Polecane posty

broniak21    0

Witam. Przyszedł czas na remont mojego pługa i chciałbym sie dowiedzieć czy sa jakieś dobre zamienniki, czyli odkładnice, pierś i lemiesze do takiego pługa. Bodajże jest to unia grudziądz. Ten pług ciągnie ursus c330 na podorwyce na 3 skiby a zimową orke na 2 i czy da sie jakoś zmiejszyć opór zeby ciągnik miał lżej? Czytałem kiedyś ze zakładaja inne odkładnice bądz lemiesze (nie pamietam jak to dokładnei było) Poprostu chciałbym wiedziec jakie kupic częsci aby były dobre.

Pozdrawiam.

post-137188-0-24447100-1406376316_thumb.jpg

post-137188-0-76279600-1406376350_thumb.jpg

post-137188-0-44864000-1406376381_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Ja proponuję zakładać wszystko tak jak było w orginale bo 3 w głębokiej orce i tak nie pociągniesz a w dwójkach to 30 chyba niema takiego wielkiego oporu żeby nie uciągnąć, są mniejsze lemiesze ale nie wiem czy będą pasować na ten rozstaw otworów


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Myślę że będzie a bo ug to ug a co do kupna przez neta to już Twoja sprawa jeśli cenowo wychodzi lepiej


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wewer    0

Moim zdaniem zależy jaką masz ziemie, co chcesz orac, itp. Mam też taki pług, tylko że były założone różne odkładnice 2 orliki i jedna obcieta taka jak u Ciebie. W tym roku kupilem wszystkie odkładnie jednakowe podorywkowe chyba najmniejsze pasujace do grudziadza. Niestety jak orałem wladimircem t25 to było sucho, na redzinie z chrapem, a do tego po sieczkarni i troche nie dokombajnowanej powalonej słomy. Orka takim sprzetem w tych warunkach była meczarnią. Nie dość że pług zapychało, to jeszcze ciągnik miał strasznie ciężko. Dałem sobie spokój, i pojechałem pożyczyż na próbę pług od sąsiada. Ma plug Gidlowski.Ma on większy rozstaw pomiedzy plugami, większy prześwit pod ramą, większe od twoich odkladnice, tylko kształt cylindryczny. Nawet jak będę miał chwile to sprawdzę, czy limisze nie mają innego kata natarcia do toru jazdy od grudziackich. Efekt był taki, że tym pługiem Gidlowskim choć sporo większy, cięższy, a warunki takie samę, orało się świetnie. Skiby się ładnie równo układały i kruszyły. Opór był o wiele mniejszy, dało sie orać miejscami nawet na 3, a tym podorywkowym to prawie cały czas na 1 jezdziłem. Więc dla mnie wniosek jest jeden szukam teraz odkładni bardziej cylindrycznych, półśrubowych, śrubowych, po to by ziemia się po niej slizgała jak serfer po fali i rozlatywała, a nie dawała duży opór i powstawały bryly. 

Edytowano przez wewer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
broniak21    0

W tamtym tygodniu wykonałem remont tego pluga. Zobaczymy jak te nowe lemiesze pokażą się w polu na podorwyce. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Zmieniłeś tylko alementy robocze czy również remont wizualny? Jak możesz to wstaw zdjecia jak wyszlo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
broniak21    0

Pomalowałem tylko słupice z elementami roboczymi na następną zimę cała rama będzie wypiaskowana i pomalowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj