Polecane posty

Adi96    1848

Jeśli się nie myle 4011 chyba nie miały tego znaku na skrzyni  nie jestem pewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borekk17    890

właśnie do tego dąże zeby ktoś u kogo znak sie uchował zmierzył na jakiej wysokości okienka sięznajduje

 


właśnie do tego dąże zeby ktoś u kogo znak sie uchował zmierzył na jakiej wysokości okienka się znajduje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

40-ka miała nabity znak.

Tak odmierzyć od okienka to ciężka sprawa bo nie znajdziesz dwóch takich samych. To odlew i powtarzalności bym się w wymiarach nie spodziewał. 

To prędzej niedbalstwo ursusa.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borekk17    890

siedząc i myśląc cały czas o tym zajściu  czemu cięzko pali mimo ustawienia takiego jak zawsze przypomniało mi się ze o jeden ząb jest pompa przestawiona na rozrządzie więć ten znak już mi nie potrzebny ustawie sobie rozrząd jeszcze raz i wtedy ustawie pompe na czuja i musi zimny palić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu123    2

Witam jestem w trakcie remontu mojego 3p i mam pytanie jak powinny być ustawione znaki  na kołach tgz zaworowe od pompy paliwowej i pośrednie i na wale na pośrednim są trzy oznaczenia taka kreska drugie to kreska i wybite na niej dwa znaki i trzecie to kreska i jeden wybity znak proszę o pomoc.

 

ps: przeszukałem instrukcje napraw i niema tam nic o ustawieniu rozrządu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

Dwa razy składałem 3 perkinsa i łatwo jest to wydedukować ustal najpierw znaki na wale i pośrednim, a reszta sama wyjdzie, albo tak jest oznakowane, że znak jest na zębie a na pośrednim pomiędzy zębami i to wychodzi. W 6 ze stojącą pompą sie narypałem i doszedłem bo tam do paliwowej jest pośrednie i niepażysta i niepodzielna tak zwana liczba pierwsza zębów chyba 17 ale jak znasz budowe silnika to wszystko wychodzi.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManiakUrsus    8

Witam czy jest ktoś w stanie mi wyjaśnić dlaczego mam tak duży luz wzdłużny (przód-tył) na wałku rozrządu ok 5mm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Bo jest wytarty dystans taka podkładka gruba która jest za kołem rozrządu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyczek121    0

i jak tam kolego co zrobiłeś z tym luzem wzdłużnym ?? podkładka pomogła ? mam podobny i się zastanawiam co z tym zrobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Sprawa się ma tak, że ciśnienie spadło o bar oraz były opiłki metalu w oleju. Gdy ściągnę korek wlewu oleju to słychać metaliczny dzwięk, wcześnie z tego co pamiętam tak nie dzwoniło. Pali od strzała jak to mówią. Jakieś sugestie? Odjechać przodem i przejrzeć rozrząd?

Edit: Ściągnąłem miskę oleju kontrolnie i zauważyłem, że koło pośrednie dolne ma wyczuwalny luz międzyzębny tak na oko 1mm-2mm.

Edytowano przez PaweLisowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
    • Przez damianzb9613
      Witam ,czy po wymontowaniu pompy paliwowej i wyjęciu koła zębatego napędzającego pompę czy przestawi się rozrząd (zapłon) . Po wymontowaniu pompy silnikiem nie było kręcone (został w tym samym miejscu )silnik MWM D226-4( cztery cylindry ).A jak się przestawił to jak go poprawnie ustawić(najlepiej bez zdejmowania przedniego dekla ).
    • Przez marcinnowo233
      Witam chciałbym swój wał łakowy przerobic na mozliwosc transportu na kołach. Im mam takie pytanie czy wystarczy siłownik o grubosci tłoczyska 56mm i długosci złoznego 80 cm a rozłozonego 130 cm . Moj wał ma wymiar 90 cm wysokosci i 2500cm szerokosci i jest zalewany woda. Chciałbym kola dorobic na wzor tego wałuhttp://allegro.pl/wa...4115726801.html . Bo wydaje mi sie jego konstrukcja w miare prosta i ekonomiczna. I tutaj moje pytanie czy siłownik da rady podniesc ten wał i czy wysuw siłownika nie bedzie za krótki ?
    • Przez pronarek82
      Witam,po remoncie rozrządu, oczywiście wszystkie koła poustawiane na znaki, przy próbie odpalenia silnik ciężko się kręci. Co może być tego przyczyną. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Borekk17
      Panowie ma ktoś może  schemat jak ustawić rozrząd w silniku Perkins d2500 w wózku widłowym  balcancar  
       
      Bo muszę poskładać  ten wózek po jednym Januszu  który wyjął  pompę wtryskową do regeneracji  i  już tego nie poskładał a zębatka  napędzająca pompę  spadła w dół i prawdopodobnie przestawiła się  pompa jest mocowana na klin i stożek 
       
      A jak to w widlaku  żeby zdjąć pokrywę rozrządu  jest dużo zabawy  
       
      Może ma ktoś  schemat  albo wie z własnego doświadczenia  w jakiej pozycji ma być ustawiony wałek Pompy  (w którym miejscu ma być klin)  dla gmp pierwszego cylindra 
      Wtedy byłbym w stanie ustawić to bez rozbierania  przedniego dekla  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj