Skocz do zawartości

Zdjęcie

Motocykle i motorowery czyli jednoślady

883 odpowiedzi na ten temat

#521 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 21:57

Motocykle i motorowery czyli jednoślady tak tak pawelec :P 230 kg :)
W rolnictwie siła!!! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Motocykle i motorowery czyli jednoślady Dzisiaj, 10:57
  •  

#522 Share PGRdobrawola

PGRdobrawola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe ;)

Napisany 14 kwiecień 2010 - 22:08

Motocykle i motorowery czyli jednoślady Ja ma Keeway Focus z 2006, Bashana 200 z 2008 i Kawasaki Ninja 250R z 2010roku i najlepiej śmiga mi sie quadem po polnych albo jak ostanio troche błotka było to całkiem frajda
..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

#523 Share silver95

silver95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 17:02

Motocykle i motorowery czyli jednoślady @ pawelec
ja mam prawie 2 lata Yamaha DT 80 i teraz szału nie robi, wręcz jest mało mocy ;]
co możesz mi powiedzieć o klx 250 i dr 350 roczniki ok 94-97?? planuje po wakacjach zmienić dt na któryś z nich

Dodany obrazek Dodany obrazek
Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

#524 Share raffx89

raffx89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 22:10

Motocykle i motorowery czyli jednoślady silver95 to mowisz ze detka słaba jest?ja wlasnie chcialbym kupic taki moto gdzies w granicahc 1500-2000 zl,w terenie jak sobie radzi?i jakie mnniej wiecej spalanie?jak z awaryjnoscia? sory ze tyle pytan ale chce taka kupic i potrzebuje opini

#525 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 23 kwiecień 2010 - 08:38

Motocykle i motorowery czyli jednoślady Kolego SIlver, ja tez sie przymierzalem do kupna najpierw DRki, pozniej wzielo mnie na KLXa, a na koncu znow na DRe;) Z prostego wzgledu - serwis. To sa sprzety ktore nie wymagaja takiego serwisu jak wspolczesne full crossy. Nie ma urywajacych sie zaworow, czy urwanego korbowodu. Zawieszenie jest trwałe, ale nie o takiej charakterystyce jak wspolczesny zawias upside-down.
Niestety na rynku wtórnym ciezko znalezc dobry egzemplarz, pozniewaz to są juz stare motocykle i nawet jesli panuje ogolnie taka opinia ze to trwale sprzety, to po 15 czy 20 latach wszystko moze byc do remontu.
Dlatego miedzy innymi zrezygnowalem z zakupu DR 350. Waga motocykla tez ma znaczenie, a tutaj 130-140kg to norma, wiec 'letko' nie jest;)

Pozniej rozgladalem sie za jakims dwutaktem. Najpierw KTM EXC 125/250/300. Rozne byly pomysly. Za dwusuwem przemawia to ze ewentualny rremont czy przeglad jest dwukrotnie tanszy niz w wysilonym czterosuwie. Sama wymiane tloka zrobisz w 15 minut, w czterosuwie nie bardzo. To mnei przekonalo. Tymbardziej ze kumpel przez rok mial WRke 250 20002r. i przez rok wpakowal ponad 10 tysi..... glownie przez urywajace sie zawory, i urwane korby. To mnie troche zastanowilo. Nie mowie ze wszystkie takie są. Poprostu jemu sia tak nieszczsliwie ytrafilo. Ale jazda czyms takim to poezja .... :D
Szukalem na allegro konkretnych egzemplarzy. Jezdzilismy troche po polsce. I nieststey kazdy KTM jakiego widzialeismy to byla straszan padaka. Fakt nie mialem duzych funduszy bo 7000zl. Chcialem sie w tym wyrobic plus jakis stroj, itd. Ciezko za takie pieniadze kupic cos dobrego. Do tego papiery na rejestracje podwyzszaja cene motocykla. Wtedy mi na tym zalezalo. Dzis nie bylbym juz tak sztywny jesli chodzi o te papiery.
WIdzialem 125 EXC - niby w ogloszeniu ideal. Robimy 400km i na miejscu okazuje sie ze jednak jest troche niedoinwestowany. W tych sprzetach wszystko musi byc robione na czas, w przeciwnym razie powoli bedzie sie rozsypywal. A pozniej jest tylko dramat.... Nastepnie 300EXC stary bo '97, mial mnie powalic mocą, ale jezdzil jak 125... Widocznie tloko i korba byla do wymiany. Na koncu jedziemy po 250 EXC. Niby wszystko aldnie, ale tez w ogole nie mailm mocy. Gdy juz wracalismy pojechalismy do ostrowca siwetoklrzyskiego, to bylo ostatnie miejsce z mozliwym motocyklem do kupienia. Byl to GAS GAS EC 250 2002r. Ma papiery, niezle wyglada, fajnie jezdzi, i cena mi odpowiada - 6500zl :) Wiec biore!! Jednak okazalo sei ze mial pare rzeczy do zrobienia ktorcyh nie widzielismy na miajescu. Mam go juz prawie rok, przez ten czas pare rzeczy zrobilem, jednak teraz wymaga glebszego przegladu - wymiana wszystkich lozysk i tulei w wachaczu i kolysce wachacza - 650zl. Muszse juz oponki kupic, i nne pierodly. Jednak mysle ze za takie pienbiadze nic leposzego bym nie kupil. Teraz za te 6500 mozna wyrwac 2005/2006! Wiec to dobra opcja. Nie wyobrazam sobie teraz gdybym mial latac na DR 350 ktora wazy ponad 130kg, gdy teraz jezdze na sprzecie ktpry wazy ok 105kg. W terenie to nieoceniona przewaga! No i moc tez daje... w katalogu to 50KM, na kole jednak to jest jakies 42/43KM. Wiec jest czym pojechac.To typowe enduro, z mocnym dolem, 6 biegów, oswietlenie. DLa mnie wystarczy.

Sory za taka historie, ale chcialem Ci przyblizyc moje zmagania z kupnem motocykla. To nielatwa rzecz. Musisz sie zastanowci do czego bedzie Ci poetrzbny, gdzie bedziesz najczesciej jezdzil, co sprawia Ci przyjmenosc. Pomysl tez czy potrzebnja CI homologacja. Bo jesli nie, to nie ma sensu dokladac opieniedzy.
Ogolnie cross jest lzejszy, ma PIEKIELNĄ moc, inaczej zestrojony silnik oraz zawieszenie, no i jest tanszy w zakupie! Enduro ma mocniejszy dół, nie musisz wajchowac biegami, wiecej biegów, przewaznie 5 lub 6, gdzie w crossie jest to odpowiednio czterosuw: 4 , dwusuw 5. Ma lampy i drozszy jest.

Jak chcesz sie dowiedziec wiecej pytaj, pisz :)
tu masz fajny artykul o DR 350 i DRZ 400. Sam go kiedys czytalem gdy zastanaiwlame sie co kupic.
http://www.motogen.p...oadu,art20.html

o KLXie wiem niewiele, ale mysle ze tez jest wiele artykułów na jego teamt. trzeba poszukac;)

ps. czasem lepiej kupic cos drozszego i nie padaka. Koszty doprowadzenia do stanu normalnego, moga byc porazajace. Dlatego dla Ciebie widze np jakiegos dwusuwa 125 rocznik 2002-2004, cross badz enduro. Marek jest wiele. Husqvarna robi fajne enduro 125, tak samo Gas gas. Albo cos wyczynowego z full crossa. YZ 125, CR 125, KX 125, RM 125, jest tego duzo..... Bo jesli chcesz sie od razu przesiasc na taka kobyle jak DR czy KLX, to nie bedziesz mogl sie przyzwyczaci do takiej wielkiej masy w porownaniu do DT.

POZDRO!
------------------------------------
znalazłem ciekawy artykuł "Cross na dziurawą kieszeń" :) opisane tam są najpopularniejsze 'setki'. Mam nadzieje ze Ci pomoglem w jakis sposob.
http://motox.pl/inde...compl&Itemid=74
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#526 Share silver95

silver95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 23 kwiecień 2010 - 22:40

Motocykle i motorowery czyli jednoślady @raffx89
może nie tyle co ma mało mocy ale ja się do niej przyzwyczaiłem i z moja waga 90kg to wrażenia na mnie nie robi, może jak by wsadził nowy tłoczek i odblokowany moduł to by była poprawa. co do awaryjności to przez prawie 2 lata nic w niej nie grzebałem, tylko wymiana zużytych części jak tylna opona i zestaw napędowy, i niedługo trzeba będzie coś z tłoczkiem zrobić. co do spalania to jak w większości latam po asfalcie i utwardzonych terenach (opona szosowa) to od 3,5-4 do 5,5l. przy katowaniu w terenie raz do 6l doszedłem ale bez kostki to nie jazda. jeżeli jeździłeś wcześniej simsonem (tak jak ja) czy innym wynalazkiem a trawisz na odblokowana w pełni DT z kostka to będzie można się pobawić w terenie.

@pawelec
części i serwis w full cross'ach tak po 2000r to jest dla mnie magia. w rodzinie mam KTMa 450sx (2004r) i 250sx-f (chyba 2007r), tak że czasami jestem przerażony ile można wpakować kasy w motor. mniejszy startuje w zawodach to dostaje regularnie w palik ładnie, nie ma zmiłuj się tylko do końca na każdym biegu.

nie powiem bo waga DR to jest te 140kg które w terenie mogą namieszać, KLX kolo 120kg, DT 125 116kg a mojej DT 110kg ;]. Ja głownie (jakieś 60-70 % czasu) będę śmigał po asfalcie i szutrze tak że na dzień dobry zakładam opony enduro/turystyczne, a na drugie felgi pójdą kostki na weekendowe wypady. Następny motorek ma być do wszystkiego i taki żeby nie przy gasła mi w oranym polu jak zrobię sobie jakaś drogę na skróty a przy tym nie pochłaniał jakiś potwornych ilości paliwa. Po prostu będzie maszyna uniwersalna rano wycieczka do lasu a wieczorem do dziewczyny, szybka przekłada kół i jedziemy.
Co do klasy 125. Mój faworyt to DT 125, chyba najmniejsza awaryjność, te 28km jest i w miarę mała waga, za 5 tys kupi kolo 2000r ładna maszynę. Tylko ma minusa mianowicie to jest 2T. Przy mojej jeździe to 7-8l by przynajmniej pochłaniała no i te pierdzący dźwięk ;]. Benzyna bo 4,6zl to fundusze by mi ładnie szarpała tym bardziej ze jeżdżę prawie co dzień. Dla tego na razie tej klasie mówimy nie, będzie to ostateczne wyjście.

ps.
dr-z 400 będzie na pewno w przyszłości :D
Moje filmiki

#527 Share raffx89

raffx89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 11:14

Motocykle i motorowery czyli jednoślady jezdze na jawce i mysle nad czyms wiekszym ,i taka 80-tka byla by w sam raz,nawet nie musi miec papierow bo i tak bedzie tylko chodzic w terenie a prawka tez nie mam,poki co szukam i moze sie jakas okazja trafi

aha,jak kto chce mam do sprzedania jawke na chodzie,+nowy cyl,nowe kartery,tłoki,silnik zapasowy kompletny i inne pierdzielniki

#528 Share silver95

silver95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 19:19

Motocykle i motorowery czyli jednoślady ja się przesiadłem z Simsona s51 (3 biegi :D) i na początku było mocy wystarczająco ;] a Jawka trochę słabsza od Simsona ;P. możesz śmiało szukać takiej Dt na początek wystarczy ;]
Moje filmiki

#529 Share Adex

Adex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 07:23

Motocykle i motorowery czyli jednoślady Wie ktoś może z jakiego motoru pasuje silnik do motorynki bez przerabiania mocowań? :D

#530 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 16:25

Motocykle i motorowery czyli jednoślady Od Rometa Komara i Ogara z silnikiem rometowskim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share bamber14

bamber14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 16 maj 2010 - 12:18

