Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup ciągnika z zagranicy

272 odpowiedzi na ten temat

#201 Share pawelsax

pawelsax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 18:08

Zakup ciągnika z zagranicy Witam a ja mam okazję zakupić ciągnik z zagranicy z tym że gotówka będzie płatna po ogledzinach i zakupie sprzetu
przesyłką przewozem ciagnika bedzie zajmować sie firma przewozowa czy w takim przypadku tez trzeba uwazać na oszusywo,proszę o porady

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup ciągnika z zagranicy Dzisiaj, 08:39
  •  

#202 Share kamilczw

kamilczw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 21:07

Zakup ciągnika z zagranicy pawelsax i jak sprowadziłeś ten ciągnik
bo jestem w takiej samej sytuacji mam znaleziony ciągnik , gościu chce zapłacić za transport a w transporcie będzie uczestniczyć firma przewozowa interesuje mnie czy taka tranzakcja ma sens i jakie opłaty bede musiał ponieść jeśli sprowadzę taki ciągnik

#203 Share sebas2322

sebas2322

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 luty 2013 - 19:09

Zakup ciągnika z zagranicy Zna ktoś jakoś firmę która sprowadza ciągniki z zagranicy?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 11 luty 2013 - 19:17

Zakup ciągnika z zagranicy Ja jak kupowałem ciągnik to sam pojechałem go oglądać do Niemiec. Stał w serwisie JD w Niemczech. Obejrzałem, dogadałem cenę i pojechałem z powrotem. Potem wyszukałem gościa który mi go przywiózł. Zapłacił za niego przy odbiorze z placu i dostał fakturę.

#205 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 11 luty 2013 - 20:21

Zakup ciągnika z zagranicy @sebas2322

Spójrz na allegro, tam jest sporo handlarzy.

A ja mam pytanie o dokumenty przy zakupie od handlarza ciągnika z zagranicy. Co powinniśmy dostać?
Fakturę od handlarza, stary dowód rejestracyjny + tłumaczenie. Czy coś jeszcze?

W skarbowym normalnie płaci się PCC 2%? Od kwoty netto czy brutto?

#206 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 11 luty 2013 - 20:28

Zakup ciągnika z zagranicy Ja kupiłem bezpośrednio z serwisu i otrzymałem tylko fakturę zakupu

#207 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 11 luty 2013 - 21:01

Zakup ciągnika z zagranicy A co z urzędem skarbowym i opłatą PCC ?

#208 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 11 luty 2013 - 21:06

Zakup ciągnika z zagranicy Kupowałem na gospodarstwo znajomego bo sam nie mam a po roku odkupiłem na firmę, więc tylko vat płaciłem i nic poza tym.

Edytowany przez lemysz1, 11 luty 2013 - 21:07.

#209 Share solaris7

solaris7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 22 luty 2013 - 15:57

Zakup ciągnika z zagranicy znalazłem oferte z angli
McCormick 110CX - 2009
5200 €

jest to cena z transportem , ciągnik do tego posiada tura a MTH 400

co o tym sadzicie ?
Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

#210 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 22 luty 2013 - 16:00

Zakup ciągnika z zagranicy że to dobra oferta cenowa, ale ciekawe ile nalatane i jak się technicznie przedstawia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share solaris7

solaris7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 22 luty 2013 - 16:04

Zakup ciągnika z zagranicy ciągnik wygląda jak nowy , ,po fotelu widac ze duzo nie przejechane ,

pisałem z gościem i mowił ze jest najwieksza firma w angli , zajmujaca sie maszynami roliczymi i budowlanymi , tylko ta cena cos nie taka

troche strach :/

#212 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 22 luty 2013 - 21:46

Zakup ciągnika z zagranicy jak masz za dużo kasy to prześlij mi..... Ludzie nie dajcie robić z siebie jelenia. Nie ma tzw.super okazji i hiper promocji...

#213 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 22 luty 2013 - 21:54

Zakup ciągnika z zagranicy jak tak tanio to opłaci sie jechać samemu obejrzeć :) za taką kase Maluchem bym pojechał do UK po traktor a co :)

#214 Share solaris7

solaris7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 28 luty 2013 - 09:14

Zakup ciągnika z zagranicy nie wiedziałem gdzie to napisac ,

jakie jest prawo w UK .czy takie samo jak w francji czy hiszpani
chodzi o to czy za maszyna ida długi tak jak to jest w innych panstwach , czy ida za osoba tak jak jest unas ??

#215 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:25

Zakup ciągnika z zagranicy a u nas za maszyną nie idą?? a zastaw rejestrowy??

#216 Share solaris7

solaris7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 07:39

Zakup ciągnika z zagranicy ale idzie to sprawdzic

#217 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacja:Wielkopolska-->powiat Jarociński-->moja miejscowość wieś Kadziak

Napisany 01 marzec 2013 - 14:26

Zakup ciągnika z zagranicy

znalazłem oferte z angli
McCormick 110CX - 2009
5200 €

jest to cena z transportem , ciągnik do tego posiada tura a MTH 400

co o tym sadzicie ?

oferta dobra a powiedz mi w tej ofercie był zamieszczony telefon i dokladne dane kontaktowe??czy tylko adres email?? na allegro jest dużo takich ofert kiedyś sam sprawdzałem i tak koleś odpisał mi że traktor oczywiście jest w angli i chce go sprzedać kase trzeba wpłacić od razu a transportem zajmie się jakaś firma oczywiście on placi transport itd a jak się ten traktor nie spodoba to kasę mi oddadzą,oferta fajna ale powiem tak dlaczego koleś sprzedaje traktor za 5tys Euro jak może w Angli go sprzedać bez problemu za 5tys funtów pewnie i 4razy drożej,wiec lepiej się 10 razy upewnić ni ż później żałować
podaję przykładowy link http://otomoto.pl/fe...er-A274139.html

jak masz za dużo kasy to prześlij mi..... Ludzie nie dajcie robić z siebie jelenia. Nie ma tzw.super okazji i hiper promocji...

masz rację na Allegro jest tuzin takich promocji wszystko z UK,a być może te traktory są wystawione przez polaków założona jakaś tam firma w angli wstawi lin a jak ktoś kase wyśle na konto to od razu firmy już nie ma i konta właściciela też :)

#218 Share solaris7

solaris7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 16:35

Zakup ciągnika z zagranicy powiem ci tak jest wszystko , adres nr telefonu nawet nr firmy , sprawdzilem ich przez policje w angli i powiedzieli mi ze nie ma żadnych skarg na nich itp
w tej firmie pisze ze dostajesz 6 miechow gwarancji

wiem ze jest duzo naciągaczy , temu sie boje troche , wiadomo cena kusia ,ale zeby sie nie wkopac w jakieś bagno

tylko zeby nie bylo jakiegos kredytu na ciągnik i tak jak w hiszpani przechodzi za maszyną a nie za osoba

#219 Share M1A

M1A

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 09:44

Zakup ciągnika z zagranicy Witam
Od dłuższego czasu też przyglądam się tanim ciągnikom do kupienia w Anglii poniżej link do takiej Firmy,czy to też kant jaki maja w tym cel ,przecież nie liczą chyba na to ,że ktoś wpłaci im zaliczkę a Firma zwinie żagle.

Macie kogoś w Anglii ,algo znacie jakąś Firmę która ściąga ciągniki zza granicy aby mógł to sprawdzić?

http://plant-equipme...hp?page=6&cid=1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share emas

emas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 15:21

Zakup ciągnika z zagranicy Podbijam temat, jednocześnie mam pytanie. Bardzo proszę, aby ktoś zorientowany, w wolnej chwili zerknął na oferty:
http://www.merlin-ma...-3030-2011.html
http://www.merlin-ma....540l-2008.html

Korespondowałem mailowo ze sprzedawcą i poniżej wklejam przetłumaczoną wypowiedź:

Cena całkowita za te dwa traktory to 8400 Euro, jeśli kupicie obydwa - dostawa będzie darmowa. Obydwa traktory są w znakomitym stanie technicznym, gotowe do pracy, z 6-miesięczną gwarancją. - to pierwszy mail

"Co do płatności, akceptujemy przelew bankowy, nie dostarczamy sprzętu, dopóki płatność nie jest potwierdzona. Tak pracujemy i w taki sposób nasi klienci są usatysfakcjonowani, jesteśmy dobrze znaną marką na Wyspach, jak również w Europie.
Jeśli chcecie traktor, proszę o potwierdzenie pełnej nazwy/nazwiska, adresu dostarczenia, telefony kontaktowe, numer fax jeśli posiadacie, jeśli nie, faktura sprzedaży oraz umowa zostaną przesłane mailem. Gdy tylko te dane dojdą do nas i zostaną zatwierdzone, przekażemy je do naszego działu finansów. Oni rozpoczną dokonywania formalności i kiedy skończą, skontaktujemy się z wami by przekazać dalsze instrukcje do sfinalizowania tej transakcji. Czekamy na wasze potwierdzenie, aby móc działać dalej. Proszę o informację o waszej decyzji." - drugi mail.

Nigdy nie zajmowałem się maszynami rolniczymi w żadnej kwestii, jestem w zupełnie innej branży dlatego proszę kogoś zorientowanego o wypowiedź. Jak dla mnie ta oferta śmierdzi na kilometr, coś tanio jak na znakomity stan techniczny, kwota w anglii w euro a nie funtach oraz darmowa dostawa, a z tego co wiem to nie jest tanie. Szukałem jakichkolwiek opinii w internecie na temat tej strony/firmy ale nic ciekawego nie znalazlem oprócz dwóch poniższych linków:

http://www.scamadvis...y.com-safe.html

http://www.192.com/a...ocumentsSection

Pytałem o możliwość odbioru osobistego i nie otrzymałem na to pytanie odpowiedzi, napisali jedynie, że akceptują przelew bankowy z góry, czego oczywiście nie jesteśmy w stanie zaakceptować. Teraz tylko pozostaje kwestia czy jest sens poświęcać czas na dalsze negocjacje.

Dodaj odpowiedź