rolnikbbr

Zakup ciągnika z zagranicy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jarek015    0

Witam

Szukam kogoś kto zajmuje sie sprowadzaniem maszyn z wielkiej brytanii lub francji? Mam zamiar zakupic JD 7530 a tam są korzystniejsze oferty. Jeżeli znacie kogoś kto mógł by mi pomóc prosze podanie o kontaktu .

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk89    18

osobiście to ja bym nie chciał ciągnika z anglii. i radziłbym się zastanowić czy warto i z czego wynika ta "korzyść". angielscy farmerzy to głównie stawiają na wydajność, zarówno wśród zwierząt, jak i maszyn. oni nie dbają o maszyny, a tym bardziej traktory. jeżeli już sprzedają to mocno wyeksploatowane. oglądałem kilka traktorów z anglii, cena mniejsza ale za to silnik praktycznie zajechany. nie wiem jak jest z maszynami z francji. pewnie nie każdy traktor taki jest, więc życzę udanych poszukiwań;)

http://www.maszynyjankowski.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol012011    1

Oglądałem pare ogłoszeń traktorów z anglii i są młode roczniki ale duże przebiegi i mocno zjechane opony więc widać ,że dużo pracował :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

sprzęty z UK nie wyglądają tak źle.

Czasem idzie znaleźć coś ładnego i zadbanego ale na przebieg nie ma co patrzeć że będzie miało mały.

Pamiętać też należy że w UK w rolnictwie pracje "tania siła robocza" bo rolnictwo tam to biznes a ten musi się opłacać. Kierowcy nie zawsze dbają o traktory. Zresztą sporo tam Polaków robi za kierowców.

Hamulce - AFAIR tam są hydrauliczne lub brak czyli pneumatykę trzeba dołożyć. Zresztą było sporo o ciągnikach z UK. Było nawet mówione że jeżeli pochodzą z rejonów nadmorskich to są bardziej skorodowane.

Poszukaj w archiwum to może znajdziesz więcej info.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Kolego Karol.. Tam nie kupują maszyn, żeby stały, on tam jest po to, żeby robić. W żniwa to tam pewnie 7dni 20godzin jeździ... I jeszcze potem QQ i siew orka.. Tam wykorzystują sprzętu. A wg. mnie to nikt nie sprzedaje dobrego ciągnika, chyba że splajtował. A jeśli, to ma baaardzo duże przebiegi, i duże zużycie, prawda będzie chodził.. ale nie wiadomo jak to z tym jest.. 7 na 10 ciągników bedzie śmigać, a 3nie bardzo.. Ale Oleje filtry itp. to zmieniają, i wpisują w książkę.. więc to duży + :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek93    6

Zaczepów górnych też najczęściej nie mają. A założenie orgyginalnej pneumatyki do john deera to koszt ok 10tyś zł. dodać do tego zaczep i sanki to nie wiem czy nie lepiej kupic troszkę droższego z niemiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Ja ostatnio ściągałem ciągnik z Anglii przez firmę spedycyjną, koszt to 800 EURO brutto ale to było pod samą Irlandią i do Podlaskiego. Niestety pogoda i warunki klimatyczne dużo szybciej oddziaływają na maszyny tam. Szybciej rdzewieją tam <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek015    0

Mam zamiar kupić rocznego lub 2-letniego. Znalazłem już takiego jaki mnie interesuje: pneumatyka, zaczepy, mało zużyt, tańszy niż u nas o jakieś 20-30tys. Także teraz szukam firmy która zajęła by się sprowadzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek13    1

Witam ja też kupiłem już kilka maszyn z UK na własny użytek i jestem z nic bardzo zadowolony bo są bardzo dobrze wyposażone i serwisowane jeśli chodzi o nowy ciągnik to trzeba kupować 50 skrzynie i wtedy ma już pneumatykę i amortyzowaną kabinę a różnica w cenie w wersii 6430 premium to 50 tysi bo taką znalazłem i chce kupić z UK a dobry zaczep to 3 tys i już jest.

Pozdrawiam

http://www.agropeks.pl/ ten koleś ma ciekawe oferty i ciągnie z UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

kupilem 2 sezony temu jd6330 premium 8 miesiecznego z Angli o 50 tys taniej niz nowy w polsce w stanie idealnym....warto kupowac w angli i polecam Pana Ignaszewskiego z firmy Rolpima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafczyk    1

Witam. Kurcze nie wiedziałem, gdzie zrobić ten temat :(. Zrobiłem tutaj, sorry jeśli źle wybrałem to proszę przenieście.

A więc kilka miesięcy temu natknąłem się na Agrofoto na temat pewnego użytkownika który oferował swoją pomoc w znalezieniu i ewentualnie w zakupie i sprowadzeniu ciągnika z Anglii lub Holandii (nie pamiętam dokładnie). Oferował atrakcyjne ceny i z tego co pisał to wyglądało że się przynajmniej trochę znał na maszynach itp. Przebywa tam za granicą na stałe i dlatego zna tamtejszy rynek.

I moje pytanie jest takie, czy może ktoś ma jakiś kontakt z tym człowiekiem albo tez czytał ten temat na AF i mógłby podrzucić link . . .

Z góry Wielkie Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamileon6    0

Jeśli można wiedzieć to jaki ciągnik Cię interesuje?

Edytowano przez kamileon6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafczyk    1

Interesuje mnie np. DF agrofarm 420 dobrze wyposażony. Najlepiej mało używany, zadbany i żeby miał max do 3 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafczyk    1

Naprawdę nikt oprócz mnie nie czytał tego postu o którym wspomniałem w temacie ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

polecam!

 

zakupiłem tam john deere 6330premium ,już dwa sezony nim robię i wszystko w porządku,sprzedawca w porządku, słowny, miał dosłać zaczep i dosłał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurand210    0

polecam!

 

zakupiłem tam john deere 6330premium ,już dwa sezony nim robię i wszystko w porządku,sprzedawca w porządku, słowny, miał dosłać zaczep i dosłał.

 

Mam pytanko odnośnie tych ciągników czy one są z Anglii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

mam jedno pytanie co do osob pytajce sie czye te ciagniki sa z anglii?? co w nich jest takiego ze nikt ich nie chce??

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricky11    0

Witam. Kupiłem właśnie ciągnik rolniczy Deutz Fahr Agrotron 106 Mk3. Ciągnik stoi w niemczech i potrzebuje go przywieżć do polski. odległość to 830km. waga ok. 5500kg. ma ktoś może namiary na kogoś kto sie tego podejmie za jakąś rozsądną kwote?? mieszkam w okolicach Trzebnicy k. wrocławia. A może jazda na kołach?? Co o tym sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricky11    0

Obdzwoniłem już chyba wszystko co możliwe w okolicy. Mam dwóch chętnych ale 6,5 tys. wołają to troche chyba przesada. i dodam że oni by to brali na tzw. powrót. sam niewiem co robić. Na kołach ze 3 dni by zeszło ale kasy by sie zaoszczędziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj