Skocz do zawartości

Zdjęcie

ferma indyków

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kolobolo

kolobolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 20:54

ferma indyków witam
Ile potrzeba kasy żeby założyć fermę indyków, budowa kilku kurników, wyposazenie (system paśników, poidła, wentylacja, oświetlenie) i ile trzeba mieć na start. Możecie podrzucić jakies linki gdzie można wyposazenie zakupić.

Edytowany przez kolobolo, 31 lipiec 2014 - 21:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ferma indyków Dzisiaj, 15:15
  •  

#2 Share Szu15000

Szu15000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 21:18

ferma indyków "wyposarz" sie w słownik...

#3 Share kolobolo

kolobolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 21:56

ferma indyków już się wyposażyłem, uffff nie łatwo było;)

a możesz się wypowiedzieć w temacie?? ktokolwiek mógłby.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share krzysztofagricultu

krzysztofagricultu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 08:39

ferma indyków to może do kogoś innego, kto będzie jeszcze szukał jakiś informacji w tym temacie :) http://www.gospodarz.pl/produkty/systemy-wentylacyjne/wyposazenie-budynkow-inwentarskich-do-odchowu-indykow.html tutaj link do wyposażenia :)
a jakich informacji potrzebujesz?

#5 Share kolobolo

kolobolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 21:19

ferma indyków interesuje mnie suma pieniędzy jaka jest potrzebna do wybudowania jednego kurnika 90x30metrów z wymuszoną wentylacją.

Czy są na terenie Polski podobne firmy do tej http://www.morspan.com/ które specjalizują się w budowaniu takich kurników jak na zdjęciach z tej witryny

Edytowany przez kolobolo, 04 sierpień 2014 - 21:30.

#6 Share MatiST

MatiST

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 wrzesień 2014 - 12:00

ferma indyków

Witam, przyłączam się do tematu. Chciałbym zaczą zabawę z indykmi. budynki dało by się zorganizować. Mam niedawno postawioną oborę na 20 sztuk bydła i chciałbym to przerobić na kurnik. opłaca się w to wchodzić?

#7 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2137 postów

Napisany 02 październik 2014 - 19:00

ferma indyków

Indyki to bardzo delikatne zwierzęta bardziej od kurczaków a wyposażenie to tez nie taka tania rzecz, moja chrzestna hoduje ok 16 tys na rzut to pisklaki i pasza na rzut to ok pół miliona zł chów ok 22 tyg w zależności czy indyczki czy indory  

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share gorol

gorol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 19:51

ferma indyków

Witam, podłączam się do tematu, zastanawiam się nad kupnem 2 wariantów: 10 szt na pierwszy raz aby zobaczyć z czym to się je zobaczyć jak z ich "delikatnością" lub wariant 2- 100szt jedno i drugie butów nie zrywa ale coś można popróbować co możecie doradzić na początek?

#9 Share jatek

jatek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 08:41

ferma indyków

ja wiem z doświadczenia że indyki są delikatne w hodowli... skąd ten pomysł akurat teraz??

czyzby miąły byc dopłaty, czy jakaś szczególna moda??

#10 Share jatek

jatek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 13:40

ferma indyków

czytałem o poidłach dla indyków, "innowacyjnych poidłach"  dzielę się tekstem: http://www.agro-lech...dla_indyków.pdf

Może się komus przyda...

#11 Share Stud-Nick

Stud-Nick

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 00:42

ferma indyków Przy wiejskim chodowaniu indyków ważne jest miejsce dla nich na wolnej przestrzeni, żadnych kurników, chyba że od północy i mocno przewiewny, chłodny. Chorują na kokcydiozę, następstwo złego trawienia żołądkowego. Jeżeli połykają piach albo gryz, (mało które) to trawienie będzie dobre, a jeżeli nie, to ryzyko chorowania duże. Jeżeli zachorują (mniejsze, słabsze) to leczenie zbyteczne, (od razu na rosół).
Woda do picia z dodatkiem liści, jakietylko wpadną do pojemnika, i bardzo dobrze, jeżeli taką wodę z kisnącymi liśćmi popijają (zakwaszona, sprzyja właściwemu trawieniu).
Indyczki zdrowsze, żadna nie chorowała, waga od 13 do 18 kg w listopadzie-grudniu. Indory waga od 16 do 23 kg. Zjadały około 120 kg pszenicy (na jednego), indyczki 80-90 kg.
Do jedzenia dawałem im otręby, trzeba uważać, aby były świerze. Także pszenicę. Otręby z wodą, nawilżone, od suchych dzioby by im się sklejały. Można dodawać, domieszać posiekane pokrzywy (kwas mrówkowy). Czasem wyjadały liście buraczków ćwikłowych, brukwi, rzodkwi, także sałatę, ale nie każdego roku, mają swoje żywieniowe maniery. Jak skończyły się otręby, to pszenicę podałem, reakcja szokowa! tydzień minął, zanim zbliżyły się do korytka i zaczęły jeść. Zielonki baardzo wskazane.

Edytowany przez Stud-Nick, 18 czerwiec 2016 - 00:54.

#12 Share Maximusss

Maximusss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 14:24

ferma indyków

Budynek postawić to można szybko i w miarę tanimi kosztami lecz wyposażenie to już inna bajka :) istnieje wiele firm tj Big dutchman, indoor, Hodowca i Farma. Najbardziej znane z długoletnim doświadczeniem. W porónaniu do kurczaka , pisklę indyka jest stosunkowo drogie, Indyczka gotowej paszy zjada około 2,40 na kg mięsa. Jednak jest to pasza gotowa , dobrze zbilansowana z dodatkiem kokcydiostatyku, ponieważ kokcydioza to niestety nic przyjemnego :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share karoldziobek1

karoldziobek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 24 styczeń 2017 - 09:28

ferma indyków

A czemu akurat decydujesz sie na indyki? Nie lepiej kaczki? Są lepsze i szybsze w odchowaniu, nie są takie wymagające, wystarczy im jakaś wiata do odchowu. Jeśli dopiero wchodzisz w temat hodowli myślę że kaczki byłyby najlepsze, jak na początek wdrożysz się w temat. 

Jedynie jakiś budynek na odchowalnik a potem puszczasz już do jakiejś wiaty, dlatego nie jest potrzebna jakaś ekstra wentylacja, jedynie system pojenia i karmienia. 

Ja własnie tak zrobiłem i dziś w budowie mam budynek inwentarski. Zacząłem zakupywać wyposażenie w firmie fermo.pl i tak pozostało do tej pory, teraz będą mi wyposażać cały kurnik kompletnie