Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator 76 przewrócony, silnik chyba zatarty

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Tomeks07

Tomeks07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 lipiec 2014 - 11:20

Claas Dominator 76 przewrócony, silnik chyba zatarty Witam, 2 dni temu Ojciec niestety miał wypadek. Zjeżdzając samochodowi kombajn przewrócuił się na bok do rowu. Silnik ( Perkins 6 ) pracował kilka sekund po przewróceniu, został ZGASZONY, nie zgasł sam. Po postawieniu, został odholowany i stał ok. 12 godzin nie odpalany, olej nie wyciekł wszystkie stany ok. Silnik jednak nie chce ruszyć, ani z rozrusznika, ani ręcznie. Czy to możliwe aby przez te kilka sekund się zatarł ? Mimo że wtedy nie zgasł sam?
Poradzcie jak się zabrać za naprawę, aby to szybko zrobić. Czy kupić nowy silnik? ( niestety najbliższy mam ok 300 km ode mnie )..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator 76 przewrócony, silnik chyba zatarty Dzisiaj, 17:18
  •  

#2 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 29 lipiec 2014 - 13:20

Claas Dominator 76 przewrócony, silnik chyba zatarty Nie chce w ogóle wał sie ruszyć ? Spróbuj kręcić w drugą stronę .
Jeśli kręci sie a nie możne sie przełamać to może poszedł olej nad tłok . Wykręć wtryskiwacze i wtedy próbuj.

#3 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 29 lipiec 2014 - 13:54

Claas Dominator 76 przewrócony, silnik chyba zatarty wykręć wtryski bo bardzo prawdopodobne jest że olej poszedł do cylindra i nie da sie obrócić wałem
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Tomeks07

Tomeks07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 lipiec 2014 - 20:03

Claas Dominator 76 przewrócony, silnik chyba zatarty Wtryski wykręciłem, ale nic nie dało. Wał w ogóle nie chce się ruszyć

#5 Share gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 02 sierpień 2014 - 11:12

Claas Dominator 76 przewrócony, silnik chyba zatarty nie wiem jak jest w kombajnach ale możliwe że olej się przelał na drugą stronę i smok nie pociągnął oleju i się przypaliła panewka ( obróciła) i trup. a powiedz w jakim stanie silnik był przed wypadkiem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Tomeks07

Tomeks07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 sierpień 2014 - 20:48

Claas Dominator 76 przewrócony, silnik chyba zatarty Silnik wyjęliśmy ładowarką i wszystko jasne. Trzy panewki ( te które były bez oleju jak się przewrócił) po prostu z gorąca przytopiły się do wału.

Dodaj odpowiedź