Zaloguj się, aby obserwować  
vti22

Valtra 600 - 700 vs Agrotron 4.80 vs Agroplus 70 ???

Polecane posty

vti22    0

Jakie jest spalanie valtry 600 - 700 na /h w różnego rodzaju pracach , jak jest z awaryjnością, czy ktos posiada taki ciagnik , ma zastepowac c- 360 .

Czy valtra lepsza jest od agrotrona 4.80 , agroplusa 70 ? temat taki juz kiedys poruszalem wiem mniej wiecej ile spala agrotron i agroplus ale valtra jest dla mnie zagadka , szukam ciagnika do 50- 60 tys zł ,

 

Ciagnik ma służyć do lekkich prac takich jak pryskanie, koszenie trawy, prasowanie (sipma -kula)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Spali tyle ile wlejesz, valtra/valmet to trochę wyższa półka niż deutz także awaryjność zapewne jest mniejsza, zależy od stanu maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

co do zaawansowania to agroplus/valtra/ agrotron, ja bym polecił deutza agrotrona bo w nim poczujesz co to komfort, reszta nie jest zła ale wydać tyle kasy na takiego agroplusa gdzie są same dźwignie i mało miejsca to według mnie trochę bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAHU    0

Spali tyle ile wlejesz, valtra/valmet to trochę wyższa półka niż deutz także awaryjność zapewne jest mniejsza, zależy od stanu maszyny

Kolego czy ja dobrze przeczytałem, Valtra to wyższa półka ? ! Od Deutch ?! Że lepsza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Tyle samo co każdy, nie spodziewaj się jakiś kokosów, te bajki o mniejszym spalaniu to zwykła nagonka, wyjątkiem są john deere z racji dużych gabarytów i masy i dlatego palą więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vti22    0

no i właśnie mam dylemat 2 miesiace juz sie rozgladam jest w czym wybierać , mam Arotrona 100 narazie nie narzekam ale potrzebuje ciagnik do niego pomocniczy czyli przedzial KM 65-80 + ładowacz małe spalanie , bezawaryjny, niska cena ( do 50-60 tys max) , rocznik od 1996 .

i tutaj uzytkowanie czyli:

-opryskiwacz

- kosiarka-

-kombajn buraczany

- przewozenie z punktu A do B a dokladniej transport odleglosci spore do 25 km itp.

- wielofunkcyjność obowiązkowa

 

i tutaj zdaje sie na pomoc forumowiczow bo zataczam bledne kolo , musze uslyszec jakies konkrety odnosnie danych ciagnikow i wlascicieli -zdanie ktorzy ich uzytkuja

 

czekam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAHU    0

Od deutch to nie wiem ale od deutza to napewno

Nie czepiaj się takich drobnostek, że żle napisałem. Dlamnie to Pronar wyższa półka od Valtry jest nawet. Ale kto jak lubi i jak doświadczył. Także Valtry nie polecę nikomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAHU    0

Wiem co piszę. Mam A92 z 2008 r. miała mieć podobno 101 KM. A wcześniej miałem Mtz 82 z 96 r. Osiągi bez porównania, Mtz nie jednokrotnie go przeskoczył w Mocy jak i spalaniu, a co do komfortu jazdy to szału nie robi. Znajomy ma wersje T z 2010 r. o mocy o ile dodrze pamiętam 135 KM, miał to być jego główny ciągnik, okazało się że z pługiem obrotowym 4*40 Uni Grudziądz ma co robić a jak podczepił wał do pługa to z mocą nie robi szału jak i w spalaniu oczywiście. Ale to jest moje zdanie i nikt mnie nie przekona do jego zmiany. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mily    4

MAHU jakies herezje siejesz :pJak jeszcze nie kupiles to moze Ci sie przyda..;) nie mialem do czynienia z agrotronem ani agroplus ale z valtra mam na codzien. Przy prawie 7000mth jak narazie bez awarii i bardzo znikomym spalaniu. Polecam jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez darek6341
      Witam może ma ktoś katalog części VALTRA C120
    • Przez darek6341
      Witam wszystkich Valtra c120 jakie ma sprzęgło bo kapie olej
    • Przez damianop85
      Witam,
      w moim Agroplusie pojawił się błąd M9, plus kontrolka stop, proszę o informacje co może być przyczyną , gdzie szukać rozwiązania?
    • Przez Wozzach
      Cześć 
      poważnie rozważam zakup Valtry T174e, w wersji Active.
      Proszę użytkowników tych ciągników o opinie i jeśli można, to odpowiedź na poniższe pytania:
      - czy tryb ECO jest przydatny w najcięższych pracach polowych typu orka, gruber? Dealer mi tak tłumaczy, że przełączamy się w ECO, tam mamy większy moment obrotowy, więcej Nm, i w orce maszyna lepiej ciągnie. Z kolei gdzieś w internecie znalazłem, że tryb ECO to raczej oszczędność paliwa w transporcie i lekkich pracach. Więc jak to wygląda z punktu widzenia użytkowników?
      - czy ten patent z osobnymi układami oleju jest fajny i warto go mieć? Wydaje się fajny na pierwszy rzut oka, zalety są wiadome. Ale  - gdyby to naprawdę było uzasadnione, to myślę że Valtra nie byłaby jedynym producentem który to stosuje. Trochę się obawiam, że niewiele będzie zalet (i tak pracuję tylko swoimi maszynami i tylko jednym ciągnikiem) a za to 2 razy więcej oleju do wymiany (przykładowo konkurencyjny NH czy JD ma łącznie ok 70 litrów oleju na skrzynię i hydraulikę, a Valtra 74 litry w przekładni i dodatkowo osobne 62l na hydraulikę). jak wiadomo dobry olej przekładniowy swoje kosztuje.
      - najbardziej wymagające maszyny które mają pracować z tym ciągnikiem to pług obrotowy 5 skibowy Akpil KM180 (szer. orki ok 240cm) i gruber Mandam 3.8 metra na ściernisku. Gleby mozaiki, większość lekkie ale wyspowo glina. Da radę ta Valtra sensownie z tym jechać?
      - czy jesteście zadowoleni z tego ciągnika? Kupilibyście go jeszcze raz? Jakieś poważniejsze awarie?
      - Ja wybieram między właśnie Valtrą T174E a New Holland T7.210. Przy zbliżonym wyposażeniu New Holland tańszy o około 20.000zł netto.  Ciężko porównać niektóre parametry. Valtra podaje tylko moc maksymalną 175KM przy 1900 obrotów. Nie podaje nigdzie mocy znamionowej.  NH podaje moc znamionową 165KM przy 2100 obrotów, ale moc maksymalną gdzieś przy 1800-1900 obrotów podaje 180km. Pod względem parametrów bardzo podobne ciągniki, różniące się szczegółami. Miał ktoś może doswiadczenia z oboma maszynami? Jak wrażenia?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj