rolnikbbr

Zakup ciągnika z zagranicy

Polecane posty

Daniel215    1

Najlepiej to by było kupić za takie pieniądze MF z serii 30** cena myśle że dobra, a konfort i zaawansowanie techniczne dość dobre :P

Także ja polecałbym MF...

 

Jakbyś miał jakieś oferty na oku, to sie podziel z nami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

z tymi maszynami uzywanymi od Niemca to może i prawda u nas ziomek do jednego cały czas jeżdził i przyprowadzał sprzęt do polski :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek1992   
Gość bolek1992

Mój wujek za pośrednictwem handlarza ściągnął z Francji... ( wiem,że to nie jest mowa o Francji i handlarzach). Jak mówiłem mój wujek ściągnął z Francji ciągnik renaulta 120.14 oraz prasę rivierre casalis rc 8080. Jest z tego bardzo zadowolony. Uszykował na to pewna kwotę i i mysłał, ze wyrobi sie na styk po cenach w Polsce. Jednak okazało się, że zostało mu na nowy pług. Zaoszczędził przy tym sporo pieniedzy. Dokładnie chodzi o pewnego handlarza z Trojanowa w woj. Podlaskiego( myślę, że kizo wie o kim mówię) a i jeszcze u niego kupował rozrzutnik taki 12 tonowy(wszystkie maszyny w mojej galeri) Uczciwy człowiek pomaga ludziom nie kantuje ich.

 

Nie chciałem nic sugerować, ale tylko podsunąłem pomysł by zastanowić się czy nie warto pojechać właśnie do Francji?

 

PS. Żadna z tych maszyn nie miała jeszcze awari. Wujek ma je juz ponad półtora roku.

 

Pozdro :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek
Jak by mi tak Niemec powiedzial to bym mu chyba w morde napluł i po policje zadzwonił. Oskarzył bym go o faszyzm a tego to oni sie tam boja. Policja musie sie taka sprawa zajac to to jest karane z urzędu.

Wracajac do ciagnika to za taka kase kupisz porzadnego JD serii 3x40. Nie ma w nim bajerow jak w MF ale jest prosty i niezawodny.

to niejest takie proste jak ci sie wydaje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Nie raz bylem za nasza zachodnia granica i prawda jest taka ze Niemcy traktuja polakow jak smieci ale sie nas boja. Wystarczy podniesc troche glos i juz uciekaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

Czy obecnie opłaca się sprowadzić używany ciągnik z zagranicy? np. mf 255 Jak to wygląda finansowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

zależy za ile znajdziesz, jak tanio to może się opłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja rok temu sprowadziłem dla siebie MF 590 1982r. Co do ceny to w Polsce może znalazł bym za mniejsze pieniądze ale napewno nie taki stan - wszystkie części eksploatacyjne miały logo MF , TUV do końca 2010 wszystko sprawne do dzis. Oczywiście można znalezc ten sam ciągnik z tego samego roku za np 10000 euro jak i za 4000 zależy od stanu. Dodam że sprowadzony był z Niemiec za lawete zapłaciłem ok 2000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Znajomy się tym zajmuje.Ja nie miałem czasu jechać z nim ale mówisz mu jaki chcesz model on znajduje np 10 takich i jedzie je wszystkie obejrzeć jak ma parę zamówień i najlepszy sprowadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

ja sprowadziałem sam ciagnik swój podbnie kombajn i wiekszosć maszyn dos wojego gospodarstwa sam jeżdzac do niemiec i ogladajac sprzęt... zaden kłopt a wszystko znalezione w necie;)


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Mam zamiar kupic ciągnik 80KM za ok. 50tys najprawdopodobniej będzie to ciągnik sprowadzony, z któregoś kraju. Chciałem się dowidziec z jakiego kraju ciągniki są najlepsze i jeśli ktoś kupił sprowadzony to niech napisze, najbardziej interesuje mnie zetor, ale inne przypadki też mogą byc :( Jaki są koszty wszystkich opłat i jakie dokumenty musi ten ciągnik posiadac. Wiecie może dlaczego niektóre ciągniki mają pneumatyke i co mogły robic? Bo w innych krajach to przeważnie są hamulce najazdowe.

Z góry dziękuje i pozdrawiam. :(

Dawid777


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Co do pneumatyki to najbardziej popularna jest w Niemczech, prawie każdy ciagnik z Niemiec ma pneumatyke(co do hamulcy najazdowych to mogą być tylko do jakiejś tam DMC stosowane). We Francji czy Anglii popularne są znowu hamulce hydrauliczne i ciąniki z tych krajów raczej nie mają pneumatyki. Co do szanowania to zależy czy traktor robił we firmie czy w prywatnym gosp.(ogólnie to jest loteria co ci sie trafi), według mnie najbardziej sumienni w dbaniu o traktory i wykonywanie przeglądów są Niemcy(każdy wie jaki Niemcy mają charakter).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A co jeśli ten ciągnik jest od tura? Czy jest dużo gorzej wyeksplatowany od tego z pola? :(


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz99    1

to zależy czy był tylko do tura ,jako drugi ciągnik w gospodarstwie pomocniczy czy jako główny tzn.wszystkie prace typu orka itp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Sprawdzić czy ciągnik miał tura można po tym czy otwory w ramie/kadłubach są odrapane z farby albo przegwintowane ale jeżeli ciagniki sprowadza handlarz to raczej zadba aby to zamaskować. Do rejestracji ciągnika z zagranicy powinieneś mieć: fakturę zakupu za granicą+fakturę zakupu od pośrednika(zakładam że samemu się nie wybierasz po ciągnik)dowód rejestracyjny zagraniczny z tłumaczeniem+tablicę rejestracyjną(jeżeli nie ma, składasz oświadczenie że nabyłeś bez tablic) przegląd techniczny zrobiony w Polsce(nie każda stacja kontroli pojazdów może go zrobic)

Trochę zależy z jakiego kraju jest ciagnik, wydział komunkacji może ponaddto zarządać kopii zaświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej przez pośrednika od którego kupujemy traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jest to ciągnik z Niemiec dośc dobrze wyposażony, a tu tur od niego przy nim: LADOWACZ TUR (827273334) - Aukcje internetowe Allegro :( Do jakich prac może byc wykorzystywany samopozoziom w turze? :(


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

w tej cenie to spokojnie kupisz JD6200 lub 6100 ciagniki z okolic polowy lat 90. wedlug mnie za te pieniadze nie ma nic lepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Na pewno za te pieniądze kupie zetorka, tylko nie wiem czy warto od tura, on jest z 98 roku za 53tys w dobrym wyposażeniu (haki, zaczepy, obciążniki, grammer, radio, wyjścia hydrauliki, pneumatyka) JD się po prostu boję bo nie ma kto u nas naprawic :(


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A jest jakaś szansa że taki zetor z tym turem rozładowywał skrzynki, a nie tarchał jakiegoś obornika w oborze, a jak nie woził to był nim przysypany, i jak to poznac :( widziałem takie ciągniki co praktycznie kabina zaraz by odleciała od rdzy :) Ciągnik niby w oryginale, ale może ktoś sie zna i ma tura jak sprawdzic to co najczęściej sie psuje w turze? A moze dałoby się jakoś sprawdzic co on ładował? :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Jeżeli ma łyżkę do tura to po jej stanie można trochę powiedzieć. Jeżeli dół łyżki jest pogięty , wyszczerbiony itp, to ciągnik robił roboty ziemne, ładował tłuczeń, kamienie, albo łyżka gdzieś jest spawana to znaczy że tur był mocno eksploatowany. Po oborniku nie poznasz bo wymyty sprzęt na pewno. Tak to ciężko poznać co ładował - mniej ważne co ładował ważne ile to ważyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

W środku jest ładny, tyko że tur nie ma żadnego przyżądu :) Ma samopoziom i jest w takim stanie jak na zdjęciu :(


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj