TADEK

Opinie na temat siewnika HORSH Pronto DC

Polecane posty

Ja po samej orce nigdy nie sieje bo zawsze idzie agregatem przed tym wiec nie ebdzie mu tak ciezko.

Ale mysle ze opony org moga byc zbyt waskie i moze kopac ladne rowy, nie mam pojecia co wybiore narazie. Przy tych cenach zboz to nie mam co myslec,ale dowiedziec zawsze mozna sie wczesniej. A jesli ktos kupywal ten siewnik 4m lub 3m to prosilbym o cene za jaka wam sprzedali,bo chcialbym popytac sie gdzie najbardziej sie opyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A ja 4 m pronto ciagam 145 km i daje radę . Choć przydałoby się parę koni więcej ;).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

tak jak pisałem kolega dał o ile sie nie myle za 3m. 115tyś netto brał go u osadkowskiego w legnicy.2.5t. zasyp bez żmijki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to malutko. Ja sie pytalem u kalchema to mi powiedzial 41000euro netto ;o za 3m

A kolego deer jaka mas ziemie?gorki jakies?Ile dalez za swojego jak kupywales?jaka masz predkosc siewu?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

to jak kupisz ta 4 czy tam 6 to zobaczysz ile cie to bedzie kosztowac policzysz pózniej amortyzacje i zobaczysz ze jednak najlepszza była by 3 :D;)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszzaj    0

Ja mam od roku Pronto 3dc :) , obsiewam nim ponad 400ha , uważam że jest to bardzo dobry siewnik i optymalny na taki obszar ( zdecydowanie kupiłbym jeszcze raz taki sam, co chciałbym kolegom polecić w wyposażeniu to wypełnienie opon pianką, a odradzić kupowanie wału przedniego zagęszczającego między kołami ciągnika :) jest to dla mnie zupełnie niepotrzebna opcja (którą odkręciłem ;) ) lużna ziemia jest normalnie przepychana i siewnik jest jak dla mnie mniej stabilny.

Co do części to talerz do talerzówki z przodu kosztuje około 70zł. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turbino    0

moim zdaniem to z mało bo u mnie siał pronto dc6 i dc4 a rok potem as6 to jest link do niego:http://www.horsch.com/german/g-index.php?navid=9&language=de&action=products i z tym siał FENDT 920 o moc 210 koni i z dc4 i as4 szedł gładko tylko jak wpakowaliśmy as4 do bajora to 3 godz. go odkopywaliśmy. Z dc6 pod górkę ledwo co wyjechał także proponowałbym dc4 jest wystarczająca a ciągnik do czipowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Jak Pronto spisuje się na iłach glinach?

Rozkruszy i zasieje?

Szczególnie interesuje mnie wersja 4m z wałem stalowym z przodu.

200KM da radę na lekkich górkach i mozaikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja dzisiaj rozmawiałem z przedstawicielem bo chcę kupić ale 3m. i też mam iły górki itp. ale bez przedniego wału .stalowy wał nie nadaje się na zakamienione ziemie. a 200km. może w niesprzyjających warunkach być za mało aby 4m porządnie rozpędzić.tzn. większych górkach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Widziałem właśnie taki 4m z wałem i ciągał go NH 6080. Ten wał jest "blaszany" i kamienie go mogą zniszczyć?

U mnie są dość skrajne mozaiki. Dodatkowo sieję trochę po qq zrobionej talerzówką lub gruberem. W tym przypadku brona wirnikowa wyjątkowo się nie sprawdza, bo wyciąga liście.

Można wziąć do takiego siewnika przedni wał inny niż stalowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

na przód można wsiąść wał taki jak tylny tylko przedni ma mniejsze kółka, do podstawowej wersji pronto 4dc wystarczy 170 km i nawet ostrzejsze podjazdy bierze choć NH T7030 nieraz zwolni poniżej 8 km ale to przy bardzo ostrych podjazdach i pełną skrzynią, na mozaiki polecam wersje z szerszymi kółkami dociskowymi za redlicami, wtedy nie topią się przy większym docisku na lekkich ziemiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27
na przód można wsiąść wał taki jak tylny tylko przedni ma mniejsze kółka

od 6m masz zdaje się takie same jak z tyłu, do 4m można zamówić takie jak w 6m tylko są droższe


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Jak wygląda wydajność Pronto 3DC w porównaniu z 4m siewnikiem na hydropaku z broną wirnikową? Ile trzeba przejazdów zostawić na poprzeczce, żeby swobodnie nawrócić Prontem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Koledzy interesuje mnie ten siewnika i mam pytanko

Jak z przepływem pompy hydraulicznej w ciągniku, mam DF 130 Km i nie wiem czy dałby radę z 3 metrowym, ziemie lekkie, płasko

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Pilnie potrzebna pomoc/porada odnośnie Pronto. Zawyża mi normę wysiewu. Z próby kręconej wychodzi idealnie, zaś przy siewie właściwym ok 10% więcej. Tak było w rzepaku i tak jest teraz z jęczmieniu. Obroty dmuchawy w zbożu - 3600, w rzepaku 2600. Jak siewnik jest uniesiony, to widać, że dalej nasiona lecą. Wymieniłem gumę w aparacie wysiewającym i nic  nie pomogło. Ktoś miał taki problem? Jakieś rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Czy ktoś siał Horschem Pronto facelię? Podzieli się ktoś ustawieniami? Obroty dmuchawy, klipsy, docisk, rodzaj wałka? Nasiona nie zawieszają się w zbiorniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj