rolnikbbr

Zakup ciągnika z zagranicy

Polecane posty

pawelsax    0

Witam a ja mam okazję zakupić ciągnik z zagranicy z tym że gotówka będzie płatna po ogledzinach i zakupie sprzetu

przesyłką przewozem ciagnika bedzie zajmować sie firma przewozowa czy w takim przypadku tez trzeba uwazać na oszusywo,proszę o porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilczw    1

pawelsax i jak sprowadziłeś ten ciągnik

bo jestem w takiej samej sytuacji mam znaleziony ciągnik , gościu chce zapłacić za transport a w transporcie będzie uczestniczyć firma przewozowa interesuje mnie czy taka tranzakcja ma sens i jakie opłaty bede musiał ponieść jeśli sprowadzę taki ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Ja jak kupowałem ciągnik to sam pojechałem go oglądać do Niemiec. Stał w serwisie JD w Niemczech. Obejrzałem, dogadałem cenę i pojechałem z powrotem. Potem wyszukałem gościa który mi go przywiózł. Zapłacił za niego przy odbiorze z placu i dostał fakturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@sebas2322

 

Spójrz na allegro, tam jest sporo handlarzy.

 

 

A ja mam pytanie o dokumenty przy zakupie od handlarza ciągnika z zagranicy. Co powinniśmy dostać?

Fakturę od handlarza, stary dowód rejestracyjny + tłumaczenie. Czy coś jeszcze?

 

W skarbowym normalnie płaci się PCC 2%? Od kwoty netto czy brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Ja kupiłem bezpośrednio z serwisu i otrzymałem tylko fakturę zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A co z urzędem skarbowym i opłatą PCC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Kupowałem na gospodarstwo znajomego bo sam nie mam a po roku odkupiłem na firmę, więc tylko vat płaciłem i nic poza tym.

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris7    2

znalazłem oferte z angli

McCormick 110CX - 2009

5200 €

 

jest to cena z transportem , ciągnik do tego posiada tura a MTH 400

 

co o tym sadzicie ?


Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

że to dobra oferta cenowa, ale ciekawe ile nalatane i jak się technicznie przedstawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris7    2

ciągnik wygląda jak nowy , ,po fotelu widac ze duzo nie przejechane ,

 

pisałem z gościem i mowił ze jest najwieksza firma w angli , zajmujaca sie maszynami roliczymi i budowlanymi , tylko ta cena cos nie taka

 

troche strach :/


Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

jak masz za dużo kasy to prześlij mi..... Ludzie nie dajcie robić z siebie jelenia. Nie ma tzw.super okazji i hiper promocji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

jak tak tanio to opłaci sie jechać samemu obejrzeć :) za taką kase Maluchem bym pojechał do UK po traktor a co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris7    2

nie wiedziałem gdzie to napisac ,

 

jakie jest prawo w UK .czy takie samo jak w francji czy hiszpani

chodzi o to czy za maszyna ida długi tak jak to jest w innych panstwach , czy ida za osoba tak jak jest unas ??


Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znalazłem oferte z angli

McCormick 110CX - 2009

5200 €

 

jest to cena z transportem , ciągnik do tego posiada tura a MTH 400

 

co o tym sadzicie ?

 

oferta dobra a powiedz mi w tej ofercie był zamieszczony telefon i dokladne dane kontaktowe??czy tylko adres email?? na allegro jest dużo takich ofert kiedyś sam sprawdzałem i tak koleś odpisał mi że traktor oczywiście jest w angli i chce go sprzedać kase trzeba wpłacić od razu a transportem zajmie się jakaś firma oczywiście on placi transport itd a jak się ten traktor nie spodoba to kasę mi oddadzą,oferta fajna ale powiem tak dlaczego koleś sprzedaje traktor za 5tys Euro jak może w Angli go sprzedać bez problemu za 5tys funtów pewnie i 4razy drożej,wiec lepiej się 10 razy upewnić ni ż później żałować

podaję przykładowy link http://otomoto.pl/fendt-307-ci-loader-A274139.html

 

jak masz za dużo kasy to prześlij mi..... Ludzie nie dajcie robić z siebie jelenia. Nie ma tzw.super okazji i hiper promocji...

masz rację na Allegro jest tuzin takich promocji wszystko z UK,a być może te traktory są wystawione przez polaków założona jakaś tam firma w angli wstawi lin a jak ktoś kase wyśle na konto to od razu firmy już nie ma i konta właściciela też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris7    2

powiem ci tak jest wszystko , adres nr telefonu nawet nr firmy , sprawdzilem ich przez policje w angli i powiedzieli mi ze nie ma żadnych skarg na nich itp

w tej firmie pisze ze dostajesz 6 miechow gwarancji

 

 

wiem ze jest duzo naciągaczy , temu sie boje troche , wiadomo cena kusia ,ale zeby sie nie wkopac w jakieś bagno

 

tylko zeby nie bylo jakiegos kredytu na ciągnik i tak jak w hiszpani przechodzi za maszyną a nie za osoba


Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M1A    0

Witam

Od dłuższego czasu też przyglądam się tanim ciągnikom do kupienia w Anglii poniżej link do takiej Firmy,czy to też kant jaki maja w tym cel ,przecież nie liczą chyba na to ,że ktoś wpłaci im zaliczkę a Firma zwinie żagle.

 

Macie kogoś w Anglii ,algo znacie jakąś Firmę która ściąga ciągniki zza granicy aby mógł to sprawdzić?

 

http://plant-equipment-sales.com/index.php?page=6&cid=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emas    0

Podbijam temat, jednocześnie mam pytanie. Bardzo proszę, aby ktoś zorientowany, w wolnej chwili zerknął na oferty:

http://www.merlin-machinery.com/agriculture/tractors/new-holland-ski-3030-2011.html

http://www.merlin-machinery.com/agriculture/tractors/kubota-3.540l-2008.html

 

Korespondowałem mailowo ze sprzedawcą i poniżej wklejam przetłumaczoną wypowiedź:

 

Cena całkowita za te dwa traktory to 8400 Euro, jeśli kupicie obydwa - dostawa będzie darmowa. Obydwa traktory są w znakomitym stanie technicznym, gotowe do pracy, z 6-miesięczną gwarancją. - to pierwszy mail

 

"Co do płatności, akceptujemy przelew bankowy, nie dostarczamy sprzętu, dopóki płatność nie jest potwierdzona. Tak pracujemy i w taki sposób nasi klienci są usatysfakcjonowani, jesteśmy dobrze znaną marką na Wyspach, jak również w Europie.

Jeśli chcecie traktor, proszę o potwierdzenie pełnej nazwy/nazwiska, adresu dostarczenia, telefony kontaktowe, numer fax jeśli posiadacie, jeśli nie, faktura sprzedaży oraz umowa zostaną przesłane mailem. Gdy tylko te dane dojdą do nas i zostaną zatwierdzone, przekażemy je do naszego działu finansów. Oni rozpoczną dokonywania formalności i kiedy skończą, skontaktujemy się z wami by przekazać dalsze instrukcje do sfinalizowania tej transakcji. Czekamy na wasze potwierdzenie, aby móc działać dalej. Proszę o informację o waszej decyzji." - drugi mail.

 

Nigdy nie zajmowałem się maszynami rolniczymi w żadnej kwestii, jestem w zupełnie innej branży dlatego proszę kogoś zorientowanego o wypowiedź. Jak dla mnie ta oferta śmierdzi na kilometr, coś tanio jak na znakomity stan techniczny, kwota w anglii w euro a nie funtach oraz darmowa dostawa, a z tego co wiem to nie jest tanie. Szukałem jakichkolwiek opinii w internecie na temat tej strony/firmy ale nic ciekawego nie znalazlem oprócz dwóch poniższych linków:

 

http://www.scamadviser.com/is-merlin-machinery.com-safe.html

 

http://www.192.com/atoz/business/kingswinford-dy6/plant-dealers/merlin-machinery-sales-ltd/cd6198222a68e215817e06d078ca3754809a5f70/comp/#companyDocumentsSection

 

Pytałem o możliwość odbioru osobistego i nie otrzymałem na to pytanie odpowiedzi, napisali jedynie, że akceptują przelew bankowy z góry, czego oczywiście nie jesteśmy w stanie zaakceptować. Teraz tylko pozostaje kwestia czy jest sens poświęcać czas na dalsze negocjacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9456    0

Użytkownik emas poczyniłeś dalsze kroki bo jestem ciekawy. I ogólnie mam takie pytanie czy ktoś wogóle w taką ofertę zagłębił się badziej i był zainteresowany kupnem i jeśli można wiedzieć to czy udało się dokonac takiego zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryspin    0

Witam

Zeby nie zakładac nowego tematu podpinam się do tego:)

Prosze o poradę osób które się coś na tym znają... A mianowicie. Co sądzicie o zakupie ciągnika marki Fendt używanego między 200 a 850 mtg? Dodam że Ciągnik jest z niemiec.

Pytam bo mam możliwość kupić ciągnik w niemczech po całkiem dobrej cenie i go sprowadzić do PL ale czy to się opłaci? Nie chce kupić ciągnik, sprowadzić go do polski i żeby stał u mechanika bo zaraz coś padło...

Tak więc czy warto?

 

Ciągnik jaki mnie interesuje to Fendt 922 lub 930 w nowej budzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

a co to za problem,jedziesz i kupujesz.ps.w niemczech traktor z taim przebiegiem kosztuje wiecej jak w polsce wiec skoro calkiem dobr cena (moze sie myle) to moze byc szwindel.ps.zakladam ze nie jest to oferta o ok 30-50% nizsza cena bo jezeli tak to gratuluje rozsadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryspin    0

Oba ciągniki są z niemieckiego gospodarstwa. Mój kolega u tego rolnika pracuje jako kierowca. Podobno sprzedaje te ciągniki gdyż one cały czas stoją i nic nie robią gdyż on ma 2

i podobnej wielkości JD oprócz tego jeszcze jakieś 200km ciągniki też JD. A Fendy nie mają nic do roboty dlatego chce je sprzedać, dodam że są to ciągniki z początki 2012r. Więc chciałbym wiedzieć czy taki ciągnik który ma poniżej 1000 mtg opłaca się kupić żeby pracował bez większych awari bo różnica 120 000zł od nowego to już całkiem spora suma choć może uda mi się jeszcze coś wytargować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Może ktoś polecić jakąś zaufaną firmę sprowadzającą maszyny rolnicze z francji z niemiec?

 

Konkretnie chodzi mi o taką usługę:

 

Ja wyszukuję powiedzmy 2-3 maszyny jakie mnie interesują w danym rejonie. Biorę samochód tego gościa i jedziemy obejrzeć. Jak jest ok to pomaga on sfinalizować transakcję i ściągnąć maszynę do Polski.

 

Ile też taka usługa może kosztować? Oraz jaki jest koszt transportu np: prasy z francji lub niemiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj