Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Variant 180 049 nie sciska bel hydraulicznie

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 19:08

Claas Variant 180 049 nie sciska bel hydraulicznie Witam. Posiadam prasę Claas Variant 180 od 3 lat, do tego sezonu wszystko chodziło ok, a w tym sezonie wyjechałem na pole i prasa nie chce "sciskać" bel, zwija wszystko OK tylko snopki są miekkie, zamówiłem już elektryka i posprawdzał instalację i twierdzi że od strony elektrycznej wszystko jest ok, prasa chodzi normalnie tylko regulując siłę ścisku zakresem od 1-5 to nic nie daje, zegar od ciśnienia również niewiele wskazuje, podnosi się troszkę wskazówka i to wszystko, dodam tylko że w poprzednich sezonach jak zapełniała się komora to wskazówka zegara wychodziła z zielonego pola. macie może pomysł co to może być??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Variant 180 049 nie sciska bel hydraulicznie Dzisiaj, 03:06
  •  

#2 Share adam98

adam98

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 19:37

Claas Variant 180 049 nie sciska bel hydraulicznie To ta wskazówka na zegarze za dożo nie rośnie albo się wcale nie podnosi ?

#3 Share szopen158

szopen158

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 19:44

Claas Variant 180 049 nie sciska bel hydraulicznie Z boku od strony gdzie pracują łańcuchy masz zawór który utrzymuje ciśnienie jak elektryka jest ok to on będzie winny

#4 Share adam98

adam98

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 20:00

Claas Variant 180 049 nie sciska bel hydraulicznie Wez ten elektor zawór rozkręć i tą czarną nakrętkę i ta góra powinna ci zejść i zostanie ci tam tak jakby taka śruba i weź ją odkręć i w niej powinien tam być taki malutki bolec a jak nie w niej to w tym co jest do prasy przykręcone i ten bolec musisz pilnikiem do paznokci bardzo drobnym wyszlifować ale leciutko tą główkę i złożyć tak jak było .Ja taki sam problem miałem i dzieje mi się to i to zawsze pomaga . Ten elektor zawór z tej strony gdzie są łańcuchy

Edytowany przez adam98, 28 lipiec 2014 - 20:01.

#5 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 29 lipiec 2014 - 05:17

Claas Variant 180 049 nie sciska bel hydraulicznie Jeżeli elektryk powiedział że elektryka jest ok, to jak kolega wcześniej powiedział może to być elektrozawór. Przyczyną może także być nieszczelne siłowniki czy siłownik, który jest na końcach ramion naciągających pasy.

#6 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 30 lipiec 2014 - 21:13

Claas Variant 180 049 nie sciska bel hydraulicznie dzięki koledzy za rady narazie prasa odczepiona i sezon kombajnowy w pełni, jak będe miał chwilke to napewno przejze co radzicie powyżej, jakby ktos miał jeszcze jakieś pomysły to proszę pisać . z góry dziękuje

#7 Share adam98

adam98

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 lipiec 2014 - 21:38

Claas Variant 180 049 nie sciska bel hydraulicznie to powiedz kolego czemu jak ja mam tak samo jak i mi to jakoś pomaga ?

#8 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 20:00

Claas Variant 180 049 nie sciska bel hydraulicznie Masz rację ale ten elektrozawór utrzymuje ciśnienie oleju, które znajduję się w siłownikach, które połączone są z ramionami napinającymi pasy. W przypadku gdy siłownik jest nieszczelny to przepuszcza olej i nie utrzymuje ciśnienia w siłownikach co powoduje ze bele nie są zbijane

#9 Share adam98

adam98

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 09:55

Claas Variant 180 049 nie sciska bel hydraulicznie Ja mam siłowniki suche i ten bolec co w tym elektor zaworze przepuszcza olej na siłowniki a nie do zegara i dlatego takie szmaty te bale są

#10 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 20:31

Claas Variant 180 049 nie sciska bel hydraulicznie Ogólnie mi chodzi o uszczelnienie w środku siłownika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 13 sierpień 2014 - 05:45

Claas Variant 180 049 nie sciska bel hydraulicznie kolego a jak uszczelinić od środka te siłowniki, bo przy mojej prasie Claas Variant 180 próbowałem powyższych sposobów tj., czyszczenie elektrozaworu itd. i to nic nie dało nadal bele są jak szmaty, instalacja elektryczna sprawdzona przez elektryka, nie wiem co jest, do końca zeszłego sezonu chodziła bez zarzutu, a od początku tego nie zbija, mógłbyś opisać jak się zabrać do roboty z tymi siłownikami, a ogólnie znacie jakieś namiary na części do pras Claas Variant 180?? potrzebuje 2 napinacze łańcuchów, a ciężko jest cokolwiek dostać nawet u Korbanków

#12 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 13 sierpień 2014 - 07:29

Claas Variant 180 049 nie sciska bel hydraulicznie Zadzwoń tu >> http://agro-land.claas-partner.pl
Mają tam sklep z częściami do Claasa oraz serwis.

#13 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 05:22

Claas Variant 180 049 nie sciska bel hydraulicznie Siłowniki są standartowe i bez problem kupisz uszczelnienia w sklepach z częsciami rolniczymi.

#14 Share bartek123456

bartek123456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 12:21

Jak mój Variant nie chciał zbijać to winy był czujnik znajdujący się nad skrzynkom na zapasowe siatki (a konkretniej mówiąc, co są dwa czujnik które wciska klapa przy zamykaniu, walnoł ten dolny i nie przekażywał prądu na modół) chociarz z tegoco wiem jeśli wina jest elektryka należy sprawdzić też czujnik od miękiego rdzenia i pokrentło od ustawiania zbicia.

#15 Share Kamil0012

Kamil0012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 14:31

Witam koledzy. W tym roku kupiłem varianta 180 i teraz robiłem probę na słomie w garazu i okazało sie ze nie zbija beli tzn nie wchodzi ciśnienie na zegar;/ czytałem posty wyżej, zlokalizowałem ten elektrozawór i teraz mam takie pytanie, przy tej kostce dochodzacej do cewki jest taka kontrolna która u mnie miga na pomarańczowo. Teraz pytanie czy powinna tak migać? jak podłaczyłem ten elektrozawór na krótko z akumulatora to ta kontrolka swieciła ciagle. Wydaje mi sie że nie powinna, ale moze sie mylę:) moze jest to że myga oznacza że gdzies jest walniety czujnik od komory, miękkiego rdzenia, czy tej puszki od ustawienia zgniotu? Proszę o informacje. 

#16 Share tomi_86

tomi_86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 07 maj 2015 - 12:03

Kamil0012
czujnik miękkiego rdzenia zmostkuj (da się bez problemu i rozbierania tylko weź dobra kostkę, siedzą w szynie z czujnikami) dobierz się do puszki z elektroniką tam co siedzi potencjometr kontroli zgniotu i wszyściutko oczyść preparatem do połączeń elektrycznych, odnośnie cewki, jest sterowana proporcjonalnie 0V-10VDC (wysterowanie od 0-100%), odpowiada za to potencjometr  siły zgniotu ale ja bym stawiał na czujnik miękkiego rdzenia lub za mała ilość owinięć siatki/sznurka i puszcza po wyjściu z komory, zawsze zaczynaj szukać najprostszych usterek 

#17 Share szybki00

szybki00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja no i to co każdego sprowadza na tą strone

Napisany 08 lipiec 2015 - 19:23

Co chodzi o czujnik miękkiego rdzenia to podłącz sobie pod kostke na której kończy się bela - piny są identyczne -  a czy może być zapowietrzony układ hydrauliczny ? Bo miałem wyciągnięte wszystkie siłowniki na prawej stronie prasy tj 2 od naciągu pasów, 1 otwierania komory i 1 od podbieracza, ale te dwa ostatnie to mało ważne a do tego jeszcze elektrozawór i od tego momentu nie moge zrobic w miare dobrej beli, czy zgodzicie się ze mna że jest zapowietrzony układ hydrauliczny w prasie ? bo jak poluzniałem przewody na siłownikach to uchodziło delikatnie powietrze a na akumulatorze ciśnieniowym jest brak oleju, co powiecie na ten temat ?

#18 Share Kamil0012

Kamil0012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 13 lipiec 2015 - 14:41

teoretycznie możee byc zapowietrzony, ale jeszcze tego nie widziałem. Po jakimś czasei pracy powinno wszystkow wócić do normy (odpowietrzy się samo). Skad wiesz ze w akumulatorze nie ma oleju..?

#19 Share szybki00

szybki00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja no i to co każdego sprowadza na tą strone

Napisany 13 lipiec 2015 - 19:46

Wszystko jest juz wporzadku, przyjechał do mnie kolega (były serwisant) i usuneliśmy usterke, prasa była konkretnie zapowietrzona. Pytasz kolego skąd wiedziałem że w akumulatorze nie było oleju to proste, odkręcasz przewód który zasila akumulator i jeśli sie poleje to bedzie oznaczało że olej jest, abyś tylko nigdy nie odkręcał śruby na górze akumulatora bo wypuścisz gaz, a znam taki przypadek. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Kamil0012

Kamil0012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 13 lipiec 2015 - 20:16

własnie dlatego o to spytałem;P balem się że już odkręciłeś ta śrubę na górze zbionika i wtedy była by jazda, ale jak tak to spoko.