Skocz do zawartości

Zdjęcie

Proszę o pomoc w wyborze kombajnu

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Waletudo

Waletudo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 lipiec 2014 - 21:43

Proszę o pomoc w wyborze kombajnu Witam wszystkich.
Po tegorocznych żniwach mam zamiar zmienić Fortschritta E512 na cos nowszego, upatrzyłem sobie dwie konkretne maszynki a mianowicie Case Axial flow 1680 lub New Holland TF 42. Moje pytanie dotyczy rotorów ponieważ słyszalem ze do kukurydzy nadają sie idealnie lecz ze zbożem radzą sobie słabiej. nigdy nie mialem doczynienia z kombajnem rotorowym, czy mógłbym rotorem kosić bez problemu pszenice, jęczmień i rzepak? I powiedzcie mi Panowie jak jest z dostępnością części do tych kombajnów? Wiem jedynie że słoma jest zmasakrowana po omłocie rotorowym ale da się kostkę z niej zrobić. I czy te modele są wadliwe?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Proszę o pomoc w wyborze kombajnu Dzisiaj, 13:19
  •  

#2 Share Landfarmer

Landfarmer

Pan Rolnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 1636 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 30 lipiec 2014 - 22:12

Proszę o pomoc w wyborze kombajnu Sąsiad kosił rotorowym to słoma tylko w bele i w siatkę owinięta a części to dziś w każdym dobrym sklepie rolniczym będą mieć albo sprowadzą, Case dobry kombajn i tańszy raczej od NH

Szef wszystkich szefów  ;)

#3 Share Waletudo

Waletudo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 lipiec 2014 - 23:10

Proszę o pomoc w wyborze kombajnu Landfarmer znalazlem kilka sztuk na allegro New Hollanda model TF i cenowo były zbliżone ale nie były zadowalającej jakości.
a co powiesz o zbożu bo czytalem na innych forach ze Case troche gubi. To wina rotoru czy po prostu źle ustawiony kombajn?

#4 Share Johnson

Johnson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:wóda, koks, tajski boks

Napisany 30 lipiec 2014 - 23:36

Proszę o pomoc w wyborze kombajnu Śmiało możesz w kostki wiązać słomę. Wytrząsacz rotorowy ma klepisko które jest regulowane i to prawie zasada. Potrzebując słomę zwyczajnie luzujesz bardzo a o stratę się nie martw nie zgubi mimo tego.

#5 Share Waletudo

Waletudo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 00:39

Proszę o pomoc w wyborze kombajnu czyli śmiało mogę kupować taki kombajn, najbardziej bałem sie że bede miał problem z dostępem do części.

I powiedzcie mi czy kombajn rotorowy różni się czymś szczególnym (nie wspominając o budowie) od klawiszowego, czy nawet nie odczuwa się różnicy,? jak juz pisałem wczesniej nigdy nawet nie stałem koło rotorowego, jedynie z daleka mialem przyjemność popatrzeć dlatego wole wypytać się dokładnie :)

#6 Share Johnson

Johnson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:wóda, koks, tajski boks

Napisany 31 lipiec 2014 - 12:15

Proszę o pomoc w wyborze kombajnu Kiedyś spotkałem się ze stwierdzeniem że rotorowy " nie lubi" mokrego/zielonego. Ale jaka maszyna lubi dużo większe obciążenia niż te na które została zaprojektowana? Co oznacza tyle że jaki kombajn świetnie idzie w zielonym... Po dwóch sezonach używania rotorów poprzecznych wiem że te kombajny wyjątkowo nie lubią zielonego. Przez wytrząsacz klawiszowy powiedzmy że słoma przejdzie a sieczkarnia bardziej odczuje. Tutaj on to musi przetrawić zanim zmieli. Dlatego rzepaki nie pryskane na dojrzewanie prawie nie sa do koszenia. A wyjątkowo zachwaszczone pole też nie jest dobrym polem do popisu. Jeśli chodzi o części do tego NH to wiele pasuje z modelów innych tej samej firmy ale znajdziesz też coś co będą dorabiać tokarze. Jeśli chodzi o Case to każdy serwis Case Ci pomoże, pamiętaj tylko że cena będzie fajna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Waletudo

Waletudo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 13:05

Proszę o pomoc w wyborze kombajnu Czy po prostu dac sobie spokoj i zmienic mojego dziadka na fortschritta 524 ? E512 mam u siebie kupe czasu a pchac sie w system rotorowy nic o nim nie wiedzac to bez sensu, jakie jest wasze zdanie? E524 tez dosyc fajnie jest wyposarzony.

#8 Share Landfarmer

Landfarmer

Pan Rolnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 1636 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 31 lipiec 2014 - 19:53

Proszę o pomoc w wyborze kombajnu E 524 czemu nie a co do CASE to ten co kosił w mojej okolicy to trochę gubił ale to chyba przez ustawienie bo różnie z tym było, a myślałeś nad jakimś DEUTZ FAHR?

Szef wszystkich szefów  ;)

#9 Share Waletudo

Waletudo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 10:47

Proszę o pomoc w wyborze kombajnu U mnie kosza deutze te nowsze 5 sztuk w jednym gospodarstwie ale one bardzo gubia, ostatnio nawet kosily kolo mnie to sialy jak cholera moze dlatego ze za szybko jezdzili.... nie wiem

#10 Share Waletudo

Waletudo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 12:41

Proszę o pomoc w wyborze kombajnu Ladne sa DF 35.80 zna ktos ta maszyne?

#11 Share pokorny

pokorny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 13:34

Proszę o pomoc w wyborze kombajnu Ja mam M980 z 1984 roku i ziarna nie traci, DF to maszyny latwe w ustawieniu i prostej konstrukcji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Waletudo

Waletudo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 14:47

Proszę o pomoc w wyborze kombajnu Pokorny ta informacj mi pomogla bede sie takze za DF rozgladal