Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbiorniki na mleko

149 odpowiedzi na ten temat

#21 Share qwedffgdsxdfs

qwedffgdsxdfs

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 07:23

Zbiorniki na mleko Hej może ktoś ma tabele ilości mleka do schładzalnika okrągłego jest to baniak firmy foster chyba i ma on gdzieś 550 - 600 litra na miarce jest do 60 tak jakby cm ale nie sięga ona do samego dna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zbiorniki na mleko Dzisiaj, 23:42
  •  

#22 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 07:38

Zbiorniki na mleko Rako mieszadło chodzi cały czas przy chłodzeniu po schłodzeniu mleka włącza się co jakiś czas.

My mamy Japy stary dość już (kupiony dawno używany) był przeciek a za bardzo się nie znali i długo chłodził aż padła sprężarka i mieszadło po wymianie i uszczelnieniu chodzi już z 6 lat

gwedffgdsxdfs na miarce mam też podziałkę na cm i na przykład 40cm czyli 400mm oznacza 407 litrów 505mm -512 l zawsze + 7 . A u Ciebie nie wiem może podobnie wlej trochę odmierzonej wody z 50-100 l i będziesz wiedział

#23 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 17:08

Zbiorniki na mleko Koledzy interesują mnie ceny zbiorników na mleko o pojemności 4000 litrów, w grę wchodzą tylko nowe proszę o jakieś konkrety co do ceny i jaka firma najlepsza:D Jak na razie stawiamy na DeLaval ale nie koniecznie musi być z tej firmy
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#24 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 10:05

Zbiorniki na mleko Przymierzamy się do zmiany swojego zbiornika (600l) na większy najprawdopodobniej używany 1200l i zastanawiam się który będzie lepszy wannowy czy okrągły, która konstrukcja się lepiej sprawdza, który szybciej chłodzi, i jakie firmy polecacie

#25 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 31 lipiec 2010 - 12:47

Zbiorniki na mleko Wannowy chyba jest lepszy, bo i myć wygodnie.
My mamy francuski JAPY 1100 litrów. Kupiliśmy go ze 7 lat temu używany. Ma chyba z 30 lat ale uszkodził się tylko sterownik. Zapłaciliśmy 170zł. Ostatnio trochę chłodnica się zanieczyściła bo trochę długo chłodzi.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#26 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 01 sierpień 2010 - 08:17

Zbiorniki na mleko To lepiej uważaj jak za długo chłodzi to może freon wyleciał u nas tak było w końcu sprężarka padła ;) :D

#27 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 02 sierpień 2010 - 07:03

Zbiorniki na mleko Koledzy a która firma jest lepsza Westwalia czy DeLaval ?? Bo przymierzam się do kupna schładzalnika 3000L. I nie wiem której firmy wybrać ;) Doradźcie :D

#28 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 02 sierpień 2010 - 21:28

Zbiorniki na mleko

To lepiej uważaj jak za długo chłodzi to może freon wyleciał u nas tak było w końcu sprężarka padła :D ;)

Właśnie gaz był sprawdzany i jest ok. ciśnienie.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#29 Share krzysztofD

krzysztofD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 październik 2010 - 18:57

Zbiorniki na mleko Czy ma ktoś zbiornik firmy Packo chłodzenie wodom lodową co o takich sadzicie?

#30 Share proxima95

proxima95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 11:39

Zbiorniki na mleko Witajcie.
Potrzebuje wiedzieć za ile moge wystawić Schładzalnik na mleka na allegro, tzn. kompletnie nie orientuje się w cenach takich urządzeń, a czym prędzej muszę sprzedać 330litrowy schładzalnik firmy Alima-Bis z roku 2007. Szkoda mi go sprzedawać, bo mam go od nowości i jest idealnym stanie. Ale już jest u mnie za mały.
Jeżeli ktoś się w cenach orientuje to prosze o podpowiedz, nie chciałbym oddać go za darmo, a z drugiej strony trzeba by poszedł czym predzej...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share bercikoo

bercikoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 23 maj 2012 - 20:54

Zbiorniki na mleko co myslicie o tym zbiorniku http://allegro.pl/sc...2340343252.html

#32 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 22:23

Zbiorniki na mleko panowie mam problem a mianowicie mieszadło w zbiorniku 1000L ma strasznie duże obroty i robi masło jak temu zaradzić?

#33 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 08:05

Zbiorniki na mleko wymieniam zbiornik po niedzieli cysterna 1700l samomyjąca ALFA ale mam pytanie dysze myjące są dwie w mieszadle czy to dobrze umyje bo słyszałem że też te dysze w innych zbiornikach są umieszczone gdzie indziej a więc jak to jest z tym myciem może ktoś doradzi coś podpowie .

#34 Share rado81

rado81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 21:59

Zbiorniki na mleko Kupilismy używany 800 litrow , chlodzi 3 h (1 udoj okolo 100 litrow), nie za dlugo chlodzi?? bo nie mogo zmniejszyc drobnoustrojow w mleku poniżej 100 tys , zadna higiena nie pomaga.

#35 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 10:30

Zbiorniki na mleko Musi być gdzieś brud jeśli nie schodzisz poniżej 100k bakterii, dojarkę regularnie płynami myjesz?

#36 Share rado81

rado81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 11:21

Zbiorniki na mleko Wszystko jest myte jak poprzednio ,przez ostanie 20 lat raz do roku czasami przekroczy, badałem w białymstoku jeszcze nie schlodzone to wyszlo ok. wydaje mi sie że to zbiornik. Pobiore jeszsze raz po udoju i na wieczór czy bedzie taki sam wynik.

#37 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 13:04

Zbiorniki na mleko sprawdz czy chlodnica jest czysta to tak na poczatek jak cos to przedmuchaj sprezarka dla pewnosci bo to troche dlugo a jak robisz zaczynasz dojenie i wlaczasz baniak czy wczesniej przed wlaniem mleka na kilka minut wlaczasz? jak to nie pomoze to sprawdz zawartosc gazu i sprezarke moga to byc pierwsze oznaki padania sprezarki czego osobiscie ci i nikomu nie zycze $$$
ps kolego a kiedy wymieniales gumy strzykowe ??? doisz dojarka przewodowa ???

#38 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 23 listopad 2012 - 13:45

Zbiorniki na mleko Kumpel miał kiedyś taki przypadek, że miał dwa zawory w zbiorniku tzn. jeden ten normalny zamykany na zewnątrz z rączką i drugi w postaci takiej kuli gumowej w zbiorniku. Po kilku latach ta gumowa kula sparciała i mleko przedostawało się przez nią do tej przestrzeni między nią a drugim zaworem gdzie było nieschłodzone i mnożyły się na początku setki a później już miliony (lato) bakterii. Druga rzecz sprawdź poziom gazu bo żeby 100l chłodziło aż 3h to trochę długo. zwłaszcza, że u mnie 1000l zbiornik kończy obecnie chłodzenie (przy pierwszym dojeniu) 170l w ok. 30 min po skończonym doju. Dój trwa z jakieś 45min do 1h

Edytowany przez kokoman0, 23 listopad 2012 - 13:49.

#39 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 22:41

Zbiorniki na mleko W każdej instalacji chłodniczej powinien być wziernik, to takie ustrojstwo z szybka przez która widać przepływ czynnika chłodzącego. Jeżeli jest, to zobacz czy chłodziwo przepływa podczas pracy agregatu. Brak czynnika chłodzącego to jedna z przyczyn tak długiej pracy. Inne to: zapchany odwadniacz, lub zapchana dysza parownika, wszystkie te rzeczy przerabiałem, stawiam na zapchany odwadniacz.

Edytowany przez agromatik, 23 listopad 2012 - 22:42.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share malymiro

malymiro

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 43 postów