Polecane posty

sebe1033    397

To lepiej uważaj jak za długo chłodzi to może freon wyleciał u nas tak było w końcu sprężarka padła ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Koledzy a która firma jest lepsza Westwalia czy DeLaval ?? Bo przymierzam się do kupna schładzalnika 3000L. I nie wiem której firmy wybrać ;) Doradźcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxima95    3

Witajcie.

Potrzebuje wiedzieć za ile moge wystawić Schładzalnik na mleka na allegro, tzn. kompletnie nie orientuje się w cenach takich urządzeń, a czym prędzej muszę sprzedać 330litrowy schładzalnik firmy Alima-Bis z roku 2007. Szkoda mi go sprzedawać, bo mam go od nowości i jest idealnym stanie. Ale już jest u mnie za mały.

Jeżeli ktoś się w cenach orientuje to prosze o podpowiedz, nie chciałbym oddać go za darmo, a z drugiej strony trzeba by poszedł czym predzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

panowie mam problem a mianowicie mieszadło w zbiorniku 1000L ma strasznie duże obroty i robi masło jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

wymieniam zbiornik po niedzieli cysterna 1700l samomyjąca ALFA ale mam pytanie dysze myjące są dwie w mieszadle czy to dobrze umyje bo słyszałem że też te dysze w innych zbiornikach są umieszczone gdzie indziej a więc jak to jest z tym myciem może ktoś doradzi coś podpowie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rado81    1

Kupilismy używany 800 litrow , chlodzi 3 h (1 udoj okolo 100 litrow), nie za dlugo chlodzi?? bo nie mogo zmniejszyc drobnoustrojow w mleku poniżej 100 tys , zadna higiena nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Musi być gdzieś brud jeśli nie schodzisz poniżej 100k bakterii, dojarkę regularnie płynami myjesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rado81    1

Wszystko jest myte jak poprzednio ,przez ostanie 20 lat raz do roku czasami przekroczy, badałem w białymstoku jeszcze nie schlodzone to wyszlo ok. wydaje mi sie że to zbiornik. Pobiore jeszsze raz po udoju i na wieczór czy bedzie taki sam wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

sprawdz czy chlodnica jest czysta to tak na poczatek jak cos to przedmuchaj sprezarka dla pewnosci bo to troche dlugo a jak robisz zaczynasz dojenie i wlaczasz baniak czy wczesniej przed wlaniem mleka na kilka minut wlaczasz? jak to nie pomoze to sprawdz zawartosc gazu i sprezarke moga to byc pierwsze oznaki padania sprezarki czego osobiscie ci i nikomu nie zycze $$$

ps kolego a kiedy wymieniales gumy strzykowe ??? doisz dojarka przewodowa ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    303

Kumpel miał kiedyś taki przypadek, że miał dwa zawory w zbiorniku tzn. jeden ten normalny zamykany na zewnątrz z rączką i drugi w postaci takiej kuli gumowej w zbiorniku. Po kilku latach ta gumowa kula sparciała i mleko przedostawało się przez nią do tej przestrzeni między nią a drugim zaworem gdzie było nieschłodzone i mnożyły się na początku setki a później już miliony (lato) bakterii. Druga rzecz sprawdź poziom gazu bo żeby 100l chłodziło aż 3h to trochę długo. zwłaszcza, że u mnie 1000l zbiornik kończy obecnie chłodzenie (przy pierwszym dojeniu) 170l w ok. 30 min po skończonym doju. Dój trwa z jakieś 45min do 1h

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

W każdej instalacji chłodniczej powinien być wziernik, to takie ustrojstwo z szybka przez która widać przepływ czynnika chłodzącego. Jeżeli jest, to zobacz czy chłodziwo przepływa podczas pracy agregatu. Brak czynnika chłodzącego to jedna z przyczyn tak długiej pracy. Inne to: zapchany odwadniacz, lub zapchana dysza parownika, wszystkie te rzeczy przerabiałem, stawiam na zapchany odwadniacz.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kupilismy używany 800 litrow , chlodzi 3 h (1 udoj okolo 100 litrow), nie za dlugo chlodzi?? bo nie mogo zmniejszyc drobnoustrojow w mleku poniżej 100 tys , zadna higiena nie pomaga.

Stanowczo za długo chłodzi ,taki zbiornik powinien tą ilość mleka wychłodzić w 1-2 godzin max . Jaki to jest zbiornik ,wannowy czy okrągły ? Czy na płaszczu czy na rurkach ? Przy takim czasie schładzania ,możesz na głowie stawać i bakterie będą wysokie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rado81    1

Stanowczo za długo chłodzi ,taki zbiornik powinien tą ilość mleka wychłodzić w 1-2 godzin max . Jaki to jest zbiornik ,wannowy czy okrągły ? Czy na płaszczu czy na rurkach ? Przy takim czasie schładzania ,możesz na głowie stawać i bakterie będą wysokie .

 

 

Zbiornik jest okragły na płaszczu ale ma pewnie 30 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mój też wiekowy ,też na płaszczu ,tylko że wanna ,ale chłodzi super . Musisz ,wezwać fachowca ,bo na prąd nie wydołasz . Coś jest nie tak ,ja kiedyś miałam belgijską wannę na rurkach i też mi długo chłodziła . Wezwałam fachowca i się okazało ,że ma oberwane rurki ,praktycznie nie do naprawienia ... U Ciebie ,pewnie wina leży po stronie agregatu ,może po prostu za mało wydajny ...Słyszałam też opinie ,że wanny szybciej chłodzą ,bo większa powierzchnia w nich chłodzi mleko ,natomiast w okrągłych tylko chłodzi dno . Ale większość fachowców twierdzi zgodnie ,że każdy zbiornik zalany do ilości 1/4 pojemności powinie wychłodzić w max 2 godziny ,latem może trochę dłużej jak są upały ,ale to raczej oczywiste .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Mój też wiekowy ,też na płaszczu ,tylko że wanna ,ale chłodzi super . Musisz ,wezwać fachowca ,bo na prąd nie wydołasz . Coś jest nie tak ,ja kiedyś miałam belgijską wannę na rurkach i też mi długo chłodziła . Wezwałam fachowca i się okazało ,że ma oberwane rurki ,praktycznie nie do naprawienia ... U Ciebie ,pewnie wina leży po stronie agregatu ,może po prostu za mało wydajny ...Słyszałam też opinie ,że wanny szybciej chłodzą ,bo większa powierzchnia w nich chłodzi mleko ,natomiast w okrągłych tylko chłodzi dno . Ale większość fachowców twierdzi zgodnie ,że każdy zbiornik zalany do ilości 1/4 pojemności powinie wychłodzić w max 2 ha ,latem może trochę dłużej jak są upały ,ale to raczej oczywiste .

 

 

zbiornik okragly chłodzi na polowie płaszcza a nie samo dno

 

co do czasu schlodzenia w moim 3400l zawsze sa to 3h.

Podobnie jest w nowym Westfalii znajomego 5300l


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tu jest rozmowa o zbiorniku 800 l i 3 h chłodzenie to stanowczo za długo . Jesteś kolego pewien ,że okrągłe zbiorniki takie własnie np. 800 l chłodzą na połowie płaszcza ? Ja osobiście tego nie widziałam ,ale ktoś tu się nie zna ,albo Ty ,albo panowie którzy zajmują się serwisem takich zbiorników . Komu wierzyć hm.......? Chyba że są takie i takie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

zależ jaki zbiornik ja miałem dwa okrągłe jeden stary ,,przedpotopowy'' to chłodził samo dno a drugi był nowszy to już tak ze 30 cm od dna chłodził i szybko schładzał.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Tu jest rozmowa o zbiorniku 800 l i 3 h chłodzenie to stanowczo za długo . Jesteś kolego pewien ,że okrągłe zbiorniki takie własnie np. 800 l chłodzą na połowie płaszcza ? Ja osobiście tego nie widziałam ,ale ktoś tu się nie zna ,albo Ty ,albo panowie którzy zajmują się serwisem takich zbiorników . Komu wierzyć hm.......? Chyba że są takie i takie .

 

zwracam honor:)

myslałem że okrągły to cylindryczny

po prostu źle skojarzyłem,


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    56

Co zrobić ze schładzalnikiem który przez jakieś 6-7 miesięcy bedzie nie używany.. Co jakiś czas włączać go??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rado81    1

sprawdz czy chlodnica jest czysta to tak na poczatek jak cos to przedmuchaj sprezarka dla pewnosci bo to troche dlugo a jak robisz zaczynasz dojenie i wlaczasz baniak czy wczesniej przed wlaniem mleka na kilka minut wlaczasz? jak to nie pomoze to sprawdz zawartosc gazu i sprezarke moga to byc pierwsze oznaki padania sprezarki czego osobiscie ci i nikomu nie zycze $$$

ps kolego a kiedy wymieniales gumy strzykowe ??? doisz dojarka przewodowa ???

 

 

 

Gumy były ok , dojarka bankowa, sprawa sie wyjasnila wina zbiornika , jak temperatury spadły do -15 wychodzi ok .

Edytowano przez rado81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj