Yngel

Dmuchawa do zboża a obroty na wale wirnika

Polecane posty

Yngel    2

Mam dmuchawę jak na poniższym rysunku, do napędzania używam silnika z śrutownika 7.5kW 1450obr/min z oryginalnym kołem pasowym 38cm. Byłem u rolnika ma taką samą dmuchawę z tym że obroty ma na pewno o połowę mniejsze bo inne koła pasowe a wydajność z 2 razy większa czy możliwe że u mnie powietrze "się mieli" zamiast wydmuchiwać bo szyber w dmuchawie max do połowy mogę otworzyć a u niego widziałem jak na prawie pełnym otwarciu szybra dmuchał a wysoko na 4m.

 

3689524700_1312435606.jpg

128826861_2_644x461_silnik-typu-baksrutownik-dodaj-zdjecia.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Może (ten rolnik) używać silnika, który ma 2800 obr/min. Taka dmuchawa (mam podobną) powinna mieć 2800 obr/min na wirniku. U mnie tych obrotów nie ma (są mniejsze, silnik też od bąka ale chyba około 5 kW) i jak była nowa to mogłem szyber otworzyć prawie na maxa nawet w pszenicy. Teraz już tak dobrze nie ma, dzisiaj zapchałem ją w pszenżycie i szyber nie był otwarty maksymalnie, ładuję czasami ponad cztery metry w górę. Ogólnie wydajnością nie powala ale myślę, że 5t/h powinna podać - może ją zmierzę bo mam jeszcze trochę sypania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Powinno być przynajmniej 2800 na wirniku, a i może być 3400, wtedy będzie jakoś dawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja mam w swojej 2800 obrotow. Msm silnik odrazu z wirnikiem. Jeszcze niewirm jak to sypie bo dopiero w tygodniu bede próbował

Sprawdź raczej dopasowanie wirnika do osłony. Czasem usuniecie 2 mm szczeliny potrafi ogromnie podniesc wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

a zmieniles kierunek obrotow bo w baku sa przeciwne niz w dmuchawie, naciag paskow musi byc odpowiedni a na koniec mniejsze kolo pasowe na dmuchawie i musi pojsc lepiej. mam taki zestaw i nic innego mi do glowy nie przychodzi otwarte na calosc obydwie zasuwy i chula.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

a zmieniles kierunek obrotow bo w baku sa przeciwne niz w dmuchawie, naciag paskow musi byc odpowiedni a na koniec mniejsze kolo pasowe na dmuchawie i musi pojsc lepiej. mam taki zestaw i nic innego mi do glowy nie przychodzi otwarte na calosc obydwie zasuwy i chula.

 

Jak widzisz na na dmuchawie jest koło pasowe z 3 razy mniejsze niż na silniku, co do obrotów mam główny włącznik lewo-prawo więc obroty w dobrą stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

ja dmucham 4 metry w gore i czasami nawet 8 na wprost i w miare idzie, zmierz srednice kola na dmuchawie to zobacze jakie ma moja, pierwszy raz ja uzywasz [bo widze ze swiezo malowana] i czy na pewno wiesz w ktora strone ma sie krecic wentylator.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Tego sie nie spodziewałem dzisiaj po prostu znowu zasypałem rury (na 1/4 otwarty szyber a powietrze na max) i nie chciało ruszyć w rurach więc zamykałem szybko powietrze i otwierałem i po którymś razie jak ruszyło to aż rurami narwało i myślę co to kurde było jak by korek z butelki wyjąć idę zobaczyć a tam wyleciał kawał chleba!!! musiał siedzieć na tym przewężenium potem szyber od razu na max i robota szła jak powinna iść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastianseba
      Witam 
      Mam maly problem z John Deere 6820...A więc na rozgrzanym silniku obroty silnika podwyższają się czasami będzie 880 czasami 1000 i tak faluja ale błędów brak silnik mocny brak dymu odpala od strzała jednym słowem brak innych objawów. Zdarza się to raczej przypadkowo bo na wiosnę miałem taki przypadek chyba dwa razy potem cały rok spokój dopiero wczoraj podczas orki znowu ale jak zgasilem odłączyłem hebel i odpaliłem problem zniknął dziś znowu obroty zaczęły szaleć więc zgaszony odpalony 20 minut i znowu zaszalas  ale po chwili problem sam zniknął.... Dodam że silnik zasilany CR, filtry wymienione. Może jakieś pomysły? 
    • Przez Luki1988
      Witam, 
      czy ktoś z forumowiczów przerabiał lejka na zaprawiarkę? Coś tam w necie jest na ten temat ale potrzebuje więcej opinii.
      Do tej pory betoniarka szła w ruch ale to żmudna robota bo betoniarka mała i z równomiernym wymieszaniem też jest ciężko.  Zaprawiam na mokro.
      Będę zmieniał lejka na coś dwu tarczowego i mam okazję coś pokombinować:)
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam.
      Czy dobrym pomysłem będzie zastosowanie Saletrosanu na zboża ozime wiosną czy lepiej zastosować coś innego? I co można zastosować na wiosne na zboża jak jesienią nie było PK?
    • Przez Bobas233
      Witam . Chcialem się poradzić was a mianowicie ,mam okazje wziąść 10ha w dzdzierżawę z tym ze klasa jak napisałem 5 i 6. Czy zaoranie teraz tego i zwapnowanie wczesna wiosna wapnem powiedzmy weglanowym bedzie mialo jakis sens? Czy pomoze to w jakims stopniu podniesc ph? Pytam gdyz nigdy nie gospodarzylem na tej klasie ziemi. A jak wiemy sa to gleby słabe piaszczyste. Wiem ze ciezlo o dobry plon na tego typu ziemi no ale.. Czekam na sugestie tylko sensowne i z głową. Z gory dzięki za pomoc
    • Przez gaga195
      Witam, nie orientujecie się gdzie można odpłatnie zbadać sobie pszenicę czy aby się kwalifikuje jako jakościowa?
      Chodzi mi tu głównie o firmy do których można wysłać próbkę ziarna, pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj