Xeon

Claas varinat 180 - regulacja i obsługa

Polecane posty

Xeon    4

Witam,

Mam kilka pytań dot. Varianta 180

 

1. Czy Wy także macie ochlapaną prasę olejem? U mnie po prawej stronie łańcuchy dość porządnie ochlapały prasę. Czy winy może być dość rzadki olej? Jaki olej lejecie do zbiorniczka smarowania łańcuchów?

 

2. Ustawienie miękkiego rdzenia - jak to zrobić?

W instrukcji wyczytałem, że na podziałce, gdzie ustawia się wielkość docelowa balotu powinna być jeszcze jedna 'strzałka' na której ustawia się wielkość miękkiego rdzenia - w sumie trzy.

U mnie jest tylko strzałka, gdzie ustawia się docelową wielkość balotu oraz strzałka pokazującą bieżącą wielkość balotu (przesuwa się podczas prasowania) - u mnie sa dwie strzałki. Czy da się w niej ustawić miękki rdzeń, czy po prostu nie ma takiej funkcji?

 

3. Mam trochę tępy nóż docinający siatkę. Jak się do niego dostać żeby naostrzyć?

 

4. Czy mógłby ktoś zrobić kilka fotek jak wygląda oryginalny naciąg/docisk rolki siatki. Głównie chodzi mi o tę sprężynę na boku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopen158   
Gość szopen158

Co do oleju chlapać będzie każda tak ma bo jest za duża dawka oleju podawana przez ten mały nazwijmy to sterownik- rodzielacz i tego nie wyregulujesz, osobiście leje olej przepracowany silnikowy instrukcja zaleca coś innego ale przy takim zużyciu jakie ma ta prasa innego szkoda bo ten w sam raz się sprawdza i nie mam problemów

 

Jeżeli masz 2 strzałki to miękkiego rdzenia nie zrobisz bo to dochodzą przeróbki w instalacji żeby samemu dołożyc wiec nie tak hop siup

 

Noża nie ostrzyłem od kiedy mam prase i sprawuje się fajnie nie mam problemów z siatką i nie rozbierałem go nigdy ale raczej nie jest to skomplikowane żęby się do niego dobrać

 

A co do sprężyny to nie masz wogóle żadnej nic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Ja też leję przepalony silnikowy (taki, który już stoi jakiś czas - część syfu poszła na dno).

Czyli kwestia miękkiego rdzenia wyjaśniona - po prostu nie ma.

 

Sprężyna jest z tym, że było tam coś przerabiane. Problem polega na tym, że jak zużyję 1/4 rolki siatki, to muszę tę sprężynę trochę naciągnąć, bo jak jest zbyt luźna, to nie dotnie siatki. Znowu gdy naciągnę ją zbyt mocno, to gumowy wałek będzie ciągnął siatkę jednak ta nie zaczepi się o balot i ten zostaje nieowinięty, a siatka poleci gdzieś luzem na pasy. Zdarza się wtedy także, że np. połowa balotu jest owinięta, a druga połowa nie. Siatka z nieowiniętej cześć balotu zostaje na pasach i owinie się na którymś wałku (najcześciej górnym). Dlatego chciałem zobaczyć jak oryginalnie wygląda w Varinacie 180 naciąg siatki. Oczywiście takich korekt regulacji muszę przeprowadzić kilka na jednej rolce siatki.

U mnie po obu stronach docisku jest założona sprężyna z możliwością regulacji siły naciągu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

W sumie ten naciąg siatki jest do ogarnięcia.

Zauważyłem jednak, że czasami na balotach część siatki jest jakby w jednym miejscu (tak jakbym wyciągnął trochę siatki, położył luzem na balocie i dopiero później siatka jest naprężona na balocie - takie jakby skupisko jakiegoś odcinka siatki w jednym miejscu). Najczęściej jest to widoczne na lewej stronie balota.

Wygląda to tak jakby po włączeniu owijania siatka zbierała się w jakimś miejscu po czym 'łapała' się balota i była już dalej normalnie na niego nawijana.

Nie wiem jak działa tam mechanizm zaczepiania siatki o balot gdy zaczyna się owijać - może tam coś jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
    • Przez Hubi102
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem Sipmy z279/1. Problem tkwi w tym, że bardzo słabo zbija bele. Pracuje z MTZ 80, jade na wolnym biegu, podbieracz cały czas pełny, a belki i tak wychodzą słabo zbite. Czy pomoże regulacja tego zaworu w prasie (bardzo proszę o instrukcję, jak to zrobić), czy wina leży po stronie łańcucha, co obraca belą, bo też jest trochę luźny? Proszę o jakieś podpowiedzi co i jak. 😀
      Z góry dziękuję
      Pozdrawiam
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj