Waletudo

Proszę o pomoc w wyborze kombajnu

Polecane posty

Waletudo    0

Witam wszystkich.

Po tegorocznych żniwach mam zamiar zmienić Fortschritta E512 na cos nowszego, upatrzyłem sobie dwie konkretne maszynki a mianowicie Case Axial flow 1680 lub New Holland TF 42. Moje pytanie dotyczy rotorów ponieważ słyszalem ze do kukurydzy nadają sie idealnie lecz ze zbożem radzą sobie słabiej. nigdy nie mialem doczynienia z kombajnem rotorowym, czy mógłbym rotorem kosić bez problemu pszenice, jęczmień i rzepak? I powiedzcie mi Panowie jak jest z dostępnością części do tych kombajnów? Wiem jedynie że słoma jest zmasakrowana po omłocie rotorowym ale da się kostkę z niej zrobić. I czy te modele są wadliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Sąsiad kosił rotorowym to słoma tylko w bele i w siatkę owinięta a części to dziś w każdym dobrym sklepie rolniczym będą mieć albo sprowadzą, Case dobry kombajn i tańszy raczej od NH


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waletudo    0

Landfarmer znalazlem kilka sztuk na allegro New Hollanda model TF i cenowo były zbliżone ale nie były zadowalającej jakości.

a co powiesz o zbożu bo czytalem na innych forach ze Case troche gubi. To wina rotoru czy po prostu źle ustawiony kombajn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

Śmiało możesz w kostki wiązać słomę. Wytrząsacz rotorowy ma klepisko które jest regulowane i to prawie zasada. Potrzebując słomę zwyczajnie luzujesz bardzo a o stratę się nie martw nie zgubi mimo tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waletudo    0

czyli śmiało mogę kupować taki kombajn, najbardziej bałem sie że bede miał problem z dostępem do części.

 

I powiedzcie mi czy kombajn rotorowy różni się czymś szczególnym (nie wspominając o budowie) od klawiszowego, czy nawet nie odczuwa się różnicy,? jak juz pisałem wczesniej nigdy nawet nie stałem koło rotorowego, jedynie z daleka mialem przyjemność popatrzeć dlatego wole wypytać się dokładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

Kiedyś spotkałem się ze stwierdzeniem że rotorowy " nie lubi" mokrego/zielonego. Ale jaka maszyna lubi dużo większe obciążenia niż te na które została zaprojektowana? Co oznacza tyle że jaki kombajn świetnie idzie w zielonym... Po dwóch sezonach używania rotorów poprzecznych wiem że te kombajny wyjątkowo nie lubią zielonego. Przez wytrząsacz klawiszowy powiedzmy że słoma przejdzie a sieczkarnia bardziej odczuje. Tutaj on to musi przetrawić zanim zmieli. Dlatego rzepaki nie pryskane na dojrzewanie prawie nie sa do koszenia. A wyjątkowo zachwaszczone pole też nie jest dobrym polem do popisu. Jeśli chodzi o części do tego NH to wiele pasuje z modelów innych tej samej firmy ale znajdziesz też coś co będą dorabiać tokarze. Jeśli chodzi o Case to każdy serwis Case Ci pomoże, pamiętaj tylko że cena będzie fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waletudo    0

Czy po prostu dac sobie spokoj i zmienic mojego dziadka na fortschritta 524 ? E512 mam u siebie kupe czasu a pchac sie w system rotorowy nic o nim nie wiedzac to bez sensu, jakie jest wasze zdanie? E524 tez dosyc fajnie jest wyposarzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

E 524 czemu nie a co do CASE to ten co kosił w mojej okolicy to trochę gubił ale to chyba przez ustawienie bo różnie z tym było, a myślałeś nad jakimś DEUTZ FAHR?


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waletudo    0

U mnie kosza deutze te nowsze 5 sztuk w jednym gospodarstwie ale one bardzo gubia, ostatnio nawet kosily kolo mnie to sialy jak cholera moze dlatego ze za szybko jezdzili.... nie wiem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

Ja mam M980 z 1984 roku i ziarna nie traci, DF to maszyny latwe w ustawieniu i prostej konstrukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
    • Przez Rafalk1990
      Witam, potrzebuję lewe drzwi oraz dolny wałek pedny łączący skrzynię z przednim napędem do Case 845 XL orientuje się ktoś gdzie dostanę używki. Dzwoniłem już do agrofarm i łódzkie Ktery może będą mieli trzeba czekać, ktoś z was zna kogoś jeszcze? Może znacie jakiś zakład który jest w stanie taki wałek dorobić?
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez kuba5150
      Szukam mechanika który zna się dobrze na serii case maxxum 51.. z pomorskiego. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj