Peters

Dopłata do skrobi od 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Peters    21

Witam

Zna już ktoś jak to będzie wyglądać ta dopłata trzeba mieć umowe?? :) Jaka wysokość bedzie tej dopłaty?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

na razie sa to tylko propozycje ,które musi zaakceptować KE, ok.400 Euro do hektara ,oczywiscie powierzchnia uprawy potwierdzona umową kontraktacyjną,ale jeżeli powierzchnia ziemniaków skrobiowych przkładowo zwiększy sie o 100 % to dopłata będzie 200 Euro bo pula srodków na ten cel będzie stała .Jednym słowem "bida z nędzą".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peters    21

Dzięki za info :) Mam jeszcze takie pytanie. Ja sadzę ziemniaki nie na swoich działkach tzn mam umowe na rok urzeczenia to też bedzię się wliczac czy tylko te działki co należą do gospodarstwa?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

na razie sa to tylko propozycje ,które musi zaakceptować KE, ok.400 Euro do hektara ,oczywiscie powierzchnia uprawy potwierdzona umową kontraktacyjną,ale jeżeli powierzchnia ziemniaków skrobiowych przkładowo zwiększy sie o 100 % to dopłata będzie 200 Euro bo pula srodków na ten cel będzie stała .Jednym słowem "bida z nędzą".

 

A co jeśli ktoś wcześniej wcale nie sadził ziemniaków skrobiowych, a teraz zamierza to wtedy 200 czy 400 Euro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

@Peters,jeżeli do tej działki będziesz występował o płatność obszarową to myśle ,że dopłata skrobiowa będzie się należeć,ale o takie szczegóły będziesz musiał się zwrócić do agencji,ale nie teraz bo to tylko projekt ,a konkretne rozporządzenia będą pewnie dopiero na początku 2015 roku.

@krzychu94 z tymi 200 Euro to podałem taki przykład jeśli w skali kraju powierzchnia uprawy ziemniaków skrobiowych wzrośnie o 100 %,faktycznie jest to bardzo mało prawdopodobne,tak więc jeśli w 2015 roku powierzchnia uprawy będzie na zbliżonym poziomie do lat ubiegłych to jako nowy plantator ,dostaniesz 400 Euro,ale podkreślam jest to propozycja strony polskiej przesłana do KE,co z tym zrobi Bruksela zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herbpio    7

Witam, gdzie najbliżej północnej Opolszczyzny znajduje się zakład kontraktujący ziemniaki skrobiowe? Składam w tym roku na MGR i chciałbym rozwijać się w tym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj