Skocz do zawartości

Zdjęcie

paraliż tylnych skoków

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jarczes

jarczes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 08:53

paraliż tylnych skoków Witam. 3 tygodnie temu kupiłem 2 króliki kalifornijskie. Po 2 tygodniach dostały biegunki i jeden zdechł drugiego przeniosłem do nowej klatki.Kilka dni temu zaczoł podkurczać prawą tylną łapkę.Dziś zauważyłem że nie może chodzić. Wygląda to jak by dostał jakiegoś paraliżu. Ma ciężko ruszać tylnymi nogami. Proszę o pomoc w rozpoznaniu tej choroby.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
paraliż tylnych skoków Dzisiaj, 10:39
  •  

#2 Share Theprzemo205

Theprzemo205

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 21:06

paraliż tylnych skoków słyszałem kiedyś ze ten paraliż tylnich nóg moze byc spowodowany odwodnieniem i ze jakies kroplówki sie podaje ale nigdy tego nie doswiadczyłem poza jednym takim icydentem ale zaraz zabiłem króliczyce aby sie nie męczyła :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share krzysztofagricultu

krzysztofagricultu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 09:14

paraliż tylnych skoków Jeżeli nie było możliwości jako takiego uszkodzenia mechanicznego kręgosłupa to może być to jakaś bakteria, infekcja, toksyna... Ciężko jednoznacznie cokolwiek określić. Powinieneś jak najszybciej skontaktować się z weterynarzem! Leczenie jest niezwykle trudne, a przy wystąpieniu infekcji czy zarażenia bakteryjnego liczy się czas!