Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbiorniki na mleko

149 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 13:36

Zbiorniki na mleko

Ja też miałem Japy. Kupiony używany w 1992 i chodził świetnie, ale był za mały.
Ty też kupiłeś używany czy nowy ?

Znalazłem jeszcze zbiorniki Mueller oferowane przez agrocomplex, ale nic o nich nie wiem.
Są też krajowe produkty wsk krosno pewnie są sporo tańsze.
Wracając do westfalii sam nie wiem o co chodziło temu znajomemu mechanikowi, czy tylko te niższe wersje schładzalników są robione w polsce. Oglądałem kiedyś tą linie Koolway( min 2700l) i naprawdę solidnie wygladała.

Mueller i westfalia to są liderzy w produkcji zbiorników ....Jak to powiedział pan który mi sprzedawał zbiornik westfalii '' za wannę to ja pani mogę gwarancje dożywotnią podpisać obiema rękami'(chodzi oczywiście o wannę nie agregat ). ;) Polecam westfalie ,mam i jest super ........ ;)

Edytowany przez Meg5, 29 styczeń 2013 - 16:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zbiorniki na mleko Dzisiaj, 00:02
  •  

#62 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Ekonomia, Rolnictwo, GPW, Motoryzacja

Napisany 29 styczeń 2013 - 20:39

Zbiorniki na mleko B) no tak za wannę to napewno...
ciekawe czy za resztę gadżetów też by dał rękę? Wystarczy jakis drobiazg , zmiana prądu i jakis drobiazg ma prawo się popsuć.
A propo samej niezawodności schładzalników to wydaje mi się że to cieżko powiedzieć. Sporo jest nowych zbiorników, ale stosunkowo młodych zwłaszcza tych większych bardziej zaawansowanych . Trudno żeby się sypały po kilku latach.
Ja też jestem raczej za westfalią, w razie czego serwis jest najbliżej.
Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

#63 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 21:03

Zbiorniki na mleko witam odswiezam temat
mam problem zbiornik na mleko slabo mi chlodzi
od wczoraj jakos dlugo chlodzi mi mleko
zbiornik 200o litrow westwalia roku nie podam bo nie ma tabliczki
powiem ze to napewno nie sprezarka bo w tym roku wymienialismy
strasznie dlugo chlodzi ok 3 h myslalem ze to mleka jest duzo to dlatego
ale dzis odbieral i z wieczornego udoju jeszcze nie wystudzilo
zawsze jak sie go wylaczalo to pozniej chodzil jeszcze chwile gaz sciagala sprezarka
a teraz nie ma tego odruchu moze ktos wie czy sa tam jakies zawory gdzie mozna to regulowac ustawiac
zbiornik to cysterna na plaszczu z odzyskiem ciepla chlodniece juz przedmuchalem nic nie pomoglo
moze mial ktos podobny problem albo wie gdziesa te zawory do regulacji przeplywu gazu

#64 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 04 marzec 2013 - 23:49

Zbiorniki na mleko Co do zbiorników to ja miałem 1200L okrągły z krosna 12 lat od nowości i ZERO awarii więc od kilku miesięcy użytkuję nowy 2000L wannę z Krosna gdyż tamten mnie nigdy nie zawiódł Polecam.

#65 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 05 marzec 2013 - 08:27

Zbiorniki na mleko

witam odswiezam temat
mam problem zbiornik na mleko slabo mi chlodzi
od wczoraj jakos dlugo chlodzi mi mleko
zbiornik 200o litrow westwalia roku nie podam bo nie ma tabliczki
powiem ze to napewno nie sprezarka bo w tym roku wymienialismy
strasznie dlugo chlodzi ok 3 h myslalem ze to mleka jest duzo to dlatego
ale dzis odbieral i z wieczornego udoju jeszcze nie wystudzilo
zawsze jak sie go wylaczalo to pozniej chodzil jeszcze chwile gaz sciagala sprezarka
a teraz nie ma tego odruchu moze ktos wie czy sa tam jakies zawory gdzie mozna to regulowac ustawiac
zbiornik to cysterna na plaszczu z odzyskiem ciepla chlodniece juz przedmuchalem nic nie pomoglo
moze mial ktos podobny problem albo wie gdziesa te zawory do regulacji przeplywu gazu

Jeśli nie ucieka ci gaz oraz wymieniałeś sprężarkę to na myśl przychodzi mi tylko przytkany filterek od gazu.

#66 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 09:25

Zbiorniki na mleko rurka byla peknieta gaz uciekal i dlugo chlodzil bo malo go bylo ale juz naprawione

#67 Share wel

wel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 18:01

Zbiorniki na mleko Ja także miałem Krosno 410l z 1997 roku teraz mam AlfaLaval 620 z 1998 roku narazie bez zarzutu.

#68 Share kkrzysiekk

kkrzysiekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 06:24

Zbiorniki na mleko sprzedam zbiornik AlfaLaval woj.podlaskie. Więcej info na pw.

#69 Share Damianursus30

Damianursus30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 19:36

Zbiorniki na mleko A ja kupie schładzalnik na mleko najlepiej 100-150l w woj lubelskim w okolicach Krasnegostawu/chełma - pisac na priv

#70 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 11 maj 2013 - 05:58

Zbiorniki na mleko Koledzy , jaki zbiornik polecicie.? Chodzi o to czy wannowy czy może okrągły.? Jeśli okrągły to z systemem chłodzenia podłogowego czy przez ściany.? Ma mieć pojemność min. 1000 litrów , może być też 1200 litrów :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 11 maj 2013 - 23:46

Zbiorniki na mleko Ja szukałbym tylko wanny. Wygodniejszy do mycia jest.
Chcesz kupić nowy czy używany?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#72 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 12 maj 2013 - 06:48

Zbiorniki na mleko Też polecam wannę ,lepiej chłodzą ,wygodniejsze do mycia i koniecznie na płaszczu ,nie z rurkami .

#73 Share eti1997

eti1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Hodowla zwierząt

Napisany 12 maj 2013 - 08:16

Zbiorniki na mleko Ja zakupiłem około 4 lata temu razem z dojarką zbiornik używany firmy Alfa-Laval(wanna) i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń jak na razie 0 awarii (odpukać :D) Raz jedynie korki nam wyleciały bo za duże przeciążenie w żniwa było ale co tam korki. Zainwestuj w Alfa-Laval i bedziesz zadowolony.

Edytowany przez eti1997, 12 maj 2013 - 08:17.

Sprzedam Duński Siewnik Stegsted zdjęcia na moim profilu w "O Mnie"

#74 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 12 maj 2013 - 09:09

Zbiorniki na mleko Wannowy niestety o pojemności około 1000 litrów nie wejdzie do pomieszczenia :( I prawdopodobnie będzie jakiś Alfa-Laval 1000 litrów lub może Alima-Bis 1200 litrów. Co sądzicie o marce Alima-Bis.? Mam teraz też z Alimy 530 litrów i przez 6 lat żadnej awarii :) Więc może że będzie Alima
Chodzi mi o używane :)

#75 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 16 maj 2013 - 07:47

Zbiorniki na mleko mam pytanie, nie wiem czy to wina zbiornika ale mam dosyc poważny problem i w żaden sposób nie moge sobie z nim poradzić, żadne płyny ani ich ilość nie pomaga, nie mogę zbić bakteri poniżej 100, wychodzi 120, 140 no czasami 90, mam zbiornik okragły 800 l i dojarkę przewodową de Laval a moje pytanie brzmi jak długo powinien zbiornik schłodzić ok 200 l mleka bo u mnie trwa to około 1 godz 15 minut, czy jest to prawidłowy czas?

#76 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 16 maj 2013 - 15:05

Zbiorniki na mleko Czy tą 1 godzinę 15 min. chłodzi od włączenia (od wlania pierwszych litrów mleka ) ,czy liczysz czas od ukończenia udoju ? Te 200 l mleka od początku dojenia do wychłodzenia powinno się zamknąć w max 2 h, a najlepiej 1,5 h. U mnie też jest 800 l wanna i po zakończeniu udoju chodzi w zależności od ilości mleka i temperatury otoczenia od 30 -60 min . Średnia bakterii 6...

#77 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 16 maj 2013 - 21:21

Zbiorniki na mleko to napewno nie wina zbiornika,pewnie gdzies w rurach w przewodówce masz syf,musisz przejrzeć porozkręcać

#78 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 17 maj 2013 - 08:20

Zbiorniki na mleko zchładza 1 godz i 15 minut od zakończenia dojenia - czyli wychodzi, ze w miarę prawidłowo, jeżeli chodzi o rury to odpada gdyż badałem mleko prosto z rur jak płyneło do zbiornika i tam w ciepłym wychodzi maksymalnie 20 bakteri a jak z dwóch dni ze zbiornika bierze kierowca to ponad 100 bakteri, wychodzi, ze są w zbiorniku, pytanie tylko dlaczego, myję go normalnie płynem, obstawiałem, że chodzi tu o długość chłodzenia no ale teraz to sam niewiem, macie jakieś rady?

#79 Share inka1801

inka1801

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 24 maj 2013 - 11:30

Zbiorniki na mleko Mam problem ze schładzialnikiem do mleka, ALFA-LAVAL, 330l. Bardzo długo schładza, 70l około 2,5godz, przy następnych udojach czas się wydłuża nawet do ponad 3godzin. Rurka jest cała oszroniona (biała). Był facet, powiedział, że najprawdopodniej w sprężarce jest wymieszany gaz i na tym się zakończyło. Fachowiec jest bezradny. Proszę o poradę! Co może być tego przyczyną?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 24 maj 2013 - 13:39

Zbiorniki na mleko Ja bym tego pana nie nazwała fachowcem ,no chyba że fachowcem,ale nie od schładzalników .
Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka ,mało gazu ,odklejone rurki (chyba że jest na płaszczu ) ,zanieczyszczona chłodnica .
Porządny serwisant na pewno zlokalizuje przyczynę .