Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup ciągnika z zagranicy

272 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 13 maj 2011 - 19:27

Zakup ciągnika z zagranicy @hubertuss ma rację. Prędzej mogłyby się tu wpisywać osoby chcące pomóc/ świadczące usługi w zakresie języka, znajomości przepisów, itd.. Tylko czy to ma sens.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup ciągnika z zagranicy Dzisiaj, 09:45
  •  

#122 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 13 maj 2011 - 19:46

Zakup ciągnika z zagranicy kolelgo nie ma w twojej okolicy zadnego dobrego mechanika ktory zna sie w tym temacie??
moim zdaniem ciagnik najlepiej jest kupowac w ziomie alea przy zakupie cignika nie trzeba wyciagac pochopnych wnioskow tzn. liczy sie pierwsze wrazenie bo jesli ciagnik przykladowao stoi na dworzu w zimie i przy -10 pali od strzala i pracuje na wszystkie tloki to juz wiadomo ze silnik jest dobry :P na ale trzeba sprawdzic napedy, jakas linka i go przywiazac do drzewa no i ognia na blokadzie B) albo podnisic kola do gory najlepiej caly bok wlaczyc jakis wolny bieg i sluchac, hydrulika bawic sie nia caly czas az sie olej pozadnie zagrzeje i wtedy patrzyc czy nie ma wyciekow chyba ze mial juz jakies wczesniej to trzeba patrzec czy nowe sie nie pojawiaja bo byly przypadki ze ktos kupil pojchal w pole i po zagrzaniu oleju sie zaczynala zabawa, o skrzyni biegow chyba nie musze przypominac ze trzeba sprawdzic kazdy bieg po kolei no i sprzeglo czy sie nie slizga nie szarpie no i nie wiem co jeszcze jakos ciezko sobie przypomniec :D
jednym sklowem lap za wszystkie dzwignie jakie sa i sprawdzaj wszystko czego bedziesz uzywal w polu a najlepiej to jakis zaufany mechanik jak by z toba pojechal

#123 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 24 wrzesień 2011 - 11:23

Zakup ciągnika z zagranicy Witam
Czy ktoś może wie jakie certyfikaty musi posiadać ciągnik sprowadzany z Chin aby trafił to Polski ???
Bo właśnie szukam czegoś za moją 60-tkę ale wszystko jest drogie a ciągniki w chinach o mocy około 50 km wychodzą około 5000$ plus transport 1000$ i za około 25 000 Zł można by było sprawić sobie nowy ciągnik a biorąć pod uwage ze nowy ciągnik z europy o tej mocy to będzie wydatek ponad 100 000 to podejrzewam że byłbym w stanie przeżyć to że pisze na nim MADE IN CHINA...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 24 wrzesień 2011 - 11:48

Zakup ciągnika z zagranicy Dowiedz się jakbędzie z częściami bo ja nie będzie części to co ci po ciągniku.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#125 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 24 wrzesień 2011 - 13:56

Zakup ciągnika z zagranicy Popieram. Nie wiesz jaka jest jakość tego ciągnika, nie wszystko co chińskie jest złe, ale w razie ewentualnej awarii albo nawet podstawowej eksploatacji takiej jak wymiana filtrów, nie będziesz sie bujał i zamawiał części stamtąd
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#126 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 24 wrzesień 2011 - 14:06

Zakup ciągnika z zagranicy częśći są dostępne w polsce tylko ze importerzy mają bardzo wysokie marże na ciągniki i oni chcą za taki ciągnik 50 tyś zł ;)

a po 2 to porównajcie
http://www.polskamas...p?photo_id=3510
http://allegro.pl/fo...1829665449.html

PS
Az mi się łezka w oku kręci bo mamy juz chińskiego URSUSA ;(;(;(

Edytowany przez pronarek, 24 wrzesień 2011 - 15:20.

#127 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 16:32

Zakup ciągnika z zagranicy Po pierwsze zadaj sobie pytanie, skąd weźmiesz części? Po drugie co chińskie to nie jest od razu jakieś tragiczne sam się w wielu przypadkach przekonałem.
Na twoim miejscu poszukał bym czegoś używanego ale do czego znajdziesz części lub poszukaj czy ktoś nie jest w Polsce importerem tych ciągników i zapytaj czy on nie ściąga do Polski jakiś części. Ewentualnie możesz kupić dwa ciągniki, jeden do pracy drugi na części :P .
Pronarek przecież to są dwa zupełnie inne ciągniki... :blink:

#128 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 16:57

Zakup ciągnika z zagranicy A możesz mi powiedzieć czym się róznią ??? bo każdy mi mówi ze są inne nawet załorzyłem temat w dziale ursus i nikt nic konkretnego mi nie potrafi wymienić ;( A chciałbym się dowiedzieć

#129 Share adasr

adasr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 22:32

Zakup ciągnika z zagranicy Witam

Poszukuje namiary na komisy, złomy z ciągnikami w Czechach przedewszystkim Zetory. Szukam modelu 5211,6211, 7211 do całkowitego remontu. Z miejsc gdzie można kupić Zetory w Czechach jest Lipa. Może ktoś miał okazje sprowadzać ciągniki z Czech i może się podzielić informacjami. Tak jak już napisałem szukam wraku ciągnika do remontu.

Z góry dziękuje za pomoc i komentarze.

Pozdrawiam wszystkich.

#130 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 27 wrzesień 2011 - 17:14

Zakup ciągnika z zagranicy Czym się różnią? Już piszę.
Po pierwsze to wygląd ale to rzecz najmniej ważna.
Silnik: Foton ma perkinsa (pewnie nie oryginalny) i moc 40km natomiast Ursus silnik niewiadomej produkcji i moc 50km.
Skrzynia: Foton 8/4 Ursus 8/8
Wymiary: Ursus jest sporo dłuższy, węższy oraz wyższy i Ursus więcej podniesie ;) .
Tylko tyle udało mi się znaleźć ale sam silnik, wymiary i skrzynie mówią same za siebie ze są to dwa różne ciągniki.
Jeżeli uda Ci się znaleźć jakieś informacje to Ursus 5034 to lekko zmodyfikowany Pol-Mot 5014l zaprezentowany na Agro Show 2010 ;) .
Ps. Z tego co poszperałem to najbardziej podobny do Ursus to Foton 4000 series.
Jednak nie jestem pewien czy to to samo, ale będę szukał tak długo aż znajdę skąd wywodzi się ten Ursus.

Edytowany przez Newholland15, 27 wrzesień 2011 - 17:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 27 wrzesień 2011 - 17:48

Zakup ciągnika z zagranicy Przepraszam bo pomyliłem link ;) Poróenaj dane techniczne Fotona ale TB 504 a nie modelu TB404 i juz nie będziesz miał żadnych różnic ;) A i fotony z serii TB występują ze skrzyniami 8/4, 8/8 oraz 12/12 wiec ursus ma skrzynię taką pośrednią :)

#132 Share skrzynia662

skrzynia662

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo
    mechanik

Napisany 05 listopad 2011 - 10:43

Zakup ciągnika z zagranicy witam nie wiem czy wybrałem do tego dobrzy dział ale jak zły to proszę o przeniesienie
prawie każdy ciągnik co jest sprowadzony z francjii osiąga tylko prędkość 30km/h wiem ze niektóre ciągniki maja takie skrzynie ale niektóre maja blokady biegu nie wiem czy to mozna jakoś odblokować ale mój deuitz 4.51 sprowadzony z francjii osiąga tylko 30km/h to dla mnie za mało może ktoś odblokowywał skrzynie czy coś takiego to prosze o informacje

#133 Share Radekk89

Radekk89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 16:37

Zakup ciągnika z zagranicy nie wiem czy to ma związek, ale różne kraje mają różne prędkości dozwolone dla ciągników rolniczych, np. w Polsce jest 40km/h, w niemczech jest chyba 50, więc może we francji jest tylko 30?

#134 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 16:55

Zakup ciągnika z zagranicy tak właśie jest a zauwarzyłeś że brakuje ci najwyższego biegu ze chcesz go odblokować mechaniczneho lub hydraulicznego
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#135 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 16:57

Zakup ciągnika z zagranicy pewnie jest przykrecony na pompie

Polska B

#136 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 17:00

Zakup ciągnika z zagranicy 'Radekk89' chyba nie jestem w temacie ale z tego co wiem to w polsce jest 30 dla ciągników

#137 Share Radekk89

Radekk89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 16:48

Zakup ciągnika z zagranicy @wlkpmder
"Ciągnik rolniczy może poruszać się z prędkością maksymalnie 40 km/h"
http://pl.wikipedia....ki/Ruch_drogowy
tam masz napisane co i jak ;)

#138 Share AdrianFanDeutz

AdrianFanDeutz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 18:02

Zakup ciągnika z zagranicy Może i w wiki. jest napisane że 40, ale Polskie prawo mówi że pojazd wolnobieżny, czyli np. ciągnik może poruszać się z prędkością nie przekraczającą 30km/h <_< , a to że w Polsce ciągniki blokowane są na 40km/h to już inna bajka... (Bynajmniej tak było na egzaminie na kat.T,tak też uczą mnie w szkole na przepisach ruchu)

Edytowany przez AdrianFanDeutz, 06 listopad 2011 - 18:15.

#139 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 18:36

Zakup ciągnika z zagranicy Zgadza się, wg ustawy ciągnik może poruszać się po drogach z prędkością 30km/h, od przyszłego roku ta prędkość ma być podniesiona do 40km/h chyba.
Homologacja i możliwości konstrukcyjne nie muszą zawsze pokrywać się z przepisami o ruchu drogowym.
To tak samo jak z samochodami, wg przepisów mogą poruszać się maksymalnie 140km/h i to na autostradzie a ile jest samochodów które z palcem w 4literach przekraczają tą prędkość? :)

Edytowany przez kris14, 06 listopad 2011 - 18:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 06 listopad 2011 - 19:50

Zakup ciągnika z zagranicy

pewnie jest przykrecony na pompie

Lepiej zastanów się zanim coś napiszesz, pompa nie ma nic do prędkości max. (30 czy 40km/h). Kiedyś napisałeś też że JD nie produkuje silników.
Mój odnośnik

Dodaj odpowiedź