Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka prasa na małe zapotrzebowanie mocy !?

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 20:36

Jaka prasa na małe zapotrzebowanie mocy !? Witam :)

Posiadam Ciągnik 73 km i prase Arobale 1212s ( Walcówka ) tak sobie daje rade z nią ale jak dobijam to ma co z nią robić :/

Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jakie prasy mają małe zapotrzebowanie mocy :)?

Chciałbym taką kupić do 20 tys :)?

Edytowany przez farmtraczek, 28 lipiec 2014 - 20:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka prasa na małe zapotrzebowanie mocy !? Dzisiaj, 13:10
  •  

#2 Share luc93

luc93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 20:37

Jaka prasa na małe zapotrzebowanie mocy !? sipma i wszystkie polskie łańcuchowe

#3 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 20:46

Jaka prasa na małe zapotrzebowanie mocy !? Łańcuchowa lzej chodzi od walcowej :)?

#4 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 28 lipiec 2014 - 20:52

Jaka prasa na małe zapotrzebowanie mocy !? Ogólnie można by to ująć, że lżej. A może pasowa? Ma ktoś u was w okolicy to mógł byś belki z niej mógł zobaczyć. Do 20 tyś już coś w miarę da się znaleźć.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#5 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 21:31

Jaka prasa na małe zapotrzebowanie mocy !? Nikt w okolicy nie ma pasowej prasy :P

a te pasowe podobno dobrze zbijają nawet środek dobrze ubijają czy to prawda i czy lekko chodzą :)?

Edytowany przez farmtraczek, 28 lipiec 2014 - 21:32.

#6 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 28 lipiec 2014 - 22:01

Jaka prasa na małe zapotrzebowanie mocy !? Tak. Prasa pasowa zbija od zera.
Lepiej dołóż trochę do tych 20 tysięcy i kup Claas Variant.
Będziesz miał prasę na przyszłość.
http://otomoto.pl/pr...60-A444990.html
http://otomoto.pl/pr...wa-A446560.html
http://otomoto.pl/pr...hr-A426171.html
http://otomoto.pl/cl...jd-A426167.html
http://otomoto.pl/cl...or-A441125.html
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#7 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 29 lipiec 2014 - 21:25

Jaka prasa na małe zapotrzebowanie mocy !? A ten rotor w Claas Variant. to jest to za podbieraczem ? bo ja w swojej Arobale 1212s mam tak jak w samozbierającej :)

i dajecie mi pewność że Claas Variant 180 ma nie duże zapotrzebowanie mocy :)? i jak jest z tymi pasami przy dobijaniu można by je rozerwać :P?

ta prasa jest wogule duża sama jej masa :/

A jakieś prasy walcowe :)?

Edytowany przez farmtraczek, 29 lipiec 2014 - 21:32.

#8 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 29 lipiec 2014 - 21:33

Jaka prasa na małe zapotrzebowanie mocy !? Tak rotor to ten walec z zębami za podbieraczem. O pasy sie nie martw. Jak są jeszcze w miarę to nie rozwerwiesz ich takim ciągniczkiem :D

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#9 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 29 lipiec 2014 - 21:48

Jaka prasa na małe zapotrzebowanie mocy !? I na pewno 70 km da radę. A masa to nie takie wielkie co! Prasa musi ważyć. A to że CLAAS ma szerokie koła to tylko na plus dla tej prasy.
A co do pasów to nie pękną przy dobijaniu. Chyba że kupisz prasę co ma pełno spinek i sparciałe pasy. Rotor tylko na plus. Bela będzie jeszcze bardziej zagęszczona.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#10 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 30 lipiec 2014 - 19:31

Jaka prasa na małe zapotrzebowanie mocy !? ja mam gurzyste tereny i nie batdzo mi pasuje taka duża prasa a po drugie nie wejdzie mi do stodoły ( jaka jest wysokość tej prasy ?) :P

Doradzcie mi coś fajnego zgrabnego :D

Edytowany przez farmtraczek, 30 lipiec 2014 - 19:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 30 lipiec 2014 - 20:44

Jaka prasa na małe zapotrzebowanie mocy !? Ja jestem zdania, że na moc 75km to tylko prasa łańcuchowa a na walcową i pasową od 90km a do tego podwójne wizanie sznurkiem a najlepiej siatką i robota leci. Balot się nie rozpadnie na brzegach po krótkiej, kruchej słomie czy sianie.

#12 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 30 lipiec 2014 - 21:17

Jaka prasa na małe zapotrzebowanie mocy !? a czym sie rużni stałokomorowa od zminnokomorowej i w której będzie lepiej chodził mój ciągniczek 73 KM :)?

Edytowany przez farmtraczek, 30 lipiec 2014 - 21:19.

#13 Share jacor95

jacor95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 31 lipiec 2014 - 21:44

Jaka prasa na małe zapotrzebowanie mocy !? stałokomorowa zbija przy końcówce napełnienia komory, a zmiennokomorowa od początku zwijania materiału. Do ciągnika tej mocy to polecałbym jakaś łańcuchową, sam zakupiłem tej wiosny taka prasę do ciągnika 75KM (krone kr 130) i ciągnik w ogóle jej nie czuje, bardzo lekko idzie nawet 360 byś ja pociągną, dobrze zbija każdy materiał i obwiązuje sznurkiem.

#14 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 15:01

Jaka prasa na małe zapotrzebowanie mocy !? Ona ma rotor czy lepiej chodzi z rotorem czy bez :)? polecasz mi łańcuchową no ale ja jestem z małopolskiego i tak nie ma pras do 20000 na internecie ale jak bym pojechał gdzieś do chandlarza co ma plac belarek to mam wybierać łańcuchowe:)? na co mam jeszcze patrzyć :)?

z tego co piszecie to odradzacie mi stałokomorową a zmiennokomorowa to jest ta łańcuchowa :)?

Edytowany przez farmtraczek, 01 sierpień 2014 - 15:13.

#15 Share jacor95

jacor95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 21:22

Jaka prasa na małe zapotrzebowanie mocy !? dobra zmiennokomorowa prasa zbije lepiej niż stałokomorowa, ja jestem ze swojej kronki bardzo zadowolony choć nie mam jej długo (od wiosny) zrobiłem niż już około 500 balotów i sprawuje się idealnie.
Mam bez rotora, kolego jak poszukasz to nawet za 15tys znajdziesz dobrą łańcuchówkę, internet jest pełny takich ogłoszeń, a jeśli nie ma teraz to po żniwach pojawi się więcej.
Nawet od handlarza można kupić dobrą belarkę, no ale trzeba dobrze wszystko obejrzeć przed kupnem, stan łańcuchów, posłuchać jak chodzi prasa przy różnych obrotach, nie tylko na niskich, ale i na wysokich obrotach. Zwróć uwagę na łożyska czy nie są zużyte, wygląd zewnętrzny już mówi wiele o stanie prasy.Jeśli nie jesteś w stanie sam ocenic stanu prasy to lepiej zabierz kogoś kto się zna na oględziny i Ci oceni czy prasa warta uwagi.

#16 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 02 sierpień 2014 - 09:18

Jaka prasa na małe zapotrzebowanie mocy !? Kolego kup sobie zwykłą stałokomorową łańcuchową prasę czy to krajową czy zachodnią jakiś model i będziesz zadowolony. Byle miała wiązanie siatką plus pojedyńcze wiązanie sznurkiem. Albo samo wiązanie sznurkiem podwójne, blokade komory na haki mechaniczną tzw. i podnierak od 180cm. Krone KR130B z twym traktorem zgrana i spełnia wymogi w.w. i lżejsza jest w odróżnieniu od krajowych o 400kg nawet lub Sipma jakaś. Po co ci się pchać w zmiennokomorowe jak zapewne niemasz traktora od 90km i nie będziesz robił balotów większych niż 120x130 bo to niema sensu. Chyba, że się ma specjalne przyczepy i dużą obore i owijarkę ciąganą na kołach. A i koszta utrzymania są większe. A twój budżet wręcz jest idealny na prasę stałokomorową łańcuchową. Bo jak dziś masz mało kasy na prasę, to i potem jak coś poleci to skąd nabrać na remont?.

#17 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 02 sierpień 2014 - 10:49

Jaka prasa na małe zapotrzebowanie mocy !? Po pierwsze to w prasach zmiennokomorowych nie ma czegoś takiego jak dobijanie bo one zwijają od pierwszych paru metrów do samego końca.
W tym budżecie najlepszym wyborem będzie Krone Kr z siatką. Sąsiad ma od dwóch lat i śmiga po usługach aż miło. Nie ma porównania do Sipmy itp. Zresztą na Sipmę to szkoda zdrowia i nerw. Co roku kilka łożysk i łańcuchów musiałem wymienić.

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#18 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 02 sierpień 2014 - 12:51

Jaka prasa na małe zapotrzebowanie mocy !? A czym sie różni prasa krone 125 od 130 :)?

Edytowany przez farmtraczek, 02 sierpień 2014 - 13:00.

#19 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 02 sierpień 2014 - 13:30

Jaka prasa na małe zapotrzebowanie mocy !? KR125 ma podbierak 140cm szeorki A KR130 180cm szeroki. z tym, że KR125 niema lub rzadko kiedy stołu wyładowczego balotów. Czyli tego urządzenia pod klapą po której podczas wywalania balota on toczy się dalej poza prasę. Jak tego nie ma to balot staje pod klapą i mus odjechać by ją zamknąć np. I KR125 robi baloty 125x125 a KR130 130x130 z tym, że podczas wywalenia on jeszcze się rozszerzy z 5cm. min. I czerwone mają sprzęgło kłowe w klapie i jak ją podniesiesz to łańcuch staje a w zielonej nowszy i aktualny typ kręci się non stop łańcuch. Ale nie pchaj się w podbierak 140cm. bo da się rade robić ale wiesz jak to jest jak czasem wiart rozwali wałek czy po kmbajnie czasem szerzej będzie i mus dwa razy latać po tym samym. U mnie znam dwóch ma Sipme i od śweta coś wymieni co się zużywa i czasem fakt urwie sicoś konkretnego jak wał wom ale leci dalej jak szalony a inni klną od kąd wyprowadzili od dilera. Więc tu to można rzec produkt polski ale chińskiej jakości dla nie wymagających. Tylko nie ma siatki ani podwójnego wiązania i tragedia jak przyjdzie zbierać kruchą i którką słomę czy siano bo balot na bokach rozpada się i nie może robić. A tego ja nie zauważyłem przy podwójnym wiązaniu w Krone KR130B. Więc jak mówie jak Sipma ma siatkę to warto dla siebie brać jak się rocznie robi nie więcej niż 500balotów i prasa jest zdrowa bez wad. No chyba, że się ma łąki mokre to lepiej Krone bo lżejsza o balot

Edytowany przez Risto, 02 sierpień 2014 - 13:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jacor95

jacor95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 02 sierpień 2014 - 18:46

Jaka prasa na małe zapotrzebowanie mocy !? Risto nie masz racji co do kr 130, ja mam taka i posiada wyłączanie łańcucha górnego i standardowy podbieracz. Nie wiem z którego jest rocznika, bo nie ma bitego na tabliczce tylko jest numer seryjny, model i typ. Po numerze można dojść rocznik, ale zapewne będzie coś z 1995roku.