Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dmuchawa do zboża a obroty na wale wirnika

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 31 lipiec 2014 - 21:21

Dmuchawa do zboża a obroty na wale wirnika Mam dmuchawę jak na poniższym rysunku, do napędzania używam silnika z śrutownika 7.5kW 1450obr/min z oryginalnym kołem pasowym 38cm. Byłem u rolnika ma taką samą dmuchawę z tym że obroty ma na pewno o połowę mniejsze bo inne koła pasowe a wydajność z 2 razy większa czy możliwe że u mnie powietrze "się mieli" zamiast wydmuchiwać bo szyber w dmuchawie max do połowy mogę otworzyć a u niego widziałem jak na prawie pełnym otwarciu szybra dmuchał a wysoko na 4m.

Dodany obrazek
Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dmuchawa do zboża a obroty na wale wirnika Dzisiaj, 13:19
  •  

#2 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 21:42

Dmuchawa do zboża a obroty na wale wirnika Może (ten rolnik) używać silnika, który ma 2800 obr/min. Taka dmuchawa (mam podobną) powinna mieć 2800 obr/min na wirniku. U mnie tych obrotów nie ma (są mniejsze, silnik też od bąka ale chyba około 5 kW) i jak była nowa to mogłem szyber otworzyć prawie na maxa nawet w pszenicy. Teraz już tak dobrze nie ma, dzisiaj zapchałem ją w pszenżycie i szyber nie był otwarty maksymalnie, ładuję czasami ponad cztery metry w górę. Ogólnie wydajnością nie powala ale myślę, że 5t/h powinna podać - może ją zmierzę bo mam jeszcze trochę sypania...

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7802 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 21:43

Dmuchawa do zboża a obroty na wale wirnika Powinno być przynajmniej 2800 na wirniku, a i może być 3400, wtedy będzie jakoś dawać.

#4 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 31 lipiec 2014 - 21:46

Dmuchawa do zboża a obroty na wale wirnika Ja mam w swojej 2800 obrotow. Msm silnik odrazu z wirnikiem. Jeszcze niewirm jak to sypie bo dopiero w tygodniu bede próbował
Sprawdź raczej dopasowanie wirnika do osłony. Czasem usuniecie 2 mm szczeliny potrafi ogromnie podniesc wydajność.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 22:47

Dmuchawa do zboża a obroty na wale wirnika a zmieniles kierunek obrotow bo w baku sa przeciwne niz w dmuchawie, naciag paskow musi byc odpowiedni a na koniec mniejsze kolo pasowe na dmuchawie i musi pojsc lepiej. mam taki zestaw i nic innego mi do glowy nie przychodzi otwarte na calosc obydwie zasuwy i chula.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#6 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 02 sierpień 2014 - 07:32

Dmuchawa do zboża a obroty na wale wirnika

a zmieniles kierunek obrotow bo w baku sa przeciwne niz w dmuchawie, naciag paskow musi byc odpowiedni a na koniec mniejsze kolo pasowe na dmuchawie i musi pojsc lepiej. mam taki zestaw i nic innego mi do glowy nie przychodzi otwarte na calosc obydwie zasuwy i chula.

Jak widzisz na na dmuchawie jest koło pasowe z 3 razy mniejsze niż na silniku, co do obrotów mam główny włącznik lewo-prawo więc obroty w dobrą stronę

#7 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 22:15

Dmuchawa do zboża a obroty na wale wirnika ja dmucham 4 metry w gore i czasami nawet 8 na wprost i w miare idzie, zmierz srednice kola na dmuchawie to zobacze jakie ma moja, pierwszy raz ja uzywasz [bo widze ze swiezo malowana] i czy na pewno wiesz w ktora strone ma sie krecic wentylator.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 21:50

Dmuchawa do zboża a obroty na wale wirnika Tego sie nie spodziewałem dzisiaj po prostu znowu zasypałem rury (na 1/4 otwarty szyber a powietrze na max) i nie chciało ruszyć w rurach więc zamykałem szybko powietrze i otwierałem i po którymś razie jak ruszyło to aż rurami narwało i myślę co to kurde było jak by korek z butelki wyjąć idę zobaczyć a tam wyleciał kawał chleba!!! musiał siedzieć na tym przewężenium potem szyber od razu na max i robota szła jak powinna iść

Dodaj odpowiedź