Skocz do zawartości

Zdjęcie

brak wniosku o dopłaty

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share slafuc

slafuc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 lipiec 2014 - 11:56

brak wniosku o dopłaty Witam
Jestem właścicielem niewielkiego gospodarstwa 2,5 ha gospodarstwo te użytkowałem i brałem dopłaty przez 3 lata teraz z braku czasu musiałem oddać je w dzierżawę wraz z dopłatami oczywiście ja wniosku o dopłaty już nie składałem. Ponieważ dzisiaj przyszło mi pismo z agencji że nie złożyłem w tym roku wniosku i mam się do nich wstawić w celu wyjaśnień to mam pytanie jakie sankcje mi grożą finansowe czy też inne i co mogę w tej sprawie zrobić dodam jeszce że umowa o dzierżawę jest spisana tylko bez potwierdzenia u notariusza

Proszę o radę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
brak wniosku o dopłaty Dzisiaj, 12:09
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 30 lipiec 2014 - 20:34

brak wniosku o dopłaty no to powyjaśniasz, ja się nie znam ale jak brałeś ONW (jeśli w tej strefie jesteś) to masz zoobowiązania
a ten co wzioł w dzierżawę to składał wniosek o dopłaty na twój kawałek (jeśli tak to nie ma problemu)
JEszcze pozostaje kwestia numeru gospodarstwa może tu coś nie pasuje tzn że jest a nie "działa"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 365 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 10:07

brak wniosku o dopłaty Jakie są zobowiązania w sprawie składania wniosków o dopłaty? Jeżeli ja teraz będę uprawiał dzierżawioną ziemię powiedzmy przez 3 lata a potem przestanę i przestanę składać wnioski o dopłaty to będą jakieś konsekwencje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 16:21

brak wniosku o dopłaty Slafuc, dopłaty bezpośrednie, uzupełniające i ONW, są jednoroczne. Nie składasz wniosku - nie dostajesz dopłat - nie ma problemu. Jeśli jednak rozpocząłeś program rolno-środowiskowy, a nikt nie przejął Twojego zobowiązania, to masz problem. Ale tylko wtedy.