Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbiorniki na mleko

149 odpowiedzi na ten temat

#121 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 24 maj 2015 - 20:31

Zbiorniki na mleko

Czas chłodzenia jest do zaakceptowania chociaż trochę długi. Jak wlewasz mleko do pustego zbiornika (zakładam że był wyłączony, być może jeszcze umyty bezpośrednio przed dojem) to również zbiornik się musi wychłodzić. Jak dolejesz te 90 litrów do wychłodzonego mleka (i zbiornika) to powinien schładzać trochę krócej. Ta metalowa rurka to idzie ze sprężarki do chłodnicy i powinna być gorąca  - chłodnica z resztą też (przynajmniej w górnej części). Jedna z rurek które idą do zbiornika powinna być oszroniona - chociaż u mnie teraz nie jest bo jest dosyć ciepło i szron się topi. Jest jeszcze kwestia tego czy agregat jest oryginalny. Wszystko się zużywa w trakcie eksploatacji, czynnika chłodzącego być może powoli ubywa i agregat pracuje dłużej, temperatura zewnętrzna też wydłuża jego pracę. Na razie bym z tym nic nie robił...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zbiorniki na mleko Dzisiaj, 14:25
  •  

#122 Share malydyzio

malydyzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 12:52

Zbiorniki na mleko

Witam . Poszukuje zbiornika do mleka 2000 litrów używany jaką markię polecacie 

#123 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 01 sierpień 2015 - 22:51

Zbiorniki na mleko

Jaką "markię" :lol:

#124 Share malydyzio

malydyzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 sierpień 2015 - 05:03

Zbiorniki na mleko

Właśnie nie wiem jaka marka  by była  najlepsza ?

#125 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów

Napisany 02 sierpień 2015 - 10:10

Zbiorniki na mleko

A co to takie ważne? Aby sprzedawca był ok i zapewnił serwis i będzie spoko. Ja miałem 8 lat Alime-Bis, teraz od prawie 2 lat wanna Packo. Oby tak dalej. :) 

#126 Share malydyzio

malydyzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 sierpień 2015 - 20:12

Zbiorniki na mleko

Czy użytkuje ktoś zbiornik do mleka marki WEDHOLMSA  ? Czy są awaryjne czy nie,czy dobrze schładzają ?

Jeżeli ktoś podpowie będę wdzięczny ....

#127 Share tomuss17

tomuss17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 20:36

Zbiorniki na mleko

witam mam zamiar kupić zbiornik wannowy czy ktoś mi powie czy chłodzi on całą powierzchnią ??? czy tylko do jakiejś wysokości bo mam 20letni japy 550l i tam chłodzi tylko dno

#128 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 22:25

Zbiorniki na mleko

Mój Packo chłodzi tylko dnem do pewnej wysokości. 

#129 Share Oficer998

Oficer998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 20:23

Zbiorniki na mleko

Witam wymieniłem z modoreduktorze w schładzalniki tryby plastikowe ,ale cóż po wymianie głośno chodzą jaka może być przyczyna?

#130 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 20:37

Zbiorniki na mleko Nasmarowane dobrze? Nowe są więc muszą się dopasować. Być może zbyt mały luz powoduje zwiększony hałas.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 16:21

Zbiorniki na mleko Witam jak może być przyczyna częstego psucia się czujnika temperatury , posiadam regulator temperatury SMT-3. Może serwis montuje mi jakieś badziewie wiec prosił bym o namiary na porządny czujnik .

#132 Share endrju

endrju

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 12 luty 2016 - 09:48

Zbiorniki na mleko

Witam forumowiczów :) 

Mam problem z sterownikiem smt-05    ustawiony jest on na temperaturę 3.5 stopnia a schładza prawie do zera , wcześniej nie było z tym problemów  . Wyskakuje również  błąd "PPP"  ,który sygnalizuję przekroczenie zadanej temperatury . Spotkał się ktoś z czymś takim ? Zbiornik 1000 L  a na udój jest coś koło 200 litrów  ,gdy mleko jest ciepłe zbiornik w normalnym tempie schładza mleko . Spotkał się ktoś z takim problemem ?

#133 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 12 luty 2016 - 12:55

Zbiorniki na mleko

Miałem wetholms nie polecam strasznie długo schładzał a wszystko było ok freon itp Wymieniłem go i czas schładzania o połowę krótszy .

#134 Share mistsz

mistsz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 22:26

Zbiorniki na mleko

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy i nie mogłem znaleźć odpowiedniego forum więc spytam się tu. Dostałem dzisiaj z mleczarni informacje że muszę do 14 marca zarejestrować schładzalnik mleka w necie jak mam agregat który ma więcej niż 3 kg czynnika chłodzącego. I tu jest moje pytanie czy ktoś już to robił i jak sytuacja wygląda jak ja swój kupiłem używany 8 lat temu od gościa co je ściąga z zachodu europy. Baniak jest firmy Melatte 650litry a agregat ma wsadzony od 1000 lub 1200 i na nim nie ma żadnej tabliczki znamionowej czy wybitych numerów, i jak teraz mam stwierdzić ile on ma tego czynnika chłodzącego. Pewnie będę musiał wezwać majstra?

Proszę  o porady ponieważ czas nagli, a jak będę musiał  wzywać speca to może trochę zejść.

Edytowany przez mistsz, 06 marzec 2016 - 22:26.

Mam na sprzedaż pług Kverneland 16" 3+ skibowy obrotowy (zabezpieczenie na kamienie resor, nowe lemiesze dłuta, piersi, płozy, piętki)

Siewnik zbożowy Poznaniak 6 (1988). Dla zainteresowanych więcej informacji

#135 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 22:40

Zbiorniki na mleko Przeczytaj jedną czy dwie ostatnie strony tematu cena mleka. Tam napisałem jak wygląda sprawa ze starymi schładzalnikami. W alfalaval 1000 l.wchodzi trochę ponad kilogram a w japy 1030 trochę ponad 2 kg.

#136 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 22:58

Zbiorniki na mleko

do tanka serap 2060l wchodzi 2,5 kg. tak jest wybite na tabliczce

#137 Share jank388

jank388

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 maj 2016 - 05:01

Zbiorniki na mleko

jestem po wymianie otwartego  na cysterne samomyjaca 6000l na dwa agregaty serap''' jaka jest zasada mycia czy zaraz po odbiorze mleka czy czekak az temp otoczenia sie wyrówna

i drugie ILE i jak stosowac plyny co drugi dzien na przemian kwasny /zasadowy czy caly czas zasadowym

i moje zaniepokojenie na jednym z agregatow na tz zaworze mosieznym podczas chlodzenia  gromadzi sie brylka lodu a drugi jest suchy czy to jest zwiazane z niedostateczna iloscia gazu ? prosze o odpowiedz

#138 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1890 postów

Napisany 05 wrzesień 2016 - 07:05

Zbiorniki na mleko Witam. Jaki powinien byc odstęp w czasie włączania się samego mieszadła i na ile powinno się załączać? Mam ustawione co 15min i 2 pracy. Miałem wymieniona sprężarkę na nowa i od tego czasu obserwuje ze na ściankach zbiornika osadzaja się grudki tłuszczu z mleka. Nie ma ich wiele ale sa. Co może byc przyczyna?

#139 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 08:05

Zbiorniki na mleko

Ja w Japy mam też ustawione na co 15 minut i miesza przez 2 minuty . Takie jest ustawienie fabryczne bynajmniej tak jest napisane w instrukcji .Z grudkami - to może zadzwoń do tego co wymieniał Ci tą sprężarkę może miał taki przypadek .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1890 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 12:00

Zbiorniki na mleko Zmieniłem nastaw na 25/1 i teraz było ok żadnych grudek. Smietana na wierzchu się nie robi wiec chyba wystarczy takie mieszanie