Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przepływomierz paliwa w traktorze

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share egonnikodem

egonnikodem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 16 luty 2010 - 00:00

Przepływomierz paliwa w traktorze no cena to porażka ale patrząc z drugiej strony to możesz lepiej dobierać gaz i przełożenia. taki bajer ze spalaniem mam w samochodzie w komputerze pokładowym i niekiedy różnica 100 lub 200 obrotów na minute na silniku mniej lub więcej odbija się nawet do 0,5 litra paliwa. nie wiem czy myślałeś kiedyś o ekonomicznej orce?? przeliczałem to tak tylko na kartce robiąc około 300 motogodzin rocznie i zaoszczędzając skromnie licząc 0,5 litra na godzinę daje 150 litrów diesla, pomnażając to po 3,5 za litr daje około 525zł/na rok. to tak na dobrą sprawę za 5 lat ci się spłaci ale jak masz "ciężką" nogę to może być i większa sumka. akurat to jest sprawą godna przemyślenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przepływomierz paliwa w traktorze Dzisiaj, 00:24
  •  

#22 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 16 luty 2010 - 00:18

Przepływomierz paliwa w traktorze Z tym to sie na pewno zgodzę ze to daje dużo ponieważ zaraz widać wjedziesz na kawałek praktycznie ten sam używasz obrotów 1200 górka czy nie górka równo a wjedziesz na kawałek tez prostokąt a bagienko lekkie i mu dasz 1900 to zaraz wskazówka wędruje w dół. Ale czy w starym usrusie będzie to doprowadzone w takim stanie ze dam gazu i mi pisze zużycie na ha i gdy ujmuje pisze mi takie i z stad wiem ze jest to ekonomiczne bo moim zdaniem będzie to wskazywać tylko l czyli wsiadasz do ciągnika odpisujesz licznik (lub zerujesz) i za godzinkę se sprawdzasz ile poszło kasy w atmosferkę ^^

#23 Share egonnikodem

egonnikodem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 16 luty 2010 - 15:34

Przepływomierz paliwa w traktorze no tak jak wspomniałem wcześniej te urządzenia pokazują tylko litry na godzinę. żeby wyświetlało litry na hektar to albo musisz sobie policzyć na kartce lub zakupić odpowiedni sprzęt. takie urządzenia, które pokazują l/ha współpracują tylko z GPS-em i one też uwzględniają szerokości robocze maszyn. ale to to już inna klasa cenowa. takie rzeczy to już kierują się do rolnictwa precyzyjnego i to takiego kompletu z GPS-em najlepiej dołączyć pilota do sterowania traktora. byłem na pokazie traktora Case STX Steiger, który "latał" po polu z 16 metrowym agregatem i GPS-em. praca tego i dokładność tego jest powalająca bo nakładka wynosiła około 10 cm, zaś przedstawiciel handlowy mówił, że jak jest czyste niebo to może pracować do 5 cm i mniej ale to już jest inna historia. dla takiego zwykłego człowieka to w zasadzie nie jest potrzebne takie urządzenie ale dla takich co mają kupę hektarów lub siedzą w usługach to można się nad tym zastanowić. jestem ciekaw czy na ego typu urządzenia sa jakies dotacje z tytułu zmniejszenia emisji spalin lub coś takiego. orientuje się ktoś w tym?? pozdrawiam

#24 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 19 luty 2010 - 19:41

Przepływomierz paliwa w traktorze Powiem tak - po co wam to - chyba nie wiecie co z kasą zrobić.
Spuścić paliwo do zera, lać po 5 l paliwa i wkładać powiedzmy drewnianą listewkę i po wyjęciu znaczyć. Po zapełnieniu zbiornika masz wykonaną miarkę paliwa. Przed robotą mierzysz paliwo w zbiorniku i po robocie również - i wiadomo ile spalił.

Wodomierz - patent taki montować - myślę że to zupełny niewypał. Ja w domu odkręcam delikatnie kran, tak żeby na godzinę zszedł powiedzmu 1 litr - i co - wodomierz ani drgnie. Więc nie mam sensu go zakładać, bo i tak nie bedzie dokładny, a poza tym wodomierz skonstruowany jest do wody a nie do paliwa.

Przepływonierz z innego auta z komputerem - i jak chcecie to podłączyć?
W starszych autach przepływomierz nie mierzył ilość przelanego paliwa, lecz dostawał impuls z komputera. Komputer ustalał dawką jaka szła na wtrysk bądz wtryski - i anegdotyczna pkazywał przepływomierz, wiec wartość pakazywana przez przepływomierz była tylko zbliżona do rzeczywistej. No ale pomysł i dokładność lepsza jak pomysł z wodomierzem.

Ja stosuje patent - drewniana listewka z podziałką. Ciągnik stoi w garażu, paliwo do pełna, po pracy jak mnie ciekawi w tym samym garażu, żeby uniknąć przechylania maszyny robię pomiar ile spaliłem.
A najlepiej podsumować po sezonie np jesiennym.

Panowie - skupiłbym się na innej kwesti jak chcecie zaoszczędzić paliwo.
Podejrzewam, że jak macie starsze cięgniki nie posiada większość z was termostatu - tania i prosta rzecz, ale jak silnik nie będzie miał swojej temperatury, to przełoży sie to na paliwo (sam nie mam termostatu ;[
Druga rzecz - dobranie maszyn do mocy ciągnika - chyba nie muszę się rozpisywać
Trzecia rzecz - nie przesadzać z obrotami. Mój znajomy sąsiad przy 60-ce podkręca dawkę na pompie i obroty i orze na 2300 obr. Przy okazji podkręcania dawki na jesień spalił sprzęgło - no ale jego wybór.
Przy 3 ha jakie on posiada różnicy w spalaniu on nie odczuje. Pewnie stuknąłby się w głowę jakby miał z 30 ha

#25 Share egonnikodem

egonnikodem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 luty 2010 - 16:57

Przepływomierz paliwa w traktorze @Mareczek78 zgadzam się z tobą z tym co napisałeś ale to z ta listewką to możesz robić w starej 60tce a nie w nowszym traktorze. ja mam w moim NH 220 litrów bak a wlew jest pod kątem już kiedyś próbowałem mierzyć listewka i u mnie mija się to tak z deczka z celem. nam chodzi żeby widzieć spalanie chwilowe a nie po całym dniu. ja mam swoich 25 ha ale dodatkowo obrabiam prawie 100 ha na usługach. to wiesz choćby po 5 litrów/ha (sama orka a uprawy, siewu i reszty to już nie licze) oszczędności to już jest sukces.

#26 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 21 luty 2010 - 00:46

Przepływomierz paliwa w traktorze A nie taniej kupić prosty dystrybutorek (400-500 zł) i tankować traktor każdego dnia do pełna, potem trochę prostej matematyki i mamy wiedzę na temat zużycia paliwa tak na ha jak i na mth.

#27 Share egonnikodem

egonnikodem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 21 luty 2010 - 12:57

Przepływomierz paliwa w traktorze tak to tez jest opcja ale tu chodzi o chwilowe spalanie, w tym tkwi problem bo żeby obliczyć całkowite spalanie to nie ma problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share robert11

robert11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 21 luty 2010 - 13:45

Przepływomierz paliwa w traktorze nie masz kłopotów z tym pronarkiem? chcesz mieć jeszcze więcej a dotego dołorzyć kasę. te urządzenia są bardzo czułe na paliwo złej jakości to długo nie pracują

#29 Share BronekZablocki

BronekZablocki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 luty 2010 - 20:18

nie masz kłopotów z tym pronarkiem? chcesz mieć jeszcze więcej a dotego dołorzyć kasę. te urządzenia są bardzo czułe na paliwo złej jakości to długo nie pracują

to śmieszne co mówicie. Ja mam takie przepływomierze na swoich Perkinsach już od 3 lat i nic się jakoś nie dzieje (oczywiście oprócz faktu że zużycie paliwa spadło mi prawie o połowę). Z cenami to tez nie jest tak bo kupowałem je w firmie INTEX (www.intex.net.pl) za około 900 zł a rok temu dokupowałem dwa i cena też była taka sama. Urządzenia produkcji Szwajcarskiej - zatem mogę polecić bo działają jak w szwajcarskim zegarku :-). Mi się zwróciły w miesiąc!
Kolega miał z firmy z Warszawy jakieś polskie gówno to i się popsuły a firma mu się zwinęła (plajta czy coś) i został z gównem na półce.
Lepiej kupić sprawdzone, niż zaoszczędzić 100 zł. Choć jak widzę wyżej to wcale nie są tańsze.

#30 Share egonnikodem

egonnikodem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 24 luty 2010 - 21:58

Przepływomierz paliwa w traktorze witam. cieszę się że dołączył ktoś do nas z doświadczeniem w tej dziedzinie, z tymi urządzeniami. a powiedz mi który masz model cyfrowy czy analogowy??

#31 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 24 luty 2010 - 22:16

Przepływomierz paliwa w traktorze wystarczy lac do pełna i sprawdzac mth ile sie zrobilo i wiadomo jakie spalanie jest ja w zetorze 8111 mam tkie same spalanie co w pronarze 1221A a roznica w mocy kosmos 50km . majoszczedniej jest w momecie gdy turbina zaczya dzialac i z 200 obr/min dodac i jest ok

#32 Share BronekZablocki

BronekZablocki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 11:46

witam. cieszę się że dołączył ktoś do nas z doświadczeniem w tej dziedzinie, z tymi urządzeniami. a powiedz mi który masz model cyfrowy czy analogowy??

Ja mam takie i takie. Te elektroniczne są wygodniejsze bo od razu na wyświetlaczu mam zużycia. a w tych analogowych to pozamykali mi w takie puszki metalowe żeby pracownicy nie zaglądali. to ja je zaplombowałem i teraz jak odczytuje to muszę potem plomby założyć. Ale nie żałuje. Nie spodziewałem się że moi pracownicy tyle paliwa mi kradli co miesiąc. Ja przymykałem najpierw oko bo myślałem że jak ze wezmę 5-tke czy 10-szke na miesiąc do swojego samochodu to ja nie zbiednieje ale potem oprzytomniałem jak zobaczyłem że taka 5 a czasami więcej to oni mi co dzień zapierd....(zielają) na każdym traktorze.
Teraz mam spokój. Zwolniłem kilku największych złodziei i paliwko zgadza mi się co do litra.

#33 Share marian777

marian777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 20:10

Przepływomierz paliwa w traktorze Dwa lata temu ,kupiłem dwa mierniki zużycia paliwa czerwone na baterie o jakiś czas chodziły do pierwszych mrozów i lipa -ciągniki stanęły, musiałem je odłączyć :(
Kolega podał Mi numer do drugiej firmy co zakłada też mierniki, wiozłem jeden na próbę i ten zimom chodził. :)
Na wiosnę 2010 wiozłem jeszcze dwa ,też chodzą do dziś .paliwo zgadza się ci do litra.
Jeżeli ktoś chce montować mierniki zużycia paliwa to tylko Szwajcarskie przepływomierze bo chodzą zima i latem i są bardzo dokładne.
Tej wiosny też wiozłem pięć szt trzy mechaniczne i dwa elektroniczne -te elektroniczne wszystko rejestrują z datą i godziną , nawet GPS można podłączyć.
Po założeniu dwóch się zwolniło , bo nie mogli już podbierać paliwa , reszta marudzi ale pracują.
cena nie mała bo ponad dwa tysiące , ale się już zwróciło w samym nawożeniu :) .
Firma ma też z GPS i widać jak po polu jeździ ciągnik , narazi założyłem do jednego Niucholanda i JCB 530 jest OK .
Paliwa zużywam o polowe na tą samą prace ciągników.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share KarolN101

KarolN101

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 09:18

Przepływomierz paliwa w traktorze Chciałbym odświerzc ten temat bo znalazłem cos co pasuje do twojch wymagań:)http://allegro.pl/li...1728347567.html

Edytowany przez KarolN101, 31 lipiec 2011 - 09:19.