Skocz do zawartości

Zdjęcie

sprzęgło Fahr M922

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 13:48

sprzęgło Fahr M922 Witam.

Mam problem ze sprzęgłem w kombajnie Fahr M922. Podczas koszenia kiedy chciałem wrzucić wsteczny bieg, nie udało się biegu wrzucić, a za to bardzo zgrzytało i działo się to przy próbie wrzucenia któregokolwiek biegu. Pedał sprzęgła wydawał się pracować jak zwykle. Odpaliłem więc kombajn na biegu trzymając wciśnięte sprzęgło, kombajn lekko ruszył po czym nagle przestał jechać i biegi dało się normalnie wrzucać, więc wróciłem nim do domu. Dzisiaj znowu się to stało, z tym, że już te numery z odpalaniem na biegu nie przeszły, więc dokosiłem kawałek co miałem, ale sprzęgło w ogóle nie rozsprzęglało - wciśnięte czy puszczone kombajn jechał. Co to może być za przyczyna? Czy uszkodzeniu uległ docisk? Tarcza? Dzisiaj wieczorem będziemy rozbierać, ale może ktoś miał podobny przypadek i wie czego już mógłbym się spodziewać.

Dodam, że przy kole jezdnym sprzęgła zmienialiśmy części zaznaczone na czerwono, są to: część pływająca koła jezdnego, sprężyny oraz koło dociskające sprężyny.

Bez tytułu.png
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sprzęgło Fahr M922 Dzisiaj, 15:40
  •  

#2 Share damianbor

damianbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 18:00

sprzęgło Fahr M922 Nie wiem jak w kombajnie ale ja w traktorze tak miałem że tylko pod obciążeniem rozłączało z dość dużym szarpnięciem. Po rozebraniu okazało się że pomiędzy tarczą a kołem zamachowym i dociskiem jest strasznie dużo kurzu wymieszanego z olejem i i to powodowało że tarcza nie odklejała się od płaszczyzn. Dopiero po naciśnięciu hamulca rozłączało. Dodam jeszcze że stało się to nagle. Dzień wcześniej robiłem w polu i było wszystko ok a rano wcisnąłem sprzęgło, na rozrusznik a traktor jedzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share krzychu23

krzychu23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 13:30

sprzęgło Fahr M922 damian bor dobrze pisze moze za duzo smarowales mialem tak w bizonie przyklejona tarcza

damian bor dobrze pisze moze za duzo smarowales mialem tak w bizonie przyklejona tarcza

ewentualnie lapki lub lozysko wyciskowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 22:05

sprzęgło Fahr M922 A więc do sedna: tarcza czysta, docisk też czyli teoretycznie nic zakleszczyć się nie mogło. Prawdopodobnie przyczyną nie działania sprzęgła - nierozsprzęglania była awaria łożyska nr 38. Uszkodzone łożysko powodowało zakleszczenie się zespołu części nr 29, 38, 18, na tyle że przy wciśniętym sprzęgle część 18 obracała się razem z całym zespołem kół co powodowało, że kombajn mając włączony bieg przy wciśniętym sprzęgle dalej jechał. Zakupiłem dzisiaj używany docisk sprzęgła. W tej chwili część 18 obraca się swobodnie (prawidłowo), niezależnie od pozostałych części, biegi wchodzą dobrze, kombajn rusza jak trzeba. Jutro będą oficjalne testy na polu - zobaczymy jak się będzie spisywać.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer