rolnikbbr

Zakup ciągnika z zagranicy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemexxx    10

drodzy koledzy! ja się na to nie nabiorę ponieważ jeżeli miałbym kupować to pojechałbym tam osobiście z własnym transportem a nie wpłaciłbym na kasę i czkał na sprzęt. Jeżeli ktoś nie wie to na zachodzie uwierzcie mi wszędzie są takie ceny maszyn poniważ tam rolnicy dostają liczne dofinansowania i oddają swoje traktory dosłownie za grosze - o tym coś wiem. A moje pytanie brzmi: czy za sprowadzenie tego do polski trzeba zapłacić jakąś akcyzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

Przepracowalem kilka ladnych lat w Belgii, Holandii, i Anglii, i powiem szczerze że nie spotkałem się żeby ktoś tak tanio oddawał sprzęty. zeby cos tanio sprowadzić to trzeba się naszukać chyba że bierzesz złom to można go kupic za grosze. nikt Ci nie odda sprzętu za 20% wartości. to ze dostaja dofinansowania to nie znaczy że bedą Ci za darmo sprzęt oddawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Zgadzam sie z przedmówcami za grosze to można troche złomu przytargać. Akcyzy nie musisz płacić znajomy 2 lata temu sprowadził z anglii tam zapłacił vat i tu US sprawdzał czy vat zapłacony w kraju zapłacił jakąś symboliczną sume ale lepiej to sprawdź w US. Ale jak widze co z anglii przychodzi to dziękuje wole dołożyć troche i z niemiec mieć konkretny traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemexxx    10

przepraszam bardzo...ale widzę żę agrofoto schodzi na psy. zadałem pytanie a koledzy zamiast udzielić mi odpowiedzi na to pytanie to prawią mi bezsensowne kazania chociaż nie znają szczgółów sprawy.... ah..brak słow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ile już tu było takich ogłoszeń....... Nawet nie którzy postarali się i znaleźli ten ciągnik np. w Anglii za sumę 20 tyś f a w Polsce za 15 tyś zł. Te same zdjęcia i ten sam ciągnik. Tylko inna cena.Żadnych tel, tylko meil a jak jet tel to nikt nie odbiera a skrzynka pełna. Sam tak niedawno dzwoniłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilo285    3

Ja sprowadzam ciągniki już 7 lat z Anglli i takich cudów tam nie ma. Ale jeśli to prawda a facet jest tam handlarzem to na 100% do ceny należy doliczyć 20% podatku VAT, ale jeśli jesteś Vatowcem to ten podatek możesz odliczyć u nas w kraju.

Edytowano przez kamilo285

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

przepraszam bardzo...ale widzę żę agrofoto schodzi na psy. zadałem pytanie a koledzy zamiast udzielić mi odpowiedzi na to pytanie to prawią mi bezsensowne kazania chociaż nie znają szczgółów sprawy.... ah..brak słow...

Grubo przesadzasz, nie dość, że ktoś dobrze Ci radzi i ostrzega Cię to Ty jeszcze takie coś piszesz pod adresem tych osób.

Zmieniłeś swoją pierwszą wiadomość, bo domyślam się, że podałeś tam cenę jakiegoś ciągnika wartą około 30 proc. i nie możesz do siebie przyjąć, że to jest jakieś oszustwo.

Jeśli Ci zależy na odpowiedzi na Twoje pytanie zadzwoń do Urzędu Skarbowego i się zapytaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rpalka    0

Napisze tak - moze nie w 100% na temat ale ... pracuje w IE u dilera NH i jest to dobry kombinator ale za ingerencje w stan licznika nie posadzi go nikt i jest tego przeciwnikiem i czesto slysze jak mowia ze przyjezdzaja ludziska, kupuja ciagniki i wywoza do angolowa i tam juz stan licznika przez pol i pozniej okazja bo dziadkowi sie zmarlo i rodzinka sprzedaje traktor - jak chcesz kupic to jedz, poogladaj osobiscie a przez internet to mozna sie tylko zorientowac co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemexxx    10

Ja sprowadzam ciągniki już 7 lat z Anglli i takich cudów tam nie ma. Ale jeśli to prawda a facet jest tam handlarzem to na 100% do ceny należy doliczyć 20% podatku VAT, ale jeśli jesteś Vatowcem to ten podatek możesz odliczyć u nas w kraju.

o to mi właśnie chodzi +vat, a co z tą akcyzą?

 

Grubo przesadzasz, nie dość, że ktoś dobrze Ci radzi i ostrzega Cię to Ty jeszcze takie coś piszesz pod adresem tych osób.

Zmieniłeś swoją pierwszą wiadomość, bo domyślam się, że podałeś tam cenę jakiegoś ciągnika wartą około 30 proc. i nie możesz do siebie przyjąć, że to jest jakieś oszustwo.

Jeśli Ci zależy na odpowiedzi na Twoje pytanie zadzwoń do Urzędu Skarbowego i się zapytaj ;)

właśnie miałem taki zamiar ale liczyłem na to że ktoś z agrofoto mi podpowie... i nie przesadzam z tym ponieważ nikt nie zna szczegółów tej sprawy, a się niepotrzebnie nie na temat udziela dlatego zmieniłem pierwszą wiadomość. Owszem dopuszczam taką myśl, że to może być jakieś oszustwo, ale dzwoniłem tam znaczy przy pomocy dobrego tłumacza i właściciel powiedział mi, że muszę przyjechać osobiście wyprobować sprzęt i spisać umowę, więc raczej nie wygląda to na oszustwo po za tym żeby nie jechać na darmo mój kuzyn który mieszka w londynie ma to sprawdzić wszystko w następnym tyg. A ja chciałem się tylko dowiedzieć w razie ewentualnego kupna ile kosztowałaby ta akcyza......

dodam jeszcze to że ogłoszenie znalazł mi ten kuzyn, więc tego nie było w żadnych ogłoszeniach na polskich portalach, ani gazetach. pozdrawiam

Edytowano przez przemexxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilo285    3

Żadnej akcyzy nie ma koszt rejestracji to 300-400zł robi sie tylko przegląd i tłumaczenie dowodu rej. oraz faktury i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemexxx    10

Żadnej akcyzy nie ma koszt rejestracji to 300-400zł robi sie tylko przegląd i tłumaczenie dowodu rej. oraz faktury i tyle.

Boże i o to mi chodziło.! Dzięki wielkie Kamilo285.

Nie można było tak od razu? ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilo285    3

Daj znać jak wyszło z tym traktorem. Może ten kuzyn i dla mnie jakies ciągniki znajdzie. Oczywiscie nie za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilo285    3

Praktycznie wszystkie typowe marki w latach 1980-1999 (nie jakieś Universale) najbardziej poszukuje Zetora i raczej z napędem ale Zetorem bez nie pogardzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

Cx80 kupiłem w poniedziałek całkiem miły sprzęt ale coś więcej można powiedzieć po wiosennych pracach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

A jak z poszczególnymi modelami? Jeśli np. w ich ofercie nie ma ciągnika, który by mnie interesował? Jeśli znajdę sam ciągnik, który mi odpowiada i wtedy pokaże im ofertę, sprowadzą mi go? Mam masę ofert ciągnik z Francji, Belgii, Włoch itp. ceny bardzo imponujące, bo zaledwie po 8-12tyś euro za 04-06roczniki w idelanym stanie technicznym. Próbował już tak ktoś ? Bo z tego co widzę z ich opisy sprowadzają najlepsze marki, ale na stronie same mocne JD zielone są, nic po za nimi, ani Fergusona, Fendta..

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Widocznie sprowadzaja takie maszyny na ktore jest nawjwiekszy popyt i ta firma bedzie miała jakies znajomosci za granica i czlowieka ktory im szuka tam maszyn dla klientów


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro87    1

może zna ktoś firmę która sprowadza ciągniki do 5 lat takie między 70-80 km (NH, zetor, case)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gortad19    0

Mam takie pytanko moze juz bylo ale zadam jeszcze raz, chce kupic jd 6230 6330 lub 6430 w uk bo tam najtansze. To ma byc maszyna na prow tak do 150 tys netto troche obawiam sie o stan ciagników na co mam zwrócic najwieksza uwage przy zakupie, prawdopodobnie sam sie tam wybiore i sprawdze osobiscie kilka ofert. Jak jest z mtg czy oszukuja o polowe czy wiecej czy jak to jest??? jakie papiery musze zadbac do prow f vat i co jeszcze. Jakie macie dośwaidzczenia z tarktorami z uk dlaczego anglicy pozbywaja sie prawi nowych 3 i 4 letnich ciągników maja jakies wady czy jak to jest ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrowoman    0

Witajcie,

jestem nowa na tym forum, ale widzę, że jest tu wiele doświadczonych osób w branży i mam nadzieję, że mi pomorzecie.

Znalazłam w hollandi piękną ładowarkęteleskopową. Ale nigdy niczego nie sprowadzałam z zagranicy. Może powiedziałby mi ktoś jak siędo tego zabrać? Bardzo dziękuję za pomoc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

ładowarka to drogi sprzęt.

Jeżeli masz kontakt telefoniczny ze sprzedawcą to poproś o numer ramy/numer VIN.

Idzie o to aby nie wpakować się w sprzęt który jest w leasingu a właściciel przy bankructwie sprzedaje go jako własny. Można też wpakować się w sprzęt kradziony.

A gdzie sprawdzić czy kradzione - znajdziesz w necie


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj