MrPilotoPL

dlaczego gdy jest włączona młocarnia chodzi mi heder

Polecane posty

Agronim    2

U mnie sprężyna od napinacza jest źle fabrycznie zamontowana i dość często jeśli młocarnia jest włączona to chodzi i heder. Co roku mam przewiercić dziurę ale zawsze jakoś zapomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogal94    0

Na tym napinaczu w środku jest taka tulejka,mi się ona wytarła dorobiłem nową i przy okazji kalamitkę tam wstawiłem. Do tego ten mój napinacz był trochę krzywo i rwał mi pasek, ale po naprostowaniu i wyregulowaniu sprężyny jest wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

niech sprzwdzi napinacz i sanki do pasa i po awarii


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Wyreguluj napinacz i ma być dobrze. U mnie na początku żniw też delikatnie ciągnie heder pomimo, że jest rozłączony. Ale to tak z dzień i na drugi jak już się wszystko obetrze i ułoży działa tak jak należy.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Macie bardzo dobre rady... Chociaż moim zdaniem i tak się one nie przydadzą Autorowi bo przez 2 sezony to on ten kombajn już dawno naprawił albo sprzedał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Oooooooo... Faktycznie... Dałem się sfrajerzyć...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronim    2

Romuś robisz złą robotę. Jak ktoś chce pomóc to nie zniechęcaj. Jak u kogoś wystąpi podobny problem w przyszłości to skorzysta bez czekania (np.  w żniwa nie wszyscy mają czas na zaglądanie do forum). Dodam jeszcze że oprócz mojej poprzedniej diagnozy problem pogłębił się a przyczyną okazały się zgubione śruby te przy tym głównym zawiasie. Jeszcze trochę i bym zgubił heder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrek9411
      Witam, sprzedam fabryczny heder do rzepaku, szerokość 3,6m pasuje do claas merkator
      https://www.olx.pl/oferta/heder-stol-przystawka-do-rzepaku-claas-merkator-CID757-IDtVVel.html
       
      Pozdrawiam
    • Gość
      Przez Gość
      Cześć. Powiedzcie mi od czego ten czujnik i gdzie powinien być przypięty. 
      Druga sprawa rozumiem że na przenośniku pochyłym powinienem mieć gumę,  a jak powinien wyglądać odbój? Czy jeśli podniesie do końca heder to jest jakiś automat odcinający lub blikujący dźwignię podnoszenia? Załączam zdjęcia jak jest u mnie. Czekam na Waszą pomoc...



    • Przez MatiRol92
      Witam, mam pytanie do posiadaczy pokosówek fortschritt, chodzi mi o opuszczenie hederu w pokosówce, jak go opuszczam to strasznie trzęsie sie cała maszyna (podnoszenie jest okej) nawet jak opuszczam bez hederu to sa drgania. Nie wiem jak ten problem rozwiazać 
    • Przez Szymek889
      Witam, posiadam kombajn claas dominator 80, mam problem z nierównym podnoszeniem heder tzn widać że pierwszy podnosi siłownik z prawej strony po chwili dopiero lewy przez co heder jest przekoszony, tak samo dzieje się też z podnoszeniem motowideł najpierw podnosi się z prawej strony dopiero po chwili z lewej. Nie mam pojęcia gdzie leży problem. Czy może być to rozdzielacz? Miało by to związek z hederem i motowidłmi?? 
    • Przez aress
      Witam.
      Temat trochę nie typowy ale może do rzeczy,
      posiadam dominatora 85 już od kilku lat z chederem o szer. roboczej 3.80m który moim skromnym zdaniem jest nie adekwatny do wydajności claasa a jakie kolwiek próby szybszej jazdy tą szerokością powodują nie równomierne podawanie zboża lub co gorsza awariami zespołu tnącego którego w tym roku mnie totalnie zdenerwowały, pęknięta kosa, urwany targaniec, ukręcony wałek napędu kosy, pęknięcia uchwytu mocowań wałka kosy,  więc postanowiłem na następny sezon kupić większy cheder.
      I teraz pytanie do użytkowników dominatora 85 jakim waszym zdaniem jest najlepsza szerokość robocza zespołu tnącego by wykorzystać w pełni wydajność claasa.
      użytkuję ktoś szerokość 5,10m takim claasem ? bardzo interesuje mnie twoje  zdanie jak oceniasz taką szerokość. 
       dodam że szerokość nie wpływa u mnie na dojazd do pola. 
      z góry dziękuje i pozdrawiam  
       
          
       





×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj