Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafffffff    9

Jakie zbiorniki(schladzlniki) waszym zdaniem sa najlepsze tzn firma, czy plaskie okragle sa lepsze od wysokich okraglych(tempo schladzania), najczestsze awarie, czy warto kupic starsze zbiornik czy nowe,itd.....co komu przyjdzie na mysl z uzytkowaniem zbiornikow:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    66

Z używanymi to trzeba uważać. Kiedyś kupiliśmy 400l zbiornik Alfa Laval używany, non stop schodził gaz, i raz po wieczornym udoju był pełen, rano wstaliśmy a zbiornik jeszcze chodził, patrzymy na mleko a tam się skwasiło ile to potem roboty było. Zbiornik ten poszedł na odstawke, i kupiliśmy z mleczarni zbiornik 800l okrągły z nowym agregatem a tylko stary był zbiornik daliśmy 10 tyś. użytkujemy go już dwa lata i zero awari (odpukać). wLato po udoju 150l chłodzi w 1.5godz teraz troche szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    248

ja kupiłem używany też Alfa Laval tyle że z niemiec i bardzo go sobie chwalę.Pojemność 400 litrów teoretycznie ale jakieś 440 do niego wejdzie.. Nigdy nie miałem żadnej awarii tylko na początki zbyt mocno chłodził i po pierwszym udoju zamarzało mleko na dnie i mieszalnik troszke o to ocierał ale teraz jest wszystko ok. Bardzo szybko chłodzi, nic nie kapie, nie ucieka gaz..poprostu zero awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja mam A-Lima Bis 250l- jak narazie bezawaryjny.

Jest to schładzalnik otwarty okrągły- w sam raz dla mnieszych gospodarstw :D

Nie miałem też, ani nie mam problemów z właściwą temperaturą mleka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

ja mam kupiony nie dawno(ale używany z 2004 r.) 5000 litrowy zbiornik z A-lima Bis,550 litrów(pierwszy dój po myciu) schładza w 40 min,.a myje się w 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najlepiej kupić nowy Alfa Laval. moim zdaniem to najleprza firma.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My mamy zakupiony na jesień używany zbiornik Alfa Laval 1500 litrów. Jest on okrągły podłużny. Bardzo dobrze schładza mleko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

ja mam zbiornik 1800 DELAVAL. Latem miałem awarie-freon wyciekał z obiegu ale juz wszystko naprawione. Nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A gdzie trzymacie agregaty? Na zewnątrz czy w wewnątrz, ja trzymam na zewnątrz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

U nas mleko chłodzi 1000 litrowy Frigomilk (prod. włoska). Wcześniej mieliśmy tej samej firmy ale o pojemności 430 litrów. Chodził bezawaryjnie przez ładnych parę lat, ale w pewnym momencie okazał się za mały. Na obecny też nie narzekam. Kilka razy się tylko zdarzyło, że się "zawiesił". Ale wtedy "reset" i wszystko jest w porządku. Agregat mam wewnątrz zlewni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

ja mam uzywany zbiornik o pojemnosci 400l, niestety nie ma na nim naklejki wiec nie wiem jakiej jest firmy. wiem tylko ze zostal sprowadzony z francji. Jak narazie spisuje sie ok. nie liczac uszkodzenia agregatu z powodu burzy (nowy kosztowal ok 1000zł). sąsiad kilka lat temu kupił nowy Alfa - Laval tez 400L i jest z niego bardzo zadowolony. Do tej pory nie miał z nim żadnych problemów


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rako    1

Czy w zbiornikach na mleko mieszalnik powinien pracować cały czas czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie on się załącza co jakiś czas.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1531

Ja kopiłem w ubiegłym roku używaną chłodnię Alima Bis 1600 litrów i jak narazie nie mam zastrzeżeń co do schładzania. Przedtem miałem Alfa Laval 1000 litrów (była kupiona nowa) i tez dobrze się sprawowała ale miała kilka usterek takich jak rozregulowany komputer czy uszkodzony agregat ale po za tym to była dobra chłodnią. Musiałem ja sprzedać bo mleko mi się nie mieściło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My w sierpniu wzięliśmy nowy delaval 3000l to 1300l chłodzi 40 minut ale w dzień to góra dwa razy włączy się...Mycie trzy cykle łączny czas około 30min...Bez awarii ten zbiornik jest godny polecenia..:):)


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

My od 3 lat mamy 600l alfa laval używaną, dwa lata temu spaliła się sprężarka(upaliła się jedna wsówka i chodziła na 2 fazach) od tamtej pory nie ma z nim problemów, wcześniej mieliśmy francuski JAPY (320l) sześć lat chodził bez dopuszczania freonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja posiadam zbiornik firmy Alfa Laval 1200l i jestem bardzo z niego zadowolony. Była jedna awaria popsuł się komputer sterujący. Wcześniej tez miałem zbiornik tej firmy i też sprawował się bardzo dobrze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

Ja mam zbiornik Alfa Laval Agri od 3 lat kupiłem używanego z rocznika 1997 zbiornik z 2 lata stał w garażu po zakupie siadła cewka a później sterownik ale nie narzekam po wymianie tych części chodzi bez zarzutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr88    0

Ja mam frigo milk 550l jakieś 8 lat i zero awarii a mam go od nowości


Ursus C-360, C-330M, C-330+ tur na 25ha narazie muszą wystarczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej może ktoś ma tabele ilości mleka do schładzalnika okrągłego jest to baniak firmy foster chyba i ma on gdzieś 550 - 600 litra na miarce jest do 60 tak jakby cm ale nie sięga ona do samego dna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Rako mieszadło chodzi cały czas przy chłodzeniu po schłodzeniu mleka włącza się co jakiś czas.

 

My mamy Japy stary dość już (kupiony dawno używany) był przeciek a za bardzo się nie znali i długo chłodził aż padła sprężarka i mieszadło po wymianie i uszczelnieniu chodzi już z 6 lat

 

gwedffgdsxdfs na miarce mam też podziałkę na cm i na przykład 40cm czyli 400mm oznacza 407 litrów 505mm -512 l zawsze + 7 . A u Ciebie nie wiem może podobnie wlej trochę odmierzonej wody z 50-100 l i będziesz wiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

Koledzy interesują mnie ceny zbiorników na mleko o pojemności 4000 litrów, w grę wchodzą tylko nowe proszę o jakieś konkrety co do ceny i jaka firma najlepsza:D Jak na razie stawiamy na DeLaval ale nie koniecznie musi być z tej firmy


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

Przymierzamy się do zmiany swojego zbiornika (600l) na większy najprawdopodobniej używany 1200l i zastanawiam się który będzie lepszy wannowy czy okrągły, która konstrukcja się lepiej sprawdza, który szybciej chłodzi, i jakie firmy polecacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6846

Wannowy chyba jest lepszy, bo i myć wygodnie.

My mamy francuski JAPY 1100 litrów. Kupiliśmy go ze 7 lat temu używany. Ma chyba z 30 lat ale uszkodził się tylko sterownik. Zapłaciliśmy 170zł. Ostatnio trochę chłodnica się zanieczyściła bo trochę długo chłodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj