanie.

#37 Share dawid2009

dawid2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 05:55

przy silniku nie ma intercoolera, gasik jest mechaniczny przy pompie a jeśli chodzi o ten zawór odcinający paliwo przy przegrzaniu lub braku jakiegoś płynu to jest on przy silniku jednak wyciągnęliśmy z niego środek tak że ma wolny przelot. Podmiana pompy dałaby odpowiedź w 100%. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share J222

J222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 październik 2016 - 11:19

Dronningborg słabnący silnik Chciałbym odswiezyc temat ponieważ mam ten sam problem i niewiem gdzie leży przyczyna.Temat się urwał i nie została ustalona przyczyna czy ktoś może wie jak się to zakończyło lub ma kontakt do założyciela tematu ?

Dodaj odpowiedź