Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbiorniki na mleko

149 odpowiedzi na ten temat

#101 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 23 lipiec 2014 - 08:11

Zbiorniki na mleko Jesli wsrawia niwa sprężarke to oewnie to tyle kosztuje. Do teho trzeba nowy osuszacz i czynnik chlodzacy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zbiorniki na mleko Dzisiaj, 11:55
  •  

#102 Share krzysztofagricultu

krzysztofagricultu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 10:30

Zbiorniki na mleko Polecam poczytać sobie tutaj, jest wiele przykładów ;) http://www.gospodarz.pl/wyszukiwanie-produktow.html?q=mleko&l=&search=1

#103 Share dex1988

dex1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 18:06

Zbiorniki na mleko Witam
Mam takie niecodzienne pytanie. Kupiłem zbiornik 350 litrów (chociaż i 200 byłby za duży), czy to normalne, że jak wleję 70 litrów, 20% objętości to chłodzi mleko ponad godzinę do temperatury 4 stopni ? Potem trzyma chyba normalnie, bo jak podskoczy do 6 to znów obniża do 4.
Agregat włączam dopiero po wlaniu pierwszych litrów mleka, to dobrze?, bo nie wiem jak zbiornik zareaguje na różnicę temperatur, jak wleję ciepłe mleko do zimnego zbiornika. Co do marki zbiornika to pojęcia nie mam co to jest (jakiś niemiecki), Agregat podobno był wymieniany rok temu.

Aha bym zapomniał. W związku z tym że mleka jest mało w zbiorniku, na dnie już przy temp. około 12-15 stopni pojawia się lód, termometr jest u góry więc mleko też pewnie nie ma tych 12 stopni tylko pewnie z połowę.

Edytowany przez dex1988, 10 sierpień 2014 - 18:09.

#104 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 11:37

Zbiorniki na mleko

czy to normalne, że jak wleję 70 litrów, 20% objętości to chłodzi mleko ponad godzinę do temperatury 4 stopni ?

Tak to jest normalne . Jeżeli łączne chłodzenie w takim zbiorniku trwa do 2 godzin (w upalne dni ,może chodzić troszkę dłużej ) ,to wszystko jest w porządku .

Agregat włączam dopiero po wlaniu pierwszych litrów mleka, to dobrze?

Tak jest najlepiej ,wlewać pierwsze mleko i włączać schładzalnik ,aczkolwiek jakby zbiornik był wychłodzony ,też nie powinno się nic dziać ,po wlaniu mleka .

Aha bym zapomniał. W związku z tym że mleka jest mało w zbiorniku, na dnie już przy temp. około 12-15 stopni pojawia się lód, termometr jest u góry więc mleko też pewnie nie ma tych 12 stopni tylko pewnie z połowę.

Jak termometr jest u góry ? Chyba wskaźnik, a czujnik gdzieś przy dnie ?

#105 Share Agricole

Agricole

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 16:19

Zbiorniki na mleko @dex1988 Od siebie proponuje włączać dopiero, gdy zaczyna sięgać mieszadło, ewentualnie można coś pod nóżki podłożyć by nachylić i też będzie dobrze. Tak szybko pojawiający się lód mnie dziwi, skoro był wymieniany agregat to możliwe, że za dużo freonu nabite, ale to już musiałby specjalista sprawdzić, bo lepiej żeby lodu było jak najmniej.

Ciepłe do zimnego można, tylko że tak jak napisałem wcześniej, lepiej włączyć kiedy już coś jest i wtedy temperatura mleka kolejno dolewanego uśrednia reszte i nic złego dziać się nie powinno.

#106 Share dex1988

dex1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 12 sierpień 2014 - 11:40

Zbiorniki na mleko Co do czujnika to nie wiem gdzie on się znajduje, ale zamówiłem już termometr (od -50 do +300 stopni) i zobaczę jaka jest faktyczna temperatura mleka, bo tak jak pisałem na dnie jest zamarznięte, a na termometrze 6 stopni, więc mleko może mieć ze 3.

#107 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 13 sierpień 2014 - 16:23

Zbiorniki na mleko A jaka temperatura mleka wyświetla się na komputerze w mleczarce ?

#108 Share dex1988

dex1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 21:12

Zbiorniki na mleko Co do temperatury mleka to ta na zbiorniku jest o 2 wyższa niż mleko ma faktycznie, w zbiorniku jest 6 a mleko ma mniej niż 4. Więc czujnik od termometru musi być gdzieś na środku ścianki zbiornika.

#109 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3191 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 11:14

Zbiorniki na mleko Myślę że wysiadł czujnik temperatury. U mnie kiedyś w nowym Eurotanksie wymieniany był chyba ze 3 razy. W efekcie mleko było za ciepłe albo zamarzało. Czujnik znajduje się najczęściej przykręcony do ścianki zbiornika. W okrągłych zbiornikach znajduje się pod czarną gumową zaślepką. Koszt czujnika kilka lat temu to ok 60-70 zł. Czujnik powinien znajdować się blisko dna tuż nad tym gdzie kończy się spirala chłodząca czy jak to nazwać.

#110 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 12:11

Zbiorniki na mleko

Co do temperatury mleka to ta na zbiorniku jest o 2 wyższa niż mleko ma faktycznie, w zbiorniku jest 6 a mleko ma mniej niż 4. Więc czujnik od termometru musi być gdzieś na środku ścianki zbiornika.

Jeśli temperatura na komputerze jest inna niż rzeczywista mleka to trzeba przestawić komputer.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share kudrus20

kudrus20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 wrzesień 2014 - 20:16

Zbiorniki na mleko

witam przpadkiem ktoś posiada tabele litrarzowa do schładzalnika japy 650 litrów bardo był bym wdzieczny 

#112 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 29 październik 2014 - 20:26

Zbiorniki na mleko

Mam pytanie trochę nie w temacie ale nie chcę zakładać nowego wątku . Jakiej wielkości macie pomieszczenie na zbiornik na mleko [ ile na ile metrów ] , dodam że chciałbym aby zmieściła się tam dojarka przewodowa . Zbiornik 1200 litrów chyba de lawal i dojarka też bo jeszcze nie wybrałem a muszę najpierw zbudować pomieszczenie do tego. Może ktoś by mi podał jakie jest zapotrzebowanie na prąd takiego zestawu .Za odpowiedzi dziękuje i pozdrawiam.

#113 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3191 postów

Napisany 29 październik 2014 - 20:34

Zbiorniki na mleko

Zapotrzebowanie na prąd to na pewno 380V. Wielkość pomieszczenia zależy od kształtu zbiornika. Nie napisałeś czy to wanna czy okrągły. Pomieszczenie robisz takie, żebyż mógł swobodnie obejść. Dojarka powinna raczej znajdować się w innym pomieszczeniu, bo co region to inne wymogi z weterynarii. U mnie przykładowo jest 4x2,5m i jest trochę wąsko na okrągły zbiornik 1000L. Pomieszczenie było pierwotnie większe, ale babka z weterynarii powiedziała, że nie może być bezpośredniego wejścia z obory do pomieszczenia na zbiornik i dlatego jest ścianka działowa a pierwsze pomieszczenie służy jako myjnia.

#114 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 30 październik 2014 - 07:28

Zbiorniki na mleko

A ile Kw pobierają na raz bo zbiornik to chyba 2 Kw bierze .Sam nie wiem jaki zbiornik lepszy czy wanna czy okrągły a nie mam kogo się dowiedzieć i zobaczyć samemu jaki byłby dla mnie lepszy . Za rok chciałbym odstawiać mleko ale co do technicznych spraw mam małe rozeznanie bo zawsze chowałem opasy . Z cielakami dobrymi u mnie ciężko a tak bym miał materiał na opas i co miesiąc jakieś pieniądze za mleko .Obora na 24 krowy co doradzacie z dojarką i zbiornikiem .

#115 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3191 postów

Napisany 30 październik 2014 - 08:01

Zbiorniki na mleko

Zdecydowanie wybierz wannę, każdy Ci to napisze. Ja z racji tego, że nie było nic dobrego od kupienia i byłem pod ścianą musiałem kupić okrągły. Przy dojeniu konwią to porażka, bo bardzo wysoki. Muszę mieć podest, żeby było lżej wylewać i nie dźwigać konwi pod szczękę. DO mycia także kiepski. Co do dojarki to pozostaje Ci używana, najlepiej Westfalia lub Delaval. Co do poboru prądu to Ci nie doradzę, ale bierze chyba mniej. Poszukaj na stronach producentów nowych zbiorników, być może tam podane są parametry. Nawet Ci znalazłem. http://www.eurotanks...ki_wannowe.html

#116 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1623 postów

Napisany 03 luty 2015 - 20:21

Zbiorniki na mleko

Orientuje się ktoś czym budową różni się zbiornik dwu-udojowy od cztero-udojowego? Potrzebuję kupić zbiornik około 5500l i z tego co się dowiedziałem to w dużych pojemnościach były zbiorniki również dwu-udojowe i nie wiem jak rozpoznać który jest taki a który inny

#117 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 03 luty 2015 - 20:44

Zbiorniki na mleko zbiorniki dwu udojewe zwykle maja dwa agregaty chłodnicze i duzo szerszy parownik. nasaja sie do 4 udoi. popristu szybciej chlodza. sam mam 2 udojowy od 8 lat.

#118 Share jarek1780

jarek1780

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 17:50

Zbiorniki na mleko

witam

nasze się z zamiarem wymiany zbiornika na mleko z racji na brak czynnika i licznych nieszczelności układu i tu moje pytanie:

1.Na jaki czynnik chłodniczy szukać i taki którego w przyszłości nie wycofają? może jakaś konkretna firma poj.600-800 L

chodzi mi o uzywany bo na nowy mnie nie stać

z góry dziękuje 

pozdrawiam

#119 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 16 kwiecień 2015 - 19:30

Zbiorniki na mleko

witam chciał bym was zapytać jaki polecacie typ czujnika temperatury do regulator temperatury TYP SMT- 3 w zbiorniku na mleko .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share proximaplus

proximaplus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Zainteresowania:BMW-Bawarka Mój Wóz
    Motoryzacja,
    Rolnictwo,
    Informatyka,
    Mechatronika,

Napisany 24 maj 2015 - 16:29

Zbiorniki na mleko

Witam mam niecodzienne pytanie minanowicie mam basen do mleka Alfa Laval 600l jednofazowy i czy to normalne że 90l chłodzi ponad 1,5 godz do temp 4 stopnie.I jeszcze jedno pytanie,ta metalowa rurka co idzie z chłodnicy do sprężarki jest dosyć gorąca,nie idzie utrzymać ręki jak chłodzi koło 20min.

Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...