Skocz do zawartości

Zdjęcie

Silosy BIN -ekipy monterskie

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rafal11195

rafal11195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:branza rolnicza motoryzacja

Napisany 27 lipiec 2014 - 20:15

Silosy BIN -ekipy monterskie Witam wszystkich. Mam u siebie 4 silosy BIN 2x 30 i 2x130 t. Gdy monteży go składaja żadaja noclegu i 2 posiłków, jesli jest to silos 130t to przyjezdza 5-6 osob i musisz im zapewnic nocleg oraz wyżywienie, a koszt złożenia tego silosu wcale nie jest mały. Co o tym sądzicie , jak to jest w innych firmach : Araj, zuptor michał, ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Silosy BIN -ekipy monterskie Dzisiaj, 15:43
  •  

#2 Share daryjusz10

daryjusz10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 20:53

Silosy BIN -ekipy monterskie u mnie jak składali bina 28 ton na szczęście przyjechali rano i uwinęli się w jeden dzień... jak dla mnie to jest to trochę chore, że trzeba ich żywić i zapewniać nocleg... płacę za samo złożenie silosu a nie jeszcze za ''wałówę'' dla monterów... jeśli ich szef ich zatrudnia i płaci to niech daje im też pieniądze na wyżywienie i nocleg w jakimś najbliższym hotelu albo w jakimś podobnym miejscu... takie jest moje zdanie :)
Jeśli pomogłem klikaj w zieloną strzałkę obok mojego posta :)

#3 Share rafal11195

rafal11195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 21:48

i moim zdaniem masz racje , też tak uważam, wyobraź sobie ze beda składac jakas baterie 4x250 to 6 osob bedzie nocowac przez tydzien, i jeszcze do tego musisz ich żywic, ciekawe jak to w innych firmach wyglada

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 27 lipiec 2014 - 22:20

Silosy BIN -ekipy monterskie No niestety tak maja zapisane w umowach z nami. U mnie majs skrecac w tym tygodnie 2x60w zobaczymy jak im pójdzie. Ale akurat wyzywiem i noclegiem sie nie przejmuje. Siostra uczy sie gotowac. To cod na nich przetestuje piekantnego

#5 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 27 lipiec 2014 - 22:23

Silosy BIN -ekipy monterskie A jak ekipie nie będzie smakować? to co? dopłata za Mcdonalds?

#6 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 27 lipiec 2014 - 22:36

Silosy BIN -ekipy monterskie To juz ich problem. Zawsze moga sobie pizze zamowic na wlasny koszt

#7 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 08:34

Silosy BIN -ekipy monterskie To trzeba kaszy nagotować na tydzień:) A w lato można namioty rozbić, ciekawe co by powiedzieli:) Za takie warunki w ogóle nie powinien być liczony montaż bo wyżywienie tanio nie wychodzi takiej ekipy

#8 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 08:55

Silosy BIN -ekipy monterskie Przecież jest wolny rynek, można nie zamawiać ekipy i samemu złożyć.
Można też samemu blachę dziurkować i robić silosy, można też wydobywać rudę żelaza(nie wiem czy to legalne) i stal wytapiać.
Tylko po co jak inni zrobią to szybciej i taniej. Nawet doliczając koszty wyżywienia i noclegu to ich robota wyjdzie taniej niż składanie samemu, o gwarancji nie wspominając.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 12:00

Silosy BIN -ekipy monterskie Z tym szybciej i taniej to bym nie powiedział. Zależy jaka ekipa to robi bo im też się nie śpieszy a koszta mają naliczone duże. Jeśli chodzi o gwarancje to jest temat do dogadania. Ja składając dwa silosy do paszy z tworzywa zaoszczędziłem bardzo dużo bo firma miała naliczone 700 zł netto od sztuki a ja składałem je razem licząc może 12 godzin. Więc ile zaoszczędziłem...? Hm nie wiem z jakiś tysiak pewnie tak.

#10 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 12:47

Silosy BIN -ekipy monterskie toż to popylina jak ktoś się jeszcze zgadza na takie warunki w tych czasach. Rodzice jak teraz budowali dom to ekipa tylko było
umówione że dostaną wodę w butelkach. Ja pracuje w firmie co robi instalacje elektryczne i zawsze szef zapewnia nocleg a wyżywienie
to chłopaki mają swoje gary i wieczorkiem sobie gotują, następnego dnia biorą na budowę i na kuchence elektrycznej na przerwach sobie odgrzewają.
Jak jest dłuższa budowa to mają przyczepę kempingową.
Nie wyobrażam sobie aby moja żona lub matka stała cały dzień i gotowała "instalatorom" jak "ja jako inwestor" zapłaciłem ogromne pieniądze za coś.
Szukałbym innej oferty- ta firma nie jest jedyną na rynku.

Edytowany przez solek01, 28 lipiec 2014 - 12:48.

#11 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 14:39

Silosy BIN -ekipy monterskie Witam. Byłem na kilku wyjazdach i montowałem silosy BIN. Akurat trafiły mi się takie dwa wyjazdy na Litwę i Czechy silosy po 1000t. I na 3 jakieś śmieszne małe silosy w kraju 130 i 250t. Za granicą nie było żadnego problemu wiadomo delegacyjne itp, Żaden z obcokrajowców nie narzekał. W kraju też nie było źle bo u każdego gospodarza jeszcze się flachę zarobiło na rozchodnego. Czy ja wiem czy my duża kasę braliśmy nie wydaje mi się. Za postawienie gołego silosu 1000t taka firma dostaje 10tys a składa się go 5-6 dni od 6 do 21wieczorem w osiem osób. Wiec szału nie ma. W umowie jest napisane jak się kupuje silos zapewnienie wyżywienia i noclegu lub kasa. Hmm mówisz że ekipy się obijają zależy jakie, ale ogólnie wszyscy mają płacone od sztuki im więcej w sezonie tym lepsza kasa. Firma BIN nie ma swoich monterów ale zleca to zewnętrznym firmą które przechodzą szkolenie z zakresu montażu takiego silosu.

#12 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 19:25

dokladnie jak kupowalem silos to w umowie bylo jasno napisane ze wyzywienie i nocleg trzeba zapewnic ;]

#13 Share rafal11195

rafal11195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 20:04

Silosy BIN -ekipy monterskie a jak to wyglada w innych firmach, tez trzeba im zapewnic nocleg i wyzyewienie czy martwia sie o to sami ??

#14 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 20:50

Silosy BIN -ekipy monterskie Z innego działu ale jak firma montowała wentylację to była mowa tylko o noclegu ale dostali też wyżywienie , ale jakby był problem to mieli sobie szukać hotelu (zapewne za hotel też bym zapłacił).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#15 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 21:18

Silosy BIN -ekipy monterskie Ja wynajmowałem nocleg, 30 zł za osobę, było ich 5 montowali 1 dzień, 2 biny 100.Żona dobrze gotuję, jokoś problemu nic nie było, a montarz takich zbiorników jest tani, jakbym miał to sam robić to bym się załamał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share anusiak89

anusiak89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 28 lipiec 2014 - 23:30

Silosy BIN -ekipy monterskie U mnie bin 500ton montowali 3 dni ,nocleg na wiosce w agroturystyce,stawiali go w żniwa ,chlopaki tyrali od 6 do 24 , wstyd by mi bylo nie dac im co najmniej 3 posilków i picia do oporu nawet jak by odemnie tego nie wymagali, ta nasza polska goscinnosc