Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prądnica w C360

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jaca634

jaca634

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 19:00

Prądnica w C360 Witam, otóż mój problem polega na tym że od niedawna świeci mi się kontrolka od ładowania akumulatora. Regulator jest dobry, problem tkwi w prądnicy bo gdy podłączyłem żarówkę postojową od C360 do tego wyjścia na kabel tak jak by przy tylnym łożysku prądnicy oraz do masy ciągnika to przy maksymalnych obrotach ona bardzo delikatnie się żarzyła. Szczotki są nowe. Wiecie czy można to jakoś naprawić bez wymiany prądnicy? Wygląda to tak jakby prądnica wytwarzała bardzo małą ilość prądu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prądnica w C360 Dzisiaj, 03:29
  •  

#2 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 23:55

Prądnica w C360 alternator załóż i problem z głowy :D

Ostrzeżenie chcesz za pisanie bzdur nie na temat? Wiesz jakie pytanie zadał autor? Jeżeli nie to przeczytaj jeszcze raz.

Edytowany przez Elektrotechnik, 01 sierpień 2014 - 07:01.

#3 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 01 sierpień 2014 - 07:06

Prądnica w C360 @jaca: sprawdź całą prądnicę, czyli komutator i uzwojenia stojana oraz wirnika na ciągłość przewodzenia oraz pod kątem zwarć międzyzwojowych. Jak sprawdzić prądnicę bez demontażu znajdziesz w sieci. Na AF też coś na ten temat było.

#4 Share jaca634

jaca634

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 13:08

Prądnica w C360 Sprawdziłem prądnice, wyczyśiłem wirnik, wyrwnałem rowki na komutatorze wymieniłem łożyska. Teraz kontrolka ciągle się świeci ale gdy na włączonym traktorze podłącze miernik do prądnicy to na małych obrotach pokazuje ponad 8V a na maksymalnych więcej niż 80 V.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 13:26

Prądnica w C360 Na pewno wszystko dobrze podłączyłeś? Jeśli tak to regulator zapewne niesprawny. Kontrolka cały czas świeci się mocnym światłem? Nie jeździj z takim ładowaniem bo uszkodzisz akumulatory.

Edytowany przez marian3p, 04 sierpień 2014 - 21:48.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#6 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 18:36

Prądnica w C360 Wirnik i stojan sprawne? Nie ma zwarć międzyzwojowych i do masy? Jeżeli nie ma to regulator do wymiany.

#7 Share jaca634

jaca634

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 20:52

Prądnica w C360 Już problem rozwiązany, okazało się że przewód łączący rozrusznik z regulatorem nie przewodził.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 06:52

Prądnica w C360 Czyli wprowadziłeś wszystkich w błąd. Napisałeś, że sprawdziłeś prądnicę, a tym czasem nie sprawdziłeś nic.