Motocykle i motorowery czyli jednoślady Witam . Potrzebuja waszej rady B) mom skuterka Keewaya ale na nerwy mi juz dzialo tyn odkurzacz i ta zawrotna predkosc 60 km/h :) chciolech se kupic yamaha tzr 125 belgarda od kumpla , co sie okazalo miol pora dni temu wypadek i jest sczaskano czaszka , lewe plastiki i lusterka . I chce za nia 2200 i tu pytanie czy oplaci mi sie to kupic ?
Nie zezwalam na wykorzystywanie zamieszczonych przeze mnie fotografii do jakichkolwiek celów, w tym do rozpowszechniania w innych galeriach, forach, blogach internetowych, zwłaszcza w celach komercyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pozdro Bamber14 :)

#532 Share machines

machines

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 czerwiec 2010 - 10:02

Witam . Potrzebuja waszej rady :) mom skuterka Keewaya ale na nerwy mi juz dzialo tyn odkurzacz i ta zawrotna predkosc 60 km/h :) chciolech se kupic yamaha tzr 125 belgarda od kumpla , co sie okazalo miol pora dni temu wypadek i jest sczaskano czaszka , lewe plastiki i lusterka . I chce za nia 2200 i tu pytanie czy oplaci mi sie to kupic ?

Plastiki to detal (chociaż też kosztują), ale ciekawe jak stan ramy (główka), lag i silnika. Wiadomo jaki to był wypadek? Bo jak w coś przydzwonił to może być nie za wesoło.

#533 Share bamber14

bamber14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 18:07

Motocykle i motorowery czyli jednoślady wszystko je dobre , felga przednio kupiol nowo bo bola wgniecono . Teraz ja remontuje i przerobi na streeta . oprocz tyj felgi wszystko jest w stanie nienaruszonym . Plastiki jedynie poczaskane ale jak go przerobiol to nie sa potrzebne
Nie zezwalam na wykorzystywanie zamieszczonych przeze mnie fotografii do jakichkolwiek celów, w tym do rozpowszechniania w innych galeriach, forach, blogach internetowych, zwłaszcza w celach komercyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

#534 Share Bartollini

Bartollini

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:picie piwa, rolnictwo i motoryzacja

Napisany 12 czerwiec 2010 - 19:12

Motocykle i motorowery czyli jednoślady co polecacie z motorowerów na początek? skutery odpadają bo szkoda kasy na to

#535 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 19:29

Motocykle i motorowery czyli jednoślady Jakiegoś Simsonka jak bym proponował.
Jak się trafi zadbany egzeplarz to można jeździć i jeździć :)

#536 Share bamber14

bamber14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 19:31

Motocykle i motorowery czyli jednoślady hmm... jak nie mosz za duzo kasy to simson :) aleee jo by wolol jakos aprilia RS 50 , Honda NS-1 no abo Yamaha TZR 50

#537 Share Bartollini

Bartollini

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:picie piwa, rolnictwo i motoryzacja

Napisany 12 czerwiec 2010 - 19:34

Motocykle i motorowery czyli jednoślady a zestaw motorynka + silnik wsk 125?

#538 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 19:48

Motocykle i motorowery czyli jednoślady Tylko jak tym się jeździ?
Po podwórku można jeździć ale na dłuższe trasy odpada bo to nie wygodne jest...

#539 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 19:56

Motocykle i motorowery czyli jednoślady yamaha dt 50 albo 80 albo 125.
jest juz czym pojezdzic :)
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share machines

machines

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 11:44

wszystko je dobre , felga przednio kupiol nowo bo bola wgniecono . Teraz ja remontuje i przerobi na streeta . oprocz tyj felgi wszystko jest w stanie nienaruszonym . Plastiki jedynie poczaskane ale jak go przerobiol to nie sa potrzebne

Skoro obręcz była pogięta, to warto sprawdzić oś i łożyska oraz sam widelec czy nie jest pokrzywiony. A jeśli chodzi o samą cenę to najlepiej porównać z cennikiem na Allegro, otomoto lub w Dizmarze.

yamaha dt 50 albo 80 albo 125.
jest juz czym pojezdzic :)

Popieram w 100 %!