ursusikc330m

Pas młocarni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Mam mały problem chodzi mi o ten pas potrójny z lewej strony jest w dobrym stanie tylko rozszedł się 2 trzymają się razem a jeden oddzielnie i mam pytanie czy da radę tak kosić i zauważyłem że wyrzuca mi trochę ziarno tyłem proszę was o jakieś porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Da radę robić tylko czy 300zł na pas to jakieś kosmiczne pieniądze na nowy pas . A każdy kombajn ma straty z tyłu kompromis musi być albo czyste do zbiornika lub brudne a mało co z tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marciniu94    6

U mnie byl podobny problem w zwiazku z oderwaniem sie jednej czesci potrojnego pasa, przyczyn tego moze byc wiele ale najprawdopodobne to ze byl zuzyty i sie rozerwal lub to ze pas jest zeskoszony poprzez naprzyklad krzywo ustawiony silnik (tak jak to bylo w moim przypadku), mozesz go wymienic, ja robie na tym oderwanym i jest dobrze to jest pasek klinowy i trzeba brac pod uwage to ze on ma maly poslizg, a co do pieniedzy to jest dobrze jesli trzeba wymienic tylko ten pas za 300 zl ale nigdy tak nie jest zawsze cos wypadnie jeszcze wymienic, takze jak nie jest w zlym stanie to mozesz spokojnie robic na tym podwojnym, pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

No u mnie tnie pas napinka i zawsze wymiana , każdy ma problemy mi jak taka robota się robi to nie wyłączam młocarni i włączam ją delikatnie by pas nie spadł by dojechać do końca dnia .A kupuję najtańszy pas bo ta napinka zjada pas i niema sensu inwestować w drogi pas jakie pasy polecacie bo kleberrg odpada (tandeta )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Ale który pas ci zjada napinka?Na 2940 jest koło bez rantu więc może 3000 od hederu.Mam kleberga jezdny i daje radę.Podstawa sukcesu to dobrze napiąć żeby nie był lużny .

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną jak wysypuje zboże to ślimak się zatrzymuje na pusto się kręci a z pełnym zbiornikiem zatrzymuje się może trzeba wyregulować te blaszki na dnie zbiornika co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

po to sa właśnie te blaszki jak masz pełny zbiornik to za duży opór jest na ślimak a tak to regulujesz sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marciniu94    6

Sprawdz tez napiecie pasa od wysypu ziarna po jego wlaczeniu, u mnie tez tak sie dzialo, napialem go i jest git :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Pas 2940 bo ramię napinacza jest przesunięte i napinka chodzi nie po całym pasie tylko lekko pas wystaje za napinke a 3000 nie mam w swoim zabytku teraz się nie rozdwoił jeszcze tylko ze środka z pasa wypadają części klina odrywa się pas. KLEBERG miałem taki w MF 255 to na wentylator co rok lub 2 razy w roku wymiana a teraz kupiłem PIX i on już 2 lat śmiga a kosztuje 2zł więcej od w/w pasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Tą podstawę na której jest mocowane ramię można kupić.Może masz coś tam naprawiane ,koszt 50zł zawsze mniej niż pas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Tak tylko to co teraz sprzedają to szajs i wolę co 4 lat zmienić pas na nowy bo i ten popękał na wielo kinie lub się rozdwoi niż włożyć tą podstawę która narobi więcej szkód ja pożytku w kombajnie .naprawiane było i taki kompromis wybraliśmy jako najlepszy a ile pasków w bizonie lata tak jak należy zawsze jakieś przekosy lub inne błędy konstrukcji np;pas na podajniku żiarnowym u kogo jest idealnie u każdego go sciąga w stronę pasa brak odpowiednich pomysłów A raczej to chyba już ostatnie żniwa z Bizonem super czas na zmianę maszyny bo już swoje wykosiła na pewno jak i u mnie i w poprzednich rękach lekkiego chleba nie miała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepeszka11    0

Witam, posiadam kombajn claas cosmos kupiłem z nie oryginalnym pasem młocarni, czy wie ktos jaki dokładnie tam idzie pas? (silnik perkinsa 4p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piechu
      Witam. Mam dominatora 76 Niestety nie ma w nim licznika od obrtów młócarni a co za tym idzie również obrotów silnika. Na razie mam założony rowerowy licznik ale często gubi sygnał. W sumie nie jest aż tak potrzebny ale wolałbm mieć wszystko tak jak w oryginale. Na razie kupiłem coś takiego http://allegro.pl/czujnik-obrotow-mlocarni-claas-dominator-604015-i3314246142.html. Mniej więcej wiem jak go zamontować ale mam problem z tym jak wyświetlać te obroty tzn. czy od tego czujnika jest jakaś linka i wtedy trzeba podłączyć do takiego zegara http://allegro.pl/licznik-obrotow-mlocarni-claas-nr-632180-o2-i3338272473.html ??? Czy można go podłączyć do jakiegoś elektronicznego licznika czy muszę szukać oryginalnego zegara.I 2 pytanie jak ise podłącza zegar od obrotów silnika ??? Z góry dziękuje za każdą radę. Pozdrawiam
    • Przez grzesiek1098
      Witam. Pytanie do właścicieli w/w kombajnu. Jak macie ustawione dźwignie klepiska, chodzi mi na którą "dziurę" mała wajcha i duża. Coś mi pszenicy nie domłaca, próbowałem różnych ustawień i lipa.
    • Przez marix123
      Witam otóż mam problem, kupiłem Bizona i gdy go tak sprawdzałem na sucho to obroty na młocarni najwieksze jakie uzyskałem to było 700, pas był napięty, szerokość pasa równe 5 cm , był on równo z kołem na odrzutniku słomy naczytałem się że może obroty trzeba wyregulować tą korbą od przodu w kombajnie pod zegarami, no i kuzyn tak kręcił że chyba wykręcił z tego drugiego napinacza bliżej odrzutnika po czym jak odpaliłem kombajn i włączyłem młocarnie to pas wszedł do środka koła odrzutnika a talerz od młócarni wsunął się względem tego drugiego talerza jakiś 1cm może troszkę więcej moje pytanie brzmi jak to naprawić jak się za to zabrać, poniżej umieszczam pare zdjęć przedstawiających jak to teraz wygląda, wiem że mogłem pisać trochę niezrozumiale bo za bardzo się nie znam ale proszę o wyrozumiałość. dzięki z góry za odpowiedzi pozdrawiam.
       

    • Przez lewy
      witam
      gdzie można zlokalizować czujnik obrotów młocarni? łatwo go zauważyć? szukam przy swoim nowym nabytku od kilku dni i nie ma
    • Przez skok
      Witam
      Jak szybko wymienic pas na młocarni ? Trzeba zdejmować jedno z kół czy wystarczy rozkręcić koło na wale ??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj