Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup ciągnika z zagranicy

272 odpowiedzi na ten temat

#221 Share tomek9456

tomek9456

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 14:20

Zakup ciągnika z zagranicy Użytkownik emas poczyniłeś dalsze kroki bo jestem ciekawy. I ogólnie mam takie pytanie czy ktoś wogóle w taką ofertę zagłębił się badziej i był zainteresowany kupnem i jeśli można wiedzieć to czy udało się dokonac takiego zakupu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup ciągnika z zagranicy Dzisiaj, 21:39
  •  

#222 Share kryspin

kryspin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 05:29

Zakup ciągnika z zagranicy Witam
Zeby nie zakładac nowego tematu podpinam się do tego:)
Prosze o poradę osób które się coś na tym znają... A mianowicie. Co sądzicie o zakupie ciągnika marki Fendt używanego między 200 a 850 mtg? Dodam że Ciągnik jest z niemiec.
Pytam bo mam możliwość kupić ciągnik w niemczech po całkiem dobrej cenie i go sprowadzić do PL ale czy to się opłaci? Nie chce kupić ciągnik, sprowadzić go do polski i żeby stał u mechanika bo zaraz coś padło...
Tak więc czy warto?

Ciągnik jaki mnie interesuje to Fendt 922 lub 930 w nowej budzie

#223 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 08:43

Zakup ciągnika z zagranicy a co to za problem,jedziesz i kupujesz.ps.w niemczech traktor z taim przebiegiem kosztuje wiecej jak w polsce wiec skoro calkiem dobr cena (moze sie myle) to moze byc szwindel.ps.zakladam ze nie jest to oferta o ok 30-50% nizsza cena bo jezeli tak to gratuluje rozsadku

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share kryspin

kryspin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 20:02

Zakup ciągnika z zagranicy Oba ciągniki są z niemieckiego gospodarstwa. Mój kolega u tego rolnika pracuje jako kierowca. Podobno sprzedaje te ciągniki gdyż one cały czas stoją i nic nie robią gdyż on ma 2

Case IH Steiger

i podobnej wielkości JD oprócz tego jeszcze jakieś 200km ciągniki też JD. A Fendy nie mają nic do roboty dlatego chce je sprzedać, dodam że są to ciągniki z początki 2012r. Więc chciałbym wiedzieć czy taki ciągnik który ma poniżej 1000 mtg opłaca się kupić żeby pracował bez większych awari bo różnica 120 000zł od nowego to już całkiem spora suma choć może uda mi się jeszcze coś wytargować:)

#225 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 13:35

Zakup ciągnika z zagranicy Może ktoś polecić jakąś zaufaną firmę sprowadzającą maszyny rolnicze z francji z niemiec?

Konkretnie chodzi mi o taką usługę:

Ja wyszukuję powiedzmy 2-3 maszyny jakie mnie interesują w danym rejonie. Biorę samochód tego gościa i jedziemy obejrzeć. Jak jest ok to pomaga on sfinalizować transakcję i ściągnąć maszynę do Polski.

Ile też taka usługa może kosztować? Oraz jaki jest koszt transportu np: prasy z francji lub niemiec?

#226 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 21:02

Zakup ciągnika z zagranicy Witam. Nie odwiedzałem tego tematu od 5 lat. Nie wiele się zmieniło na rynku maszyn używanych. Kolejny ciągnik potrzebny i zamęt jaki wybrać. Odświeżam temat. :)

#227 Share michalsz1985

michalsz1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 12:39

Zakup ciągnika z zagranicy witam wszystkich.
czy ktos moglby napisac jak wyglada rejestracja ciagnika z angli lub irlnaii w Polsce krok po kroku
chodzi mi o wszystkie niezbedne formalnosci do zalatwienia lacznie z podatkami i cala reszta;-)
chcialbym sprowadzic ciagnik ale nie wiem jak sie za to zabrac
Z gory wielkie dzieki:-)

#228 Share benladenx

benladenx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 11:40

Zakup ciągnika z zagranicy Witam

Planuję kupić ciągnik z Francji i tu pojawia się moje pytanie. Na ciągnik dostanę fakturę VAT-marża, chciałbym się dowiedzieć czy od zakupu ciągnika rolniczego trzeba płacić opłatę celną oraz czy później w Urzędzie Skarbowym nie płacę podatku VAT? Byłem w urzędzie 2 dni temu i powiedziano mi że będę musiał zapłacić podatek VAT, ale gdy powiedziałem że ciągnik będzie na fakturę VAT-marża to dostałem informację że wtedy nie płacę VAT-u. Osobiście myślałem że VAT-u nie płaci się nigdy skoro kupuje się za cenę brutto i tu mnie ta informacja zdziwiła. Może jakaś dobra dusza wypowie się na temat cła i VAT-u.

Pozdrawiam

#229 Share bodzioman18

bodzioman18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 11:58

Zakup ciągnika z zagranicy ja kupiłem ciągnik z francji 4 lata temu, od rolnika, to był 20 letni ferguson, i podpisałem tylko umowe kupna sprzedaży, bez żadnej faktury. w polsce płaciłęm tylko za tłumaczenie dokumentów. jeżeli kupujesz ciągnik od firmy, albo od rolnika który wystawia ci fakture bo ją potrzebuje to do ceny doliczasz 19%. Chyba ze masz europejski nr nip, to wtedy podatek płacisz dopiero w polsce, w momencie kiedy będziesz ten ciagnik sprzedawał dalej

#230 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 13:17

Witam

Planuję kupić ciągnik z Francji i tu pojawia się moje pytanie. Na ciągnik dostanę fakturę VAT-marża, chciałbym się dowiedzieć czy od zakupu ciągnika rolniczego trzeba płacić opłatę celną oraz czy później w Urzędzie Skarbowym nie płacę podatku VAT? Byłem w urzędzie 2 dni temu i powiedziano mi że będę musiał zapłacić podatek VAT, ale gdy powiedziałem że ciągnik będzie na fakturę VAT-marża to dostałem informację że wtedy nie płacę VAT-u. Osobiście myślałem że VAT-u nie płaci się nigdy skoro kupuje się za cenę brutto i tu mnie ta informacja zdziwiła. Może jakaś dobra dusza wypowie się na temat cła i VAT-u.

Pozdrawiam

Fakturę będziesz miał od polskiego handlarza czy francuskiego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share benladenx

benladenx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 17:53

Zakup ciągnika z zagranicy Faktura VAT-marża od francuza (komis który sprzedaje ciągniki). Pytam się o to bo płacenie 19% wartości to się nijak nie kalkuluje. Ale osoba która go nam przywiezie i trochę trudni się sprowadzeniem też ciągników to zapewnia że jak faktura VAT-marża to VATu nie płacimy.Taką samą odpowiedź tata uzyskał w Urzędzie skarbowym. Czyli z tego co powiedział "bodzioman18" wynika że nie ma za ciągnik rolniczy opłaty celnej żadnej? A ten znajomy co sprowadza mówił że jedyne koszty to w urzędzie skarbowym jakieś 150zł stałej opłaty, tłumaczenia oczywiście swoją drogą, przegląd i z tym już można do wydziału komunikacji, zgadzacie się z tym?

#232 Share bodzioman18

bodzioman18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 17:55

Zakup ciągnika z zagranicy no ja w urzędzie skarbowym nic nie płaciłem

#233 Share benladenx

benladenx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 18:08

Zakup ciągnika z zagranicy Rozumiem, ale miałeś umowę kupna sprzedaży to też inna sprawa. Zastanawiam się co z tą fakturą Vat-marża. Nie chcemy się wkopać w dodatkowe koszty

#234 Share bodzioman18

bodzioman18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 18:10

Zakup ciągnika z zagranicy a ten ciągnik który kupujesz to jest od rolnika czy od firmy? chodzi mi od kogo we francji bedzie kupiony

Edytowany przez bodzioman18, 16 styczeń 2014 - 18:11.

#235 Share benladenx

benladenx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 18:20

Zakup ciągnika z zagranicy Skoro jest to komis to od firmy uważam. Gość który ma go nam przyprowadzić równie dobrze mógłby go wziąć na siebie i potem my od niego. Ale to są dodatkowe koszty. Więc on będzie w tym pominięty a faktura będzie między tym komisem a tatą jako kupującym

#236 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 16 styczeń 2014 - 20:45

...Gość który ma go nam przyprowadzić równie dobrze mógłby go wziąć na siebie i potem my od niego. Ale to są dodatkowe koszty. ...faktura będzie między tym komisem a tatą jako kupującym

może lepiej ponieść te koszta i spać spokojnie że kupiło się od polskiego handlarza z polską fakturą itp?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#237 Share rolnikt7245

rolnikt7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 luty 2014 - 19:00

Zakup ciągnika z zagranicy Witam mam do kupienia Case 115 km z orginalnym turem 2300 mtg i w miarę jest cena . Tylko ta firma mi może go przyprowadzić na podwórko i nie wiem czy się i się z decydować jago nie widziałem na realu tylko na zdjęciach ciągnik jest we Francji .

#238 Share krol9

krol9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 04 luty 2014 - 19:19

Zakup ciągnika z zagranicy To powiedz ile chcą zaliczki? Nigdy nie kupił bym ciągnika nie widząc go.

#239 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 04 luty 2014 - 19:40

Zakup ciągnika z zagranicy Ja przy zakupie za 50 czy 100 tyś zł nie bawił bym się i wsiadł bym w samochód i jechał go zobaczyć. Jaki koszt takiego wyjazdu 1000-2000zł a co zobaczysz na żywo może odbiegać od zdjęć. Wystarczy umiejętnie zrobić fotkę lub ją trochę wyretuszować. Pamiętaj zdjęcie nie pokaże ci wszystkiego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 12 luty 2014 - 09:37

Zakup ciągnika z zagranicy Ostatnio znalazlem ma tractorpool ogloszenie jd6410 za 12tysn euro we francji po rozmowie telefonicznej dowiedzialwem sie ze jezeli chce zarezerwowac traktor to 3tys euro zaliczki trzeba. Pare dni pozniej bylem pod wskazanym adresem przy okazji i telefonuje ponownie i mowie ze chce ten ciagnik zobaczyc kobieta mowe ze nie ma problemu ale jak powiedzialem ze jestem na miejscu to odrazu ze nieaktualne i koniec rozmowy.

Dodaj odpowiedź