Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pas młocarni

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ursusikc330m

ursusikc330m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 21:09

Pas młocarni Mam mały problem chodzi mi o ten pas potrójny z lewej strony jest w dobrym stanie tylko rozszedł się 2 trzymają się razem a jeden oddzielnie i mam pytanie czy da radę tak kosić i zauważyłem że wyrzuca mi trochę ziarno tyłem proszę was o jakieś porady.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pas młocarni Dzisiaj, 17:37
  •  

#2 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:Maszyny i buggy ,Konie

Napisany 24 lipiec 2014 - 21:19

Pas młocarni Da radę robić tylko czy 300zł na pas to jakieś kosmiczne pieniądze na nowy pas . A każdy kombajn ma straty z tyłu kompromis musi być albo czyste do zbiornika lub brudne a mało co z tyłu

#3 Share marciniu94

marciniu94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Nazywam sie Marcin, mieszkam w woj. świętokrzyskim niedaleko Opatowa, interesuję się mechaniką rolnicza. Studiuje Mechanike i Budowe Maszyn na AGHu, a w czasie wolnym pomagam rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa :)

Napisany 25 lipiec 2014 - 00:27

Pas młocarni U mnie byl podobny problem w zwiazku z oderwaniem sie jednej czesci potrojnego pasa, przyczyn tego moze byc wiele ale najprawdopodobne to ze byl zuzyty i sie rozerwal lub to ze pas jest zeskoszony poprzez naprzyklad krzywo ustawiony silnik (tak jak to bylo w moim przypadku), mozesz go wymienic, ja robie na tym oderwanym i jest dobrze to jest pasek klinowy i trzeba brac pod uwage to ze on ma maly poslizg, a co do pieniedzy to jest dobrze jesli trzeba wymienic tylko ten pas za 300 zl ale nigdy tak nie jest zawsze cos wypadnie jeszcze wymienic, takze jak nie jest w zlym stanie to mozesz spokojnie robic na tym podwojnym, pozdrawiam :D

#4 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 20:21

Pas młocarni No u mnie tnie pas napinka i zawsze wymiana , każdy ma problemy mi jak taka robota się robi to nie wyłączam młocarni i włączam ją delikatnie by pas nie spadł by dojechać do końca dnia .A kupuję najtańszy pas bo ta napinka zjada pas i niema sensu inwestować w drogi pas jakie pasy polecacie bo kleberrg odpada (tandeta )

#5 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 20:45

Pas młocarni Ale który pas ci zjada napinka?Na 2940 jest koło bez rantu więc może 3000 od hederu.Mam kleberga jezdny i daje radę.Podstawa sukcesu to dobrze napiąć żeby nie był lużny .

Edytowany przez krzysztofz14, 25 lipiec 2014 - 21:00.

#6 Share ursusikc330m

ursusikc330m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 21:44

Pas młocarni Co może być przyczyną jak wysypuje zboże to ślimak się zatrzymuje na pusto się kręci a z pełnym zbiornikiem zatrzymuje się może trzeba wyregulować te blaszki na dnie zbiornika co o tym myślicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 15:06

Pas młocarni po to sa właśnie te blaszki jak masz pełny zbiornik to za duży opór jest na ślimak a tak to regulujesz sobie

#8 Share marciniu94

marciniu94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Nazywam sie Marcin, mieszkam w woj. świętokrzyskim niedaleko Opatowa, interesuję się mechaniką rolnicza. Studiuje Mechanike i Budowe Maszyn na AGHu, a w czasie wolnym pomagam rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa :)

Napisany 26 lipiec 2014 - 18:21

Pas młocarni Sprawdz tez napiecie pasa od wysypu ziarna po jego wlaczeniu, u mnie tez tak sie dzialo, napialem go i jest git :D

#9 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 20:18

Pas młocarni Pas 2940 bo ramię napinacza jest przesunięte i napinka chodzi nie po całym pasie tylko lekko pas wystaje za napinke a 3000 nie mam w swoim zabytku teraz się nie rozdwoił jeszcze tylko ze środka z pasa wypadają części klina odrywa się pas. KLEBERG miałem taki w MF 255 to na wentylator co rok lub 2 razy w roku wymiana a teraz kupiłem PIX i on już 2 lat śmiga a kosztuje 2zł więcej od w/w pasa

#10 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 20:50

Pas młocarni Tą podstawę na której jest mocowane ramię można kupić.Może masz coś tam naprawiane ,koszt 50zł zawsze mniej niż pas.

#11 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 08:45

Pas młocarni Tak tylko to co teraz sprzedają to szajs i wolę co 4 lat zmienić pas na nowy bo i ten popękał na wielo kinie lub się rozdwoi niż włożyć tą podstawę która narobi więcej szkód ja pożytku w kombajnie .naprawiane było i taki kompromis wybraliśmy jako najlepszy a ile pasków w bizonie lata tak jak należy zawsze jakieś przekosy lub inne błędy konstrukcji np;pas na podajniku żiarnowym u kogo jest idealnie u każdego go sciąga w stronę pasa brak odpowiednich pomysłów A raczej to chyba już ostatnie żniwa z Bizonem super czas na zmianę maszyny bo już swoje wykosiła na pewno jak i u mnie i w poprzednich rękach lekkiego chleba nie miała

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share pepeszka11

pepeszka11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 maj 2015 - 19:21

Pas młocarni

Witam, posiadam kombajn claas cosmos kupiłem z nie oryginalnym pasem młocarni, czy wie ktos jaki dokładnie tam idzie pas? (silnik perkinsa 4p